Krásný a slunečný den přeji všem.

Spartakiády jsem nacvičovala tři. Na Strahov jsem se nikdy nedostala, ale to mi moc nevadilo. Důležité bylo, že jsme se mohli ulít ze školy při nacvičování. V tu dobu jsem bydlela na Kladně a to mi stačilo, že jsme cvičili pro místní lidi.


Ovšem na poslední spartakiádu nikdy nezapomenu. Proč?
Jistě si hodně z Vás vzpomene na spartakiádního vraha Straku. Měla jsem kamarádku, která pracovala v cukrárně soboty i neděle. V tu dobu jsem byla na mateřské s mojí nejmladší dcerou a ona mi poprosila, zda bych jí nechodila na pár hodin o víkendu vypomáhat, jelikož jsem byla z oboru. Samozřejmě jsem tuto nabídku přijala, doma tři děti a každá koruna byla potřeba. Jednou, bylo to v neděli,  přijde k pultu hezký mladík a hlásí se k mé kamarádce: "Ahoj teto." Kamarádka nás představila a říká: "To je syn mojí sestřenice." Byl milý a příjemný, dal si kávu,dortík a odešel.

Jaké bylo překvapení, až mráz mi běhá po zádech, ještě dnes jenom při pomyšlení na situaci, která se stala. Přišla kamarádka a celá rozklepaná a říká: "Víš, že již chytli spartakiádního vraha?"
Říkám: "Ano, vím to od manžela."
Bývalý manžel pracoval u policie a celý týden se nemohl dostat domů. Oblečení, myslím tím čisté spodní prádlo, a jídlo uvařené jsem mu vozila na oddělení.
"Právě teprve když ho chytili, přijel domů, tak to vím a hlavně může proběhnout spartakiáda, která byla v ohrožení. Ale proč se tak klepeš? To je dobře,že ho chytili."
"To ano, ale víš, kdo to je?"
"Jak mám vědět," odpovídám.
"Pamatuješ si, jak za mnou byl v cukrárně ten syn mojí sestřenice?"
"No jak bych si nepamatovala?"
"No tak to je ten vrah. A když si představím, že se mi nabízel, že večer mě doprovodí domů, kudy jezdím, no hrůza."
Sedli jsme si dali kávu a o všem hovořili i s bývalým. Došli jsme k názoru, že měla štěstí, jezdila domů taxíkem. Nebýt toho, možná byla jednou z adeptek na smrt.

Zdraví Věrulinka


Moja  zlatá Věrulinka,

o spartakiádnom vrahovi Strakovi čítam prvý krát. Ale určite sa na to pozriem,. pretože ma to veľmi zaujalo. Keď Francis píše o vraždáh na dostihoch, prečo by nemohla byť knižka o spartakiádnom vrahovi?

Skvelý príbeh! Človek si ani neuvedomuje medzi kým sa pohybuje...

Krásny deň :-)  

Reklama