Čtenářka malinke-kote se letos poprve vrhne do víru pečícího šílenství. A hledá recepty na jednoduché cukroví, které se nedá zkazit. Prý ji neporadíte.

Přeji pěkný teplý zimní den
 
Možná si říkáte zda napíšu či nikoliv, ale nemám sebemenší důvod nenapsat. Už teď mám chutě na vánoční cukroví. Letos budu poprvé péct, tak uvidím jak to dopadne. Zrovna o víkendu se na to chystám s přítelem. Chci začít úplně s nejjednoduším cukrovím, které se jen tak nedá pokazit. Hned v sobotu chci zkusit linecké cukroví, nikdy jsem to nedělala, jenom pomáhala mamce s vykrajováním tak uvidíme zda to bude doopravdy k jídlu.
 
Abych pravdu řekla tak mě zatím žádné další jednoduché cukroví nenapadá, ale rad bych se tady asi od čtenářek nedočkala, tak se raději ani neptám co by mi mohli navrhnout, abych to zvládla bez problému.
 
Mamka letos cukroví nedělá a ani minulý rok ho nedělala. Jednou ho koupila a hned jsem jí to zakázala, protože kupované cukroví nikdy nebude dobré. Vůbec mi nechutnalo. Domácí je nejlepší, takže já bych nikdy nešla do obchodu si nakoupit cukroví místo toho abych ho udělala. Jediné co kupuji jsou pusinky, ty dělat nikdo neumí. Nikomu se nepovedli a tak si je raději koupím. Pusinky jsou jediné, které se dají doopravdy jíst.
 
Moje babička toho dělá poměrně tolik, že to potom všude možně rozdává, takže věřím, že určitě od mé babičky nějaké to její dobré cukroví dostanu, ale to asi až po Vánocích. Když jsem byla menší, tak mě bavilo mamce pomáhat s cukrovím a ujídat těsto. To mám po taťkovi, ten na něj také chodil, to byla bašta.
Co se týká nejlepšího receptu, tak nemám. Jak jsem psala v úvodu, bude to můj první pokus o upečení cukroví. Přeci nebudu o Vánocích bez těch dobrot.
 
Užijte si zbytek krásného dne
 
malinke-kote
Text nebyl redakčně upraven


Díky malinke-kote za váš upřímný příspěvek. Já na pečení cukroví nevidím nic složitého. Jde v něm především o trpělivost. A hlavně, žádný učený z nebe nespadl a kdo nic nezkusil, nic nezkazil. A já v podstatě nejraději vzpomínám na ty zážitky, kdy jsem ze dvou plechů vydoloval dva poživatelné kousky apod. A nevěřím, že vám naše čtenářky neporadí… nebo se mýlím?

Dnešní téma je:

  • Budete letos péct na Vánoce cukroví?
  • Nebo na to kašlete a vše koupíte?
  • Jak vzpomínáte na dětství a vůni pečeného cukroví?
  • Máte nejlepší recept na vanilkové rohlíčky, pusinky, rumové kuličky, pracny nebo jiné vánoční cukroví?

Sem s nimi. Pokud bude přetlak příspěvků, přednost dostanou nejvtipnější příspěvky, příspěvky s recepty a návody a příspěvky slibující vzorky donesené do redakce.

A kam máte tyto sladké příspěvky posílat?

redakce@zena-in.cz

A ani tentokrát nezůstane jeden příspěvek bez odměny.

Mám pro vás dvě knihy.

První je: Vánoční pečení - Sladkosti pro nejkrásnější svátky v roce

vanocnoi peceni

A druhou na povánoční období je:  Hubněte ve spánku - Využijte svůj biorytmus k hubnutí

hubnete ve spanku

Těším se na vaše příspěvky a příběhy!

Reklama