.

Na Štědrý den do ZOO

Cestování

Na Štědrý den do ZOO

Taky řešíte problém, co s protivným potomkem, kterého nebaví televizní pohádky a zrovna na Štědrý den se vám musí motat pod rukama a neustále nějak překážet?

U nás jsme řešívali dlouho - až do chvíle, než v brněnské Zoologické zahradě na Mniší hoře zavedli bezvadnou věc: prohlídku na Štědrý den.

Je to velice oblíbená akce a aby zvířátka věděla, že je opravdu Štědrý den, dostane prvních asi 200 návštěvníků krmení a mohou si některé ze zvířátek nakrmit.

Faktem je, že sysel toužil krmit tygra, ale to mu neprošlo - ale i tak si vloni prohlídku užil. Kupodivu hodně zvířátek netuší, že by měla být zalezlá v teploučku a skotačí po sněhu - a vypadají nádherně.

Jedinou nevýhodou je to, že se prohlídka stává v Brně tradicí, a tak je nutné vyrazit brzy ráno - později se už stojí dlouhé fronty na vstup.

Letos má být prohlídka rozšířená - ale jak, to je zatím překvapení. Letošní rok byl vůbec pro brněnskou ZOO významný - slavila padesáté výročí otevření a k tomuto výročí pořádala celou řadu nejrůznějších akcí nejen pro děti.

Během celého školního roku funguje při zoologické zahradě Stanice mladých přírodovědců, kde se děti mohou naučit spoustu praktických poznatků o zvířatech, a pokud nevíte, kam s dítětem o prázdninách, můžete se s důvěrou obrátit - jak o jarních, tak o hlavních prázdninách se pořádají pro děti příměstské tábory, na kterých je zajištěna strava a zábavný program.

Uznávám, že když sysel přišel s ohromnou skobou na novém tričku a s tím, že ho malé lamátko shodilo ze stráně, nebyla jsem nijak nadšená, ale na druhou stranu musím uznat, že podobný zážitek asi každé dítě nemá … a díky poslednímu týdnu prázdnin máme byt ozdobený papouščím a pštrosím peřím a oblepený spoustou samolepek, na které se pod trestem smrti nesmí sahat.

Cesta do zoologické zahrady je sama o sobě poměrně napínavá, protože Štědrý den je dnem s omezenou dopravou - a od nás jede jeden autobus za hodinu.

Pokud ale máte poblíž jakoukoliv linku, směřující na Mendlovo náměstí, máte vyhráno - pak stačí přestoupit na tramvaj číslo jedna a dojedete až na zastávku Zoologická zahrada, odkud vás ukazatele dovedou až do areálu. Vstupné je jako každý jiný den - dospělí 40,- Kč, děti 20,- Kč nebo rodinné vstupné - 100,- Kč za dvě děti a dva dospělé.

V areálu najdete kromě zvířátek i několik bufetů a restauraci, ze které je nádherný výhled na tygřinec.

Takže ... když nebudete vědět, kam s dítětem na Štědrý den - pošlete ho i s tatínkem do ZOO…  

            
   
23.12.2003 - Zahraničí - autor: Herta

Komentáře:

 1. avatar
  [10] kytička [*]

  my jsme byli vcera na navsteve v ZOO ve Dvore Kralove, bylo to moc uzasny, i kdyz ne¨ktery zviratka byli doma...moc se nam tam libilo, byla jsem jako vzdy desne nadsena

  superkarma: 0 28.12.2003, 12:06:54
 2. avatar
  [9] koule [*]

  My jsme byli vloni poprve u nas v ZOO, byli jsme tam az po odpolednim spani a vstup uz byl volny. Letos jsme tam sli uz na 11, kdo mel pernamentku vstup volny a jinak byla naka sleva. Krmeni nastesti u nas pro zviratka prodavaji celorocne a tak jsem koupili dva baliky a sli krmit zviratka. Bylo to nadhera skoro nikdo tam nebyl ( neb na Cervenym hradku je jedna akce, ale je tam rok od roku vic lidi ), zviratka byla vdecna za vsechno co jsme jim dali. Docela me mrzelo, ze jsme nekoupili vic krmeni. Takze pristi rok jdeme opet do ZOO a bude to nase vanocni tradice. Jo a jeste jsem si tam jako vanocni darek koupila pernamentku na dalsi rok a dostala jsem jako darecek kalendar s mistnimi zviratky

  superkarma: 0 27.12.2003, 20:34:41
 3. avatar
  [8] kosmokosmo [*]

  my kdyz bydleli v Praze, chodili jsme s mrnatky kazdy stedry den do ZOO to bylo tak hezke kdyz moje tehdy malinkata starsi dcerka poprala kazdemu zviratku hezke vanoce ....
  v prerii jsme chteli na tuhle tradici navazat a tak jsme s detmi vyrazili/jedno bylo v kocarku/ o stedry den rano do ZOO.......hm......jenze tehdy bylo minus tricet ctyri.......a tim nase tradice skoncila......

  superkarma: 0 25.12.2003, 22:57:45
 4. [7] _Dandy [*]

  Včera jsme s dětmi navštívili pražskou ZOO - jeli jsme se známými a proběhlo to nad očekávání dobře.Hned u vchodu jsme zjistili, že podobných bláznů je víc a už to nás zahřálo. Děti dostaly dárečky-cd,knížky, samolepky, zvířátka kam se podíváš Posíleni grogem(mrzlo až praštělo- nebo se mi to jen zdálo? )a odhodláni nedat před dětmi najevo, že bychom raději leželi u televize jsme obešli všechna zvířátka, která jen vystrčila nos..Krmení zvířátek bylo naprosto atraktivní záležitostí, každý chtěl aspoň slonovi hodit mrkev a sledovat, zda jí nepohrdne..

  superkarma: 0 25.12.2003, 15:08:03
 5. avatar
  [6] janinkab [*]

  Škoda, že nejsem z Brna...taky bych si nakrmila nějaké zvířátko. Takhle se musím spokojit s vlastníma .

  superkarma: 0 23.12.2003, 18:08:45
 6. avatar
  [5] pajda [*]

  Aja: tebe ty Vánoce teda berou, že už píšeš sama sobě

  superkarma: 0 23.12.2003, 10:48:44
 7. avatar
  [4] Aja [*]

  Aja, vždyť povídám, že oficiálně...

  superkarma: 0 23.12.2003, 10:43:35
 8. avatar
  [3] pajda [*]

  Aja: možná ano, ale už půl hodiny po otvíračce žádné pamlsky nedostaneš - to máme vyzkoušené...

  superkarma: 0 23.12.2003, 10:21:04
 9. avatar
  [1] Aja [*]

  Vánoční krmení oficiálně začíná v deset dopoledne...

  superkarma: 0 23.12.2003, 08:07:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme