Během jediného dne díky nim nadace získala přes milion korun. Ten bude využit na stavbu prvního českého Domu Ronalda McDonalda a do doby jeho otevření na hrazení ubytování rodičů dětí dlouhodobě hospitalizovaných v pražské FN v Motole.

Jan Přeučil s Evou Hruškovou se považují za milovníky kaváren. Za kasou pomáhali dětem

Jan Přeučil s Evou Hruškovou se už potřetí zapojili do charitativní akce McHappy Day. Ve fastfoodové restauraci na Václavském náměstí nabízeli charitativní vykrajovátka a práce jim šla opravdu od ruky. „Kavárna na Václavském náměstí je naším oblíbeným cílem. Jsme tu po několikáté a tak se známe už i se slečnami, které tu pracují,“ vysvětlil Jan Přeučil.
„Cílem Nadačního fondu Ronalda McDonalda je výstavba domu, díky kterému by mohli být rodiče nablízku svým nemocným dětem i v případě jejich dlouhodobé hospitalizace, což mi přijde jako moc dobrá myšlenka,“ vysvětlila Eva Hrušková, která měla v prodeji vykrajovátek velký úspěch. Kdo nechtěl pro manželku, dostal třeba pro milenku. „Můj bratranec navíc ve FN Motol pracuje na oddělení, jehož klientům a jejich rodinám by měl vlastně tento dům pomáhat. I skrze něj vím, jak moc by takovou službu rodiče i lékaři ocenili,“ doplnila herečka.
Ačkoliv jim prodej vykrajovátek šel od ruky, sami péct nebudou. „Vykrajovátko si odneseme, ale předáme ho našemu nejmladšímu synovi. My máme v tuto chvíli plno práce s představeními. On naštěstí ale napeče každý rok i pro nás,“ vysvětlil Přeučil.
 
Jirka Mádl prodával ve fastfoodu vykrajovátka. Předvánoční pečení má rád – bude se na něj dívat


Jirka Mádl dle všeho při pečení vánočního cukroví zastává především režisérskou roli. Přesto, že na charitativní akci McHappy Day prodával jedno vykrajovátko na perníčky za druhým, pečení přenechá druhým. „Práci mám rád, sám péct nebudu, ale budu se na to určitě rád dívat,“ vysvětlil se smíchem. Jaký druh cukroví je jeho oblíbený neprozradil. Letos mu ale prý bude nejvíce chutnat právě to, které bude vykrojené nadačním vykrajovátkem.
„Tohle už je, myslím, čtvrtý ročník, kdy nadaci podporuji, už je to pro mě takový evergreen,“ dodal Mádl. Cílem projektu je získat peníze a podporu pro stavbu domu pro rodiče dlouhodobě nemocných dětí, hospitalizovaných v pražské FN v Motole. Nadaci se podařilo během jediného dne vybrat přes jeden milion korun prodejem vykrajovátek a hranolek. Celkem by nadace v letošním roce chtěla získat necelé dva miliony.
Mladý herec a režisér má aktivit opravdu mnoho a pomoc ostatním mu rozhodně není cizí. „Aktuálně připravujeme benefiční hokejové utkání pro nadaci Arpida. Zároveň se spolu s Czechitas snažíme o rozvoj aplikace Zpovědnice,“ shrnul některé ze svých aktivit.
 
Linda Finková s Vlaďkou Pirichovou budily ve fastfoodu nadšení i rozpaky


Dvě třetiny Trojhlavé saně ovládly svojí energií fastfoodovou restauraci na pražském Florenci a bylo opravdu živo. Kolegyně Linda Finková s Vlaďkou Pirichovou nepřišly jen na svačinu, ale aby podpořily nadační fond, který chce vybudovat náhradní bydlení pro rodiče dlouhodobě nemocných dětí v pražské FN v Motole.
„V loňském roce tu byla Aneta Christovová, která nás na myšlenku podpořit nadaci přivedla. Myslím, že je stavba domu moc dobrý nápad. Když mi v loňském roce, asi na dva týdny onemocněl syn, byla jsem moc ráda, že s ním můžu být. Jako rodič chcete být nemocnému dítěti nablízku,“ vysvětlila zpěvačka a moderátorka ve vážné chvilce. Pak už se ale obrátila k dalšímu zákazníkovi, kterému běžela nadační vykrajovátko nabídnout.
Že dámy berou život s humorem, bylo nade vše jasné. „Já mám sice dvacetiletého syna, ale také bych si nedokázala představit, že by třeba dva týdny usínal sám,“ doplnila se smíchem Vlaďka Pirichová. Snad jí za to její syn, kterému je teprve dvanáct, jednou poděkuje.
 
Tanečník a youtuber Dominik Port nepeče, zástěru ale oblékl a šel pomáhat charitě


Dominik Peřina aktuálně vystupuje například v muzikálu Srdcový král, nebo Muž se železnou maskou. Většina fanynek tohoto talentovaného tanečníka ale sleduje na kanále YouTube. Další ze stoupajících hvězd sociálních sítí to ale s časem pro ně nemá jednoduché, vystupovat bude i o svátcích.
Přesto, že sám péct nebude, rozhodl se podpořit charitativní akci McHappy Day, oblékl zástěru a pustil se do prodeje vykrajovátek na perníčky. Spolu s dalšími známými tvářemi přišel do fastfoodu podpořit stavbu připravovaného domu pro rodiče dlouhodobě nemocných dětí, hospitalizovaných v pražské FN v Motole. „Myslím, že je důležité, aby i mladší generace věděla a brala tak nějak automaticky, že pomáhat je dobré přínosné a také příjemné,“ vysvětlil youtuber, kterému jsou podobné aktivity blízké, a doufá, že půjde příkladem i svým mladým fanouškům.
Vykrajovátko si sice odnesl, ale nejspíše mu zůstane na památku. „Sám musím říct, že moc nepeču, když už se občas do něčeho pustím, tak se snažím spíše o zdravá, nebo bezlepková jídla. U nás se ale můžu spolehnout na babičku, pro kterou je pečení každoroční tradicí a má na něj čas,“ vysvětlil tanečník. O figuru se ale bát nemusí, vystupovat totiž bude dokonce i na Štědrý den, v baletním představení Louskáček divadla Hybernia.
 
Vendula Pizingerová letos peče nadvakrát, cukroví jí sežral pes


Charitativní akce McHappy Day se Vendula Pizingerová s Martinou Šmukovou neúčastnily poprvé a tak během volné chvilky v prodeji nadačních vykrajovátek i zkušeně zapózovaly. „S nadačním fondem Ronalda McDonalda nás spojují naše nadace a jejich klienti. Kapka naděje Venduly Pizingerové získává finance především na nákup vybavení a pomáhá mladším pacientům, náš Nadační fond Pink Bubble se snaží ulehčit léčbu a návrat do života, těm o něco starším“ vysvětlila Martina Šmuková. Její nadační fond věnoval motolské nemocnici například terapeutickou zahradu, Kapka naděje pomáhá onkologickým pacientům dokonce už sedmnáct let a spolupráce s dalšími organizacemi obě dámy těší.   
Dům, který má být postaven v Motole, bude pomáhat rodičům dlouhodobě hospitalizovaných dětí a poskytovat jim zázemí v blízkosti dítěte v době jeho léčby. „Sama jsem ve špitále dva roky strávila, takže mám pro rodiče pochopení. Jejich příběhy se mě dotýkají i dnes, právě přes Kapku naděje,“ přiblížila Vendula Pizingerová důvod, proč stavbu domu už přes deset let aktivně podporuje.
Nakonec si obě dvě i vykrajovátko odnesly. Vendula Pizingerová se sice k vánočním přípravám snažila přistoupit zodpovědně a napekla už na konci listopadu, i přesto se jí ještě bude hodit. „Dříve se při McHappy Day prodávaly samolepky, tentokrát byla poprvé vykrajovátka a mně se ten nápad opravdu moc líbí. Já jsem tedy pekla už minulý týden, cukroví mi ale sežral pes, tak mě to celé čeká ještě jednou,“ práskla na sebe ředitelka Kapky naděje.

Reklama