Bulvár

Na summit v Praze míří zástupci evropských měst


Do české metropole se sjíždějí zástupci mnoha evropských měst. Praha bude v následujících dvou dnech v rámci českého předsednictví Evropské unii hostit Evropský summit regionů a měst. Účast na summitu potvrdilo přes 900 zástupců měst a regionů, ale také členů Evropské komise, europoslanců nebo velvyslanců.

Jedním z hlavních bodů programu by měla být i televizní debata předsedů evropských politických stran, předsedy výboru a pražského primátora Pavla Béma. Živě ji bude vysílat televizní kanál ČT24 zítra od 13.30. Dalším důležitým výstupem by měla být deklarace, kterou poté předseda Výboru regionů Luc Van den Brande předloží na jarním summitu Evropské rady. Jedná se zatím o největší akci českého předsednictví.

Jako hlavní téma diskuzí se očekává dopad ekonomické krize na regiony a tzv. politika soudružnosti, jejíž hlavní myšlenka spočívá v pomoci chudším krajům a ve vyrovnávání rozdílů mezi těmi chudšími a úspěšnějšími".

Summit bude ode dneška do soboty provázet gastronomická a kulturní akce s názvem Ochutnejte Evropu. Náklady na celou akci dosahují výše 35 milionů korun. Z toho 6 milionů zaplatí Praha a zbytek Výbor regionů.

   
05.03.2009 - Společnost - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

  1. avatar
    [1] gerda [*]

    Ano, opět jsme nejlepší, otázka chudoby bude vyřešena.

    superkarma: 0 05.03.2009, 11:06:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme