To je jeden z receptů, jak bystří mozek naše čtenářka s nickem Marde. Ale jinak je vášnivou luštitelkou křížovek a sudoku, kterému po nějakém čase přišla nejen na kloub, ale i na chuť.

Dobrý den, udržuji se v  kondici luštěním křížovek i sudoku. S první křížovkou jsem se setkala kdysi dávno na soutěžích v pionýru. Byly to jednoduché křížovky a roháčky. Také jsme museli namáhat mozek různými rébusy a přesmyčkami. Začalo mě to bavit a tak jsem si kupovala různé časopisy, kde se křížovky vyskytovaly. Z každé vyluštěné tajenky jsem měla dobrý pocit. Možná jsem tento zájem podědila po mamince. Prozradila mi, že jednou vyhrála náramek. To mne vyburcovalo a od té doby jsem vyhledávala především soutěžní křížovky a pokoušela štěstí. Párkrát se mi poštěstilo vyhrát věcné ceny a tak jsem pokračovala v luštění. Později jsem vyhrávala i peněžité výhry. Alespoň jsem si mohla kupovat mé oblíbené knížky. 

S nástupem PC a internetu se objevila spousta stránek s křížovkami a sudoku, které jdou luštit přímo, což je výhoda. Chybné písmenko nebo slovo se dá snadno vymazat nebo přepsat. Jednou jsem narazila na stánku, kde bylo několik úrovní sudoku. Ze začátku mi to moc nešlo, tak jsem na nějaký čas přestala. Ale nedalo mi to a po nějaké době jsem se k sudoku vrátila a zkusila to znovu. Namáhala jsem se tak dlouho, až se mi podařilo správně dosadit všechna čísla. Chytlo mě to a já začala luštit od nejlehčí úrovně až po nejsložitější. 

S šiframi jsem moc zkušeností neměla. Blíže jsem se s nimi seznámila až tady u vás. Můžu říct, že mě zaujaly. Některé jsou jednoduché, jiné složitější. Když si nevím rady, pomůže syn.

Dnes si křížovky vybírám. Ty jednoduché a švédské většinou přehlížím. Baví mě luštit spíše ty složitější.  Mám tři oblíbené křížovkářské časopisy, ve kterých nacházím zajímavé křížovky a číselné kriskrosy. S netrpělivostí vždy očekávám každé nové číslo. Zrovna dnes jsem si koupila nové luštěnky.

Na procvičení paměti je také dobré, zapamatovat si různá čísla, třeba RČ, číslo OP nebo telefonní číslo všech svých příbuzných a známých.

Luštění zdar

marde

Milá marde, děkuji za povzbuzení, budu se s tím sudoku muset ještě hodně poprat, abych se dostala na úroveň pokročilých

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s luštěním vy, milé ženy-in? Čím si bystříte mozek?

  • Luštíte křížovky, osmisměrky, rébusy, šifry  a  jiné „hlavolamy“?
  • S jakým výsledkem?
  • A co sudoku? Přišla jste mu na kloub? Zařadila byste se mezi začátečníky, pokročilé, nebo dokonce mistry?
  • Máte ráda logické a matematické úlohy? Vynikala jste vždy v jejich řešení?
  • Hrajete s oblibou hry, při kterých musíte zapojit mozek?
  • Jak ho jinak trénujete?
  • Hrajete šachy?
  • Čtete, učíte se cizí slovíčka, skládáte básně?
  • Máte nějakou jinou metodu, jak trénovat mozek? Prozraďte nám ji.

Na vaše příspěvky se moc a těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A na co se můžete těšit vy?

Na velmi zajímavou knihu z nakladatelství UNIVERSUM Putování s knihou a jako bonus Bepanthen, oční kapky pro zvlhčení a úlevu vašich očí.

cena

Reklama