.

Na světě je nejdůležitější poznat, čeho se zbavit jako prvního

Novinky

Na světě je nejdůležitější poznat, čeho se zbavit jako prvního

Nikoli aktuální dění, ale kvalitu našeho zejména televizního zpravodajství komentuje čtenářka Gerda. Trochu při tom pomlouvá, ale to asi patří k věci...

Další příspěvek k dnešnímu tématu zaslala čtenářka Gerda. Tentokrát nejde o komentář k aktuálnímu dění, ale o komentář ke kvalitě některých hlavně televizních zpráv.


Zdravím všecky, věřím, že ani pátek 13. nezůstane bez událostí o kterých se vzápětí dovíme. Já jsem ráda za internet, protože vím cokoliv téměř okamžitě, takže pro mě večerní zprávy pozbývají na důležitosti. Muž k internetu nejde, tak ty zprávy vidí jako novinky (pokud ho během dne neinformuji já. No, a mně to nedá a vždycky radostně zvolám - to vím, to už jsem četla! Snažím se v tom krotit, je mi jasné, jak jsem s tím otravná. Zpravodajství v tv se mi jeví mnohokrát hodně divné, zprávy přeházené. Na tragédii dají třebas zvířátko - není to ucelený tématický blok, to bych raději změnila. Zprávy u nás začínají Primou, pět minut po sedmé, většinu jich už tedy znám. Ale jejich Krimizprávy mi připadají hodně zdařilé, povedly se jim a redaktoři Bára Kozáková i pánové jsou šikovní, dobře mluví, neblekotají a má to i švih. Správná výslovnost, to je velký kámen úrazu a kdo mluvit nedovede, kolikrát zkazí i obsah zprávy. Řekla bych, že v tomhle vede Nova. Navíc, její zprávy slyšíme potřetí:), tím víc se můžeme soustředit na to, jak to tam komu jde a jak vypadá. Manžel je vysazený na Borhyovou a nikdy ji nezapomene pomluvit, jak je zas postrojená. Ano, sice se už vylepšila, ale pořád má sklon ke kolotočové parádě. Mluvit už se taky trošku naučila, byla bezkonkurenčně nejhorší, vlastně ne! I ostatní holky blábolily všelijak, navíc např. Ochotská mečela řezavým hlasem, celkově byla vytřeštěně studená, dobře že tam není. Pomlouvám, což??:)

Tištěné zpravodajství u nás máme dvakrát za týden, totiž muž kupuje noviny ve čtvrtek kvůli literární příloze, a pak v sobotu. Že jsou bohatší... Ono je vlastně nejdůležitější nevstřebávat veškeré informace co se na nás valí! Tudíž musím připomenout moudro od našeho kamaráda, pana profesora. „Na světě je nejdůležitější poznat, čeho se zbavit jako prvního“ - přeložila jsem do společensky přijatelné formulace, bylo to trochu lidovější

Gerda

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 13.9.2013: Co vás právě zaujalo?

 • Jaké aktuální dění vás zajímá?

Budeme si trochu hrát na zpravodajství. Ale budeme přebírat podle zajímavosti posledních zpráv. A protože každého zajímá něco trochu jiného, posílejte mi k tématu své tipy na novinky z domova i ze zahraničí, které právě vás oslovily.

Forma – stručné shrnutí s odkazem a váš komentář.

Jsem sám zvědavý, jaké zprávy vám v tom množství utkvěly. A nebojte se napsat svůj komentář i k již jinou čtenářkou okomentované události. Budu je samozřejmě trochu třídit, aby nebylo vydání plné stejných zpráv, ale pokud budou komentáře zastávat odlišný postoj, uveřejním je.

Možná bychom si měli ještě vymezit tu aktuálnost, nuže řekněme 14 dní nazpět.

Uzávěrka tématu je tentokrát ve 14.00 hodin. Poslední čtenářský komentář vydám ve 14.30. Mezi 15.00 a 16.00 budete mít šanci rozhodnout o tom, který komentář byl nejzajímavější a zaslouží si odměnu, totiž krásný balíček od AVONU v hodnotě 500 korun!

 • Příspěvky posílejte na redakční e-mail: Redakce@zena-in.cz
 • Heslo (předmět e-mailu): AKTUALITY

avon

   
13.09.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [8] dadma [*]

  Naprostý souhlas u nás je to podobné.Nejvíce mě ,ale štvou na Primě s jejich reklamami a upoutávkami mezi zprávami.V tom mě Obzinová tedy štve.Takže, když při první reklamě přepneme,tak se kolikrát již ani na další zprávy nevracíme.

  superkarma: 0 13.09.2013, 15:34:45
 2. avatar
  [7] DanaD [*]

  gerda — #3 Sml30 treba se miluji, co ty vis

  superkarma: 0 13.09.2013, 14:05:14
 3. avatar
  [6] DanaD [*]

  gerda — #4  a jak se pekne usmivaji kdyz ctou o tech vrazdach Sml80Sml24

  superkarma: 0 13.09.2013, 14:04:24
 4. avatar
  [5] peetrax [*]

  DanaD — #2 máš pravdu, taky to tak vidím. Raději dámu věku paní Jurinové než tyhle mládežníky.

  superkarma: 0 13.09.2013, 13:59:14
 5. avatar
  [4] gerda [*]

  DanaD — #2 to máš holka pravdu. Když jsou záběry z cizích televizí, jsou tam dospělí, kteří nejen čtou, ale i vědí, o čem čtou.Sml57

  1. na komentář reaguje DanaD — #6
  superkarma: 0 13.09.2013, 13:55:54
 6. avatar
  [3] gerda [*]

  datura — #1 Emma Smetana nás zase vyděsila řvavou rtěnkou. To byla barva, že jí zanikl celý obličej. Zmalovala se jak plakát. Stalo se jednou, dvakrát - pak už jí to asi někdo odvážný řekl. Taky mě baví, jak po sobě moderátorská dvojice vždycky pravidelně koukneSml30. To bývalo při dechovkách, kdysi. On a ona zpívali o lásce v žitných lánech a vždycky po sobě hodili očima, jakože se milují. Na to si pokaždé vzpomenu, když je takhle vidímSml52.

  1. na komentář reaguje DanaD — #7
  superkarma: 2 13.09.2013, 13:55:09
 7. avatar
  [2] DanaD [*]

  Me by zajimalo, koho v tech televizich napadlo, ze  hlasatelky zprav musi byt co nejmladsi Sml80 vzdyt se jim to co ctou ani neda verit

  1. na komentář reaguje gerda — #4
  2. na komentář reaguje peetrax — #5
  superkarma: 0 13.09.2013, 13:43:58
 8. avatar
  [1] datura [*]

  U Novy mám dojem, že hlasatelky vybírají spíš podle čísla podprsenky než podle schopností. A jejich zprávy sleduju jen když je čte Markéta Fialová, Lucinku taky nemusím. A když je čte slečna Svoboda, tak to bych se osypala. Takže zprávy během dne jen na ČT 24.

  1. na komentář reaguje gerda — #3
  superkarma: 0 13.09.2013, 13:40:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme