Styl

Na rande bez oparu

Blíží se první rande a s tím může být spojený i stres, očekávání a přemíra napětí. To vše může být spouštěčem viru Herpes simplex, který způsobuje vznik nepříjemných oparů. Co s tím? Máme pro vás tip, jak s oparem zatočit tak, aby se vůbec nestihl povrchově projevit.

HerpeNormPokud jste v minulosti prodělala opar a na opary často trpíte, tak víte, že stačí někdy opravdu malý podnět jako je psychické vypětí, únava, stres nebo zvýšená teplota a virus číhající u nervových zakončení se může probudit a naplno projevit. Pokud se tak stane, tak to velice snadno poznáme podle pálení a svědění po kterém za několik hodin následuje povrchový výsev a nepříjemné bolestivé puchýřky. Oparové viry jsou velmi infekční po celou dobu výsevu a dokonce i po vyhojení puchýřků, proto je nutná přísná hygiena a s virem je dobré co nejdříve „zatočit“.

Dlouhá zima a neochotný počátek jara a s ním spojené výkyvy počasí dávají zabrat naší imunitě. Jedním z projevů oslabené imunity mohou být i opary způsobené virem Herpes simplex 1 (HSV-1). V dospělosti může být herpetickým virem infikováno až 85 % populace ČR, s oparem se tak během života setkává opakovaně téměř každý z nás.

Virus ve své neaktivní formě „spí“ a čeká u nervových zakončení na oslabení organismu, které by jej probudilo k aktivitě. Spouštěčem může být psychické vypětí, únava, stres, horečka, hormonální výkyvy (menstruace) nebo změna klimatu při cestování.

Zřejmě nejefektivnější jsou antivirotika ve formě tablet, ta jsou ale jen na předpis a používají se pouze při závažnějších projevech. Antivirotické masti jako další možnost zabraňují množení viru, ty je však nutné nanášet několikrát denně a zabránit setření masti z místa aplikace. Poměrně nedávná novinka - hydrogelové náplasti usnadňující rychlejší vyhojení se zase hodí spíše na menší projevy s malým rozsahem.

HerpeNorm

Jako velmi účinné se nám jeví řešení z laboratoře profesora Guy Val Elsackera v podobě doplňku stravy HerpeNorm™. Ten je ve formě kapslí, které obsahují sofistikovaný poměr aminokyseliny L-lysinu a zinku. L-lysin je aminokyselina, která potlačuje růst herpetického viru tím, že působí proti aminokyselině argininu, který podněcuje růst herpeviru. Obsažený zinek pomáhá posilovat obranyschopnost organismu, působí příznivě při kožních obtížích a výrazně tak napomáhá hojení pokožky a zkracuje tak rekonvalescenci. Pokud tedy na opary trpíte častěji a užijete HerpeNorm™ při prvních pocitech svědění a pálení na rtu, tak budete překvapeni rychlým a efektivním nástupem účinku, kdy se kožní projevy nemusí vůbec vyskytnout a dělení herpes viru zastavíte již v prvopočátku.

Další informace o přípravku HerpeNorm™ naleznete na e-shopu http://www.barnys.cz/5-opary.

   
06.05.2013 - Krása - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [2] kobližka [*]

  samecka — #1 To já budu asi šťastněj člověk - v životě jsem neměla ani jeden Sml59

  superkarma: 0 15.05.2013, 17:23:01
 2. avatar
  [1] samecka [*]

  Trpíííím na ně,na mrchy.Akorát se mi zdá,že 104 kč na takový problém asi nebude stačit...Jo a největší krávovina jsou ty náplasti.1)jsou vidět,2)strhnou zaschlé opary a je to ještě horší!!!

  1. na komentář reaguje kobližka — #2
  superkarma: 0 06.05.2013, 08:52:51

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme