Tak nevím, jestli jsem zrovna já tou pravou osobou, která by vás měla provázet silvestrovským vydáním. Já, redakční „Íjáček“ (jak mě kdysi trefně nazval sám šéfredaktor Radek), večírkový absentér a pravý opak „baviče“.

Silvestr

Silvestra beru jako každý jiný den, až na to, že nejdu spát před půlnocí jako obvykle. Neumím se organizovaně veselit a všechny Silvestry mi tak nějak splývají v jedno. Ale možná bych si vybavila pár Silvestrů, které mi něčím utkvěly v paměti.

Zmrzlý

Tuším, že se psal rok 1979 (když tak mne opravte), byla jsem čerstvě zamilovaná a vyrazila se svým „klukem“ na večírek. Bylo extrémní teplo, asi deset nad nulou, takže jsme vyběhli oblečení adekvátně počasí, tedy nalehko. Ale když jsme se pár hodin po půlnoci vraceli, mrzlo, jen praštělo, brodili jsme se sněhem a drkotali zuby. Párkrát jsme sebou švihli na ledovce, ale byla to zábava, strašně jsme se nasmáli.

Poetický

Tenhle Silvestr byl hodně romantický. Strávili jsme ho ještě s jedním párem v Orlických horách, takže pěkně na prašánku, s rachejtlemi a svařákem. Tenkrát nám kamarádka oznámila, že čeká miminko, a já jsem jí docela záviděla.

Hravý

Jedna rodina, se kterou jsme se přátelili na chalupě v Podkrkonoší, se vyznačovala svou zálibou ve stolních hrách. A tak jsme celý večer skládali tučňáky, prolézali bludišti, sázeli, nebo plnili různé úkoly… Dětem se to líbilo, exmanžel  brblal a já se bavila. Byl to jeden z nejvtipnějších Silvestrů, jaké jsme zažila

Babský

Byla jsem po rozvodu, dcery vyrazily do světa a já zůstala doma sama. Vlastně by mi to ani nevadilo, říkala jsem přece, že tenhle den nijak zvlášť neprožívám. Pak mě napadlo zavolat kamarádce. A dobře jsem udělala. Něco jí nevyšlo, a tak uvítala, že ho prožije alespoň v mé společnosti.

Seniorský

To už jsem chodila se svým současným manželem a dostali jsme pozvání na ranč. Tenkrát se tam scházela parta fajn lidí kolem koní, takže večer vypadal slibně. Jaké bylo naše překvapení, když místo „koňáků“ seděla v klubu parta důchodců. Naštěstí jsme si my dva měli co povídat a starouškové se k závěru večera tak „rozpumprlíkovali“, že to zase nebyl tak úplně špatný Silvestr.  

Letos tomu necháme volný průběh. Nic neplánujeme a uvidíme, co večer přinese. Někdy jsou věci náhodné a nečekané překvapivě nejlepší. Tak uvidíme

Jak prožíváte Silvestry vy, milé ženy-in? Utkvěl vám nějaký obzvlášť v paměti? Chodíte do společnosti, nebo zůstáváte v kruhu rodiny? Čím se nejraději bavíte? Sledujete televizi, nebo se dokážete zabavit i bez ní? Kam se chystáte na Silvestra letos? Improvizujete, nebo máte program předem vymyšlený? Bez čeho, nebo bez koho si nedokážete Silvestra představit?

Pojdte se bavit, posílejte anekdoty, videa, veselé historky a vtipné fotky (vlastní)

Napište nám. Na vaše Silvestrovské příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A na co se můžete těšit vy?

Pět nejrychlejších, které pošlou příspěvek k silvestrovskému tématu, odměním 2000 body a jedna z vás získá dárek v podobě diáře a miniher

dárek

Reklama