Milá redakce, ženy-in!

Vztahy na pracovišti je téma, které mi leželo na srdci nezávisle na tématu příspěvků dnešního vydaní. Jsem totiž momentálně v situaci, kdy se vzpamatovávám z některých událostí pevně spojených s mým pracovištěm.

Když jsem před více jak dvěma lety nastoupila do práce, přicházel jeden šok za druhým. Připravovali mi jej ať přímo „kolegové“ nebo šéf. Bylo mi z toho všeho ne úplně dobře a tehdá, ještě zamilovaná, jsem nepřemýšlela nad nějakým rozumným důvodem jak z práce odejít. Otěhotnět se mi nepodařilo a zřejmě jsem ani neměla odvahu podat výpověď ve zkušební době. S každým přibývajícím měsícem jsem se „zocelovala“. Na pracovišti se krátce po mě objevilo několik dalších lidí, takže jsem si nepřipadala zkušenostmi úplně nejmladší. Vždy, když jsem s něčím potřebovala poradit, musela jsem přilézt téměř po kolenou, aby mi někdo poradil. I na to se dalo zvyknout, i když to příjemné nebylo.

S každým přibývajícím člověkem se atmosféra v kolektivu dosti měnila. Byly doby, kdy jsme po cestě na oběd, z oběda a v každé volné chvíli neposlouchali nic jiného než jak kolegyně podvádí manžela – a to mě docela slušně vnitřně vybíjelo.

Krom toho, že jsem na všechnu práci byla sama, se mi po jisté době podařilo vycestovat do zahraničí s prezentací výsledků. Tím nejvzdálenějším „výletem“ byla Amerika. A od té doby jsem některým lidem zřejmě trnem v oku. Neustále musí vymýšlet, jak člověku znepříjemnit život. Když jsme v červenci přijeli novou sílu, byla jsem nadšená, že na vše nebudu sama. Nicméně na koho se nejlépe útočí než na nejslabší článek – kolegové začali napadat s nesmyslnými výtkami kolegyni. A já jsem se jí jala hájit až u šéfa. Snad to pomohlo, myslím, že to co jsem se snažila pro ní udělat v začátcích – pro mě nikdo neudělal. Spíš člověk musel bojovat a měla jsem pocit, že všechno závisí na mně (i když tu byly i dobré duše). Kolegyně teď dala výpověď a já si teď říkám, jestli to stálo za to jí dělat „mámu“, když mi po ní zbyla rozdělaná práce a opět jsem se vrátila zajetých kolejí, kdy všechny úkoly visí na mě.

Ani se s námi nepřišla rozloučit, což mi připadá taky smutné, ale to už je život, asi ví, proč to tak udělala. Kdo ví, třeba bude číst tyto řádky a trkne jí, že někteří čekají na to, že se přijde rozloučit.

I takový může být kolektiv – plný závisti a nevraživosti. Škoda jen, že nemám sil napsat konkrétní scénky, jenže mě to bohužel děsně ubíjí, když si na ty okamžiky vzpomenu. Raději se přeci jenom vzpomíná na chvíle příjemné!

Snad by nám pomohlo, kdyby kolektiv téměř samých žen obohatil nějaký chlap, ale o tom si zatím můžeme jen zdát. Nicméně – naděje umírá poslední.

Všem Vám přeji, aby ty vztahy na pracovišti ve Vás vzbuzovali kladné emoce a nemuseli jste chodit do práce před otráveni ze svých kolegů.

bokul


Ano, tohle je jedním slovem smutné. I já jsem zažil kolektiv plný nevraživosti, hlídání se, závidění si, zkoumání, kdo má kolik peněz, intrikaření a podobných hnusů. Byl to také ženský kolektiv.

Dopadlo to dobře, já dal hned od začátku jasně najevo, že mě do toho tahat nebudou a že já tyhle hry nehraji. Zjistily, že jsem imunní. Po čase se kolektiv prostřídal a při výběru nových lidí se dával sakra dobrý pozor na to, kdo přichází. Zbylé kolegyně z předchozí „skupinky“ se musely zklidnit a držet krok. Dost tenkrát pomohl šéf, měl jich taky plné zuby!:)

Buď se na ně vykašlete, nebo si najděte jinou práci. Podle popisu byste s tím neměla mít problém.:)

Reklama