Nikoli aktuální dění, ale kvalitu našeho zejména televizního zpravodajství komentuje čtenářka Gerda. Trochu při tom pomlouvá, ale to asi patří k věci...

Další příspěvek k dnešnímu tématu zaslala čtenářka Gerda. Tentokrát nejde o komentář k aktuálnímu dění, ale o komentář ke kvalitě některých hlavně televizních zpráv.


Zdravím všecky, věřím, že ani pátek 13. nezůstane bez událostí o kterých se vzápětí dovíme. Já jsem ráda za internet, protože vím cokoliv téměř okamžitě, takže pro mě večerní zprávy pozbývají na důležitosti. Muž k internetu nejde, tak ty zprávy vidí jako novinky (pokud ho během dne neinformuji já. No, a mně to nedá a vždycky radostně zvolám - to vím, to už jsem četla! Snažím se v tom krotit, je mi jasné, jak jsem s tím otravná. Zpravodajství v tv se mi jeví mnohokrát hodně divné, zprávy přeházené. Na tragédii dají třebas zvířátko - není to ucelený tématický blok, to bych raději změnila. Zprávy u nás začínají Primou, pět minut po sedmé, většinu jich už tedy znám. Ale jejich Krimizprávy mi připadají hodně zdařilé, povedly se jim a redaktoři Bára Kozáková i pánové jsou šikovní, dobře mluví, neblekotají a má to i švih. Správná výslovnost, to je velký kámen úrazu a kdo mluvit nedovede, kolikrát zkazí i obsah zprávy. Řekla bych, že v tomhle vede Nova. Navíc, její zprávy slyšíme potřetí:), tím víc se můžeme soustředit na to, jak to tam komu jde a jak vypadá. Manžel je vysazený na Borhyovou a nikdy ji nezapomene pomluvit, jak je zas postrojená. Ano, sice se už vylepšila, ale pořád má sklon ke kolotočové parádě. Mluvit už se taky trošku naučila, byla bezkonkurenčně nejhorší, vlastně ne! I ostatní holky blábolily všelijak, navíc např. Ochotská mečela řezavým hlasem, celkově byla vytřeštěně studená, dobře že tam není. Pomlouvám, což??:)

Tištěné zpravodajství u nás máme dvakrát za týden, totiž muž kupuje noviny ve čtvrtek kvůli literární příloze, a pak v sobotu. Že jsou bohatší... Ono je vlastně nejdůležitější nevstřebávat veškeré informace co se na nás valí! Tudíž musím připomenout moudro od našeho kamaráda, pana profesora. „Na světě je nejdůležitější poznat, čeho se zbavit jako prvního“ - přeložila jsem do společensky přijatelné formulace, bylo to trochu lidovější

Gerda

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 13.9.2013: Co vás právě zaujalo?

  • Jaké aktuální dění vás zajímá?

Budeme si trochu hrát na zpravodajství. Ale budeme přebírat podle zajímavosti posledních zpráv. A protože každého zajímá něco trochu jiného, posílejte mi k tématu své tipy na novinky z domova i ze zahraničí, které právě vás oslovily.

Forma – stručné shrnutí s odkazem a váš komentář.

Jsem sám zvědavý, jaké zprávy vám v tom množství utkvěly. A nebojte se napsat svůj komentář i k již jinou čtenářkou okomentované události. Budu je samozřejmě trochu třídit, aby nebylo vydání plné stejných zpráv, ale pokud budou komentáře zastávat odlišný postoj, uveřejním je.

Možná bychom si měli ještě vymezit tu aktuálnost, nuže řekněme 14 dní nazpět.

Uzávěrka tématu je tentokrát ve 14.00 hodin. Poslední čtenářský komentář vydám ve 14.30. Mezi 15.00 a 16.00 budete mít šanci rozhodnout o tom, který komentář byl nejzajímavější a zaslouží si odměnu, totiž krásný balíček od AVONU v hodnotě 500 korun!

  • Příspěvky posílejte na redakční e-mail: Redakce@zena-in.cz
  • Heslo (předmět e-mailu): AKTUALITY

avon

Reklama