Co si představit pod spojením „dát se na Štědrý den do kupy", to se dozvíte od čtenářky Věrulinky v jejím příspěvku k dnešnímu tématu, které zní (jak jinak): Štědrý den.

Štědrý den je již za dveřmi, čtenářka Věrulinka finišuje přípravy. Jak vypadá její Štědrý den se dočtete v následujícím příspěvku k dennímu tématu.

Věrulinka připojila i obrázek s přáním, za který děkujeme a přejeme jí také krásné Vánoce a šťastný Nový rok!


Zdravím a přeji krásný den všem na ženě-in.

Již dlouhé roky udržuji stejný vánoční rituál.Den předem mám vše hotovo, navařeno,nasmaženo a ráno na Štědrý den se dám do kupy.Co je pod tím do kupy? Můj zevnějšek. Obléknu se pěkně, učešu, namaluji si na ksich obličej, abych přivítala případnou návštěvu ve svátečním.Nesmírně mi vadí vše chystat na poslední chvíli a potom upachtěná sedat ke štědrovečernímu stolu.
Po té, nachystám chlebíčky, na nějaké zlaté prasátko, už dávno nevěřím, i když tradice by se měla dodržovat.Ale sama se nemíním trápit hlady, natož rodinu, jen ať si svátky užijí.Na stole je cukroví, vánočka a chlebíčky. Každý si vezme na co má chuť, ale škádlíme se vzájemně, že neuvidíme zlatý prasátko.Manžel vždy odpoví, nemusí být zlatý, stačilo by živý prasátko ve chlívku, to by bylo vidět i bez půstu.Nejen že chlívek nemáme, natož živý prasátko, ani to neuvidí, má smůlu.
Po obědě si otevřu lahvinku Cinzana, abych měla větší chuť k jídlu.U nás to popíjím sama, nikomu čízo nechutná, nechápu proč?
Prostě klídek a pohoda, koukáme na pohádky, hrajeme karty a těšíme se na Ježíška.
K večeru si připravím sváteční tabuli, pod talíře dám šupinky. Dám vše přihřát a hurá ke svátečnímu stolu.Samozřejmě, pokud to není nutný, nesmíme vstávat od stolu, na to jsem pes.Všichni chodíme povinně na WC předem.
Přeji Vám všem na ženě -in, krásné prožití svátků vánočních, hodně zdraví a štěstí do Nového roku 2011.

verulinka

Věrulinka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma pro dnešek: Štědrý den

  • Jak vypadá váš Štědrý den?
  • Zpíváte u stromečku koledy - která je ta vaše nejoblíbenější?
  • Díváte se na Štědrý den s dětmi na pohádky? Jaká je vaše nejoblíbenější a proč?
  • A co vaše Štědrovečerní tabule, co na ní nesmí chybět?

Na tyto otázky mi odpovídejte v dnešním tématu. Posílejte mi odkazy na vaše oblíbené koledy na YOUtube a k nim krátké komentáře. Pokud chcete získat dárek od redakce - krásný kosmetický balíček Radox: smyslná - nechť je váš příspěvek dlouhý alespoň jako dva tyto odstavce. Vše posílejte na e-mailovou adresu redakce...

radox smyslná

Reklama