Dobrý den,

přihodím Vám jeden příběh,co se mi stal na Štědrý den.

      Na Štědrý den jsem se vzbudila brzo. Všichni ještě spali, tak jsem si řekla, že se půjdu projít do parku. Na začátku parku jsem viděla na sloupu ceduli, že se už týden hledá jeden pejsek. Byla tam i jeho fotka a jeho jméno-myslím, že to bylo něco jako Bambulka, a telefonní číslo na majitele. Říkala jsem si, chudák pejsek o Vánocích bude přespávat kdoví kde, bez paničky. Bylo mi ho hrozně líto a samozřejmě i majitelky,musí to být velmi smutné.

Šla jsem parkem dál a dál a najednou jsem zahlídla něco černého, říkala jsem si, co když to bude ten pejsek !  Tak moc bych si ho přála najít a vrátit ho. Černé "cosi" zaběhlo do křoví, nadběhla jsem "tomu"  a pozorovala jsem, jestli to nebude ztracený pejsek. Bohužel nebyl. Byla to černá veverka.

Pokračovala jsem parkem. Najednou jsem zahlédla jednoho pejska, co byl také černý. Zkusila jsem na něj zavolat. Přiběhl ke mě a začal se tulit. Byl to Bambulka ! Šla jsem k ceduli, on spokojeně se mnou, asi cítil, že ho vrátím paničce.  Dívala jsem se na cedulku - Bambulka byl totožný s fotkou. Byl to on!  Opsala jsem si telefonní číslo a volala. Ozval se starší ženský hlas a jak jsem paní řekla, že mám asi jejího hafánka, tak mi moc děkovala a řekla mi ať tam počkám, že je za 20 minut tam. A opravdu za 20 minut tam byla jako na koni a moc mi děkovala, že jsem jejího miláčka našla a že jsem jí dala nejhezčí dárek pod stromeček.

Hned mi nabídla nálezné, myslím dokonce 3 tisíce,ale to jsem si přece nemohla vzít. Řekla jsem jí, že jsou přece Vánoce a ať mi nic nedává. Paní byla moc ráda, že má svého pejska zpět a já jsem ráda, že jsem na Vánoce někomu pomohla. Maal

Reklama