Jak to má se spaním čtenářka Tana M.? Tvrdí, že za dobrou postel a matraci by se člověk neměl zdráhat zaplatit, protože jde o investici, která se rozhodně vyplatí!

Správný, řekněme labužnický a poučený přístup ke spánku má čtenářka Tana M.


Hezký den, nejdřív odpovím na pár otázek.

  • V kolik chodíte spát? V 9 večer. Večerní, zatoulaná slepice.
  • V kolik vstáváte? V 6 ráno, dělám od 7. Už se nedá říct, že vstávám se slepicemi. Slepice vstávají v 7 hodin.
  • A co váš partner? Spí jako pařez, poleno, někdy upadá do spánkového bezvědomí.
  • Měla jste někdy problém s koordinací spánku? Častokrát, když jsem hákovala v nemocnici a měla jsem 14 nočních směn za měsíc. Tak to byli doslova bezesné noci. Noc proměněná za den a naopak.
  • Nejkrásnější na celém spánků je čas,kdy tělo začne odpočívat, a do našeho podvědomí se začnou vkrádat sny.

Během spánku se nám většinou zdají sny; i při spaní mozek intenzivně pracuje. Spánek nám zabere přibližně třetinu života.
Já začnu tou relativně nejobyčejnější věcí nutnou k spánku a snění a tou je postel, ložnice a vůbec prostředí, ve kterém spíme. Jsou to věci, ve kterých jsme někteří či vlastně většina omezeni finančními prostředky. To že v prostoru, kde spíme by mělo být nejen čisté, ale i prosté všech zbytečností našeho života, to ví dnes každé malé dítě. Prý by v ložnici neměli být ani zrcadla, ani knížky,ani květiny ani šatní skříně. Postel, noční stolek a jeden pozitivní obraz na zdi. Místnost, kde spíme by měla být orientovaná „údajně „ na jihovýchod.
My máme ložnici orientovanou na severozápad a nějak nám to nevadí.
Doslova mě však kolikrát fascinuje přístup některých lidí k této věci. Myslím, že nejsem daleko od pravdy, když napíšu, že pro většinu lidí je jejich vlastní postel doma místem, kde tráví nejvíce času ze všech ostatních míst, kde běžně pobývají. Přesto při rozhodování o nákupů postele a příslušenství (matrace) někdy šetří takovým způsobem, že mně zůstává rozum stát. Třeba za týdenní dovolenou jsou ochotni utratit i několikanásobek ceny této postele (není řeč o kategorii lidí, kteří utrácí za dovolenou pětimístné sumy... Zoufalci.
Kvalita spánku a často i kvalita zdraví (zejména páteře) se odvíjí od kvalitní postele a neměla by být rozhodně podceňována. Na otázku, co je kvalitní postel, však není jednoznačná odpověď, protože to je zcela individuální a každému (a jeho spánku a zdraví) vyhovuje něco jiného.
A tak na závěr pár slov o snech.Sny nejsou pouhý dým. Prozrazují nám něco o našem podvědomí a mohou nás upozornit na věci,které během dne často přehlédneme.Dokonce někdy můžeme své sny i vědomě řídit.
Hezký den s dobrou a kvalitní postelí.

Tana M.

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 22. listopadu 2011: Kdy chodíte na kutě?

  • kazetaV kolik chodíte spát?
  • V kolik vstáváte?
  • A co váš partner?
  • Měla jste někdy problém s koordinací spánku?
  • A ruší vás, když jde spát později?

Odpovězte mi na tyto otázky a přidejte k odpovědím i krátký příběh. Zajímá mě, jak jste vyřešily odlišné spánkové návyky (ať už zapříčiněné prací, či čímkoli jiným). Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy chcete-li mít šanci na uveřejnění a získání dárku - luxusní relaxační kazety Radox Vitaminová péče s náušničkami. Abyste si před spánkem krásně relaxovaly!

Příspěvky zasílejte do úterý 22. 11. 2011 15.00 hodin na redakční e-mail...

Hrajte Malou šťastnou vánoční soutěž o ceny v hodnotě 30.000 korun. Více informací najdete zde...

Reklama