O babičkách se čte a píše krásně... Úplně jste mě svými příspěvky dostaly. A že už mi jich přišlo... Teď je na řadě vyprávění čtenářky marde.

Při čtení jsem si představila, jak babička s dlouhými vlasy sedí na židli a nechá se česat malou holčičkou... Moc Vám děkuju, milá marde, a přeju krásný den.


Hezký den,

na svoji babičku vzpomínám stále a ráda. Chodívala se mnou na louku plnou květin, kde jsme chytaly motýlky a zase je pouštěly. Když se nedalo jít ven na procházku, sedávala u kamen a učila mne plést a háčkovat a později i látat ponožky. Dbala na to, aby díra byla nejen hezky pravidelná, ale hlavně aby to netlačilo v botě. To jsem pak zúročila ve své rodině, kdy jsem ponožek měla celou hromadu a nestačila je štepovat. Při ručních pracích vyprávěla příběhy ze života. Moc ráda jsem ji poslouchala. Také si vzpomínám, jak jsem jí česala vlasy. Nosila zapletený copánek, stočený kolem hlavy a připevněný vlásničkami. Byl to pro mne nezapomenutelný zážitek. Posadila se na židli, nejprve jsem vytahala všechny vlásenky, rozmotala a rozpletla copánek, vlasy protřepala a pak teprve jsem je mohla pročesávat. Měla je dlouhé až na zem, takže jsem vzala kostěný hřeben a hezky pomalu a postupně jsem je rozčesávala. Potom jsem je zase zapletla a hezky kolem hlavy opět upevnila vlásenkami do věnečku.

Moje babička mi nikdy neřekla, že nemá čas. Kdykoliv jsem za ní přišla, že něco potřebuji, vždycky se mi beze spěchu věnovala.

Když jsem se vdala a měla vlastní děti, tak moje maminka jezdívala venku s kočárkem. Později vodila kluky na procházku. S sebou měl každý ve své vlastní taštičce svačinku, většinou to byl sáček s ovocem nebo zeleninou. Kluci tomu říkali žebradlo. Stejně jako moje babička, i ona si na své vnuky našla vždycky čas.

Přeji všem hodné babičky

marde

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne zní: Vaše děti a babička

  • Jaké máte vztahy v rodině? Stýkáte se s babičkami?
  • Mají vaše děti rády babičku(y)?
  • Jaké jsou vaše babičky?
  • Jsou vaše babičky spíš ze „staré“ doby, nebo moderní?
  • Chodí do práce, nebo už jsou v důchodu?
  • Jsou ochotné hlídat vaše děti?

Prosím, příspěvky už neposílejte. Kolem 16. hodiny se dozvíte, která z vás získala dárek: knížku Aleny Jakoubkové Můžeš-li se vdát dnes, neodkládej to na zítřek (nakl. MOBA) a tři detektivní příběhy k tomu.

bab

Reklama