Dobrý den,

škoda že do e-mailu nemohu nacpat ty krásné ikonky.

Tchyně se dědí. Ovšem dědictví můžeme pozměnit.

Loni, 29. prosince jsem "oslavila"své padesátiny. Byla jsem nemocná, pečení jsem odrbala, jak se dalo, ale nikdo mi nic nevyčetl. Jen ostříží zrak manželovy maminky říkal své.

Přijeli kamarádi, popili a pojedli jsme a jejich vinšování mi utkvělo: "...tchyně pusťte ze skříní na velké svátky a pak s nimi zase honem zpátky..." Neberu si to osobně, řehtali jsme se jako houpací koně, dcera není ještě vdaná, ale potenciální zeťáček k nám chodí domů a byl také přítomný této oslavě stejně jako manželovi rodiče.

Přejel mi mráz po zádech, manžel a jeho rodiče byli jako vytažení z mrazáku. To moje kamarády povzneslo a smích nebral konce.

V této chvíli se mi promítlo moje manželství a současně vztah mladí a staří. Měla jsem jednu nevýhodu, uměla jsem mnoho prací a vaření mi nedělalo problémy.I Hlady jsme neumřeli. Právě tyto věci nedávaly manželově matce pokoj. Myslela si, že k ní budu chodit na rozumy. Bydlíme v jednom domku, oni v přízemí a my v prvním patře, vchod je společný.

Nebudu dopodrobna rozebírat naše neshody, ale přestěhování nábytku a změna pokojů byly nad mé síly. Že mi kontrolovala utřený prach s bílou rukavičkou a další ptákoviny, je prostě pro silné povahy. Nerozvedla jsem se, i když k tomu chybělo málo.

Proč by měla trpět dcera za blbost a nepředvídavost matky? Překousla jsem to, ale nejsem žádný anděl. Přestala jsem chodit k manželovým rodičům, pouze na svátky jsem přišla, dceři jsem nezakazovala chodit k nim, nedělala jsem žádné scény.

Měla jsem na mysli jedno ponaučení od svých rodičů. "Než se probojuješ k vítězství, bude to dlouhá doba i cesta, ale nezabíjej, vychutnej si ponížení druhého." Je to kruté, co píši.

V dnešní době manželovým rodičům žehlím, zašívám, peču, dcera jim uklízí a na jazyku mají "promiň a odpusť", ale chovám se k nim dobře, až mi to určití lidé vyčítají, že oni by s nimi zatočili. Tchyně má totiž zbytkový zrak a je vlastně potrestaná sama sebou. Bohužel.

Dnešní téma bylo o tchyni a bohužel jsem odbočila od daného tématu.

Protože tchyně je dědictví, ó zachovej nám, pane, chtěla bych být jiná, ale to ukáže čas a doba.
Jaké jste vy tchyně nebo snachy?
Přeji všem ženám-in pěkný a pohodový den.

Věra


Věro,
jen škoda, že to nejde v pohodě hned a musí docházet k takovým situacím, jakým je přejíždění rukavičkou po nábytku kvůli prachu :-(. Neměl by pro rodiče manžela být nejhlavnější fakt, že milujete jejich syna a on je s vámi šťastný?!

Reklama