Styl

Na podzim stylově na kole

Podzim na kole? No jasně!!! Přece, když léto skončilo, nebudeme sedět už teď za pecí!!!! Napište nám, jak si užíváte jízdu na kole, a vyhrajte právě teď!

 

 

 

Léto nám sice už zamávalo na rozloučenou, ale ještě stále je příjemné počasí pro aktivity, jakou je například jízda na kole. Jízda na kole je v současné době velmi vyhledávanou aktivitou, a to nejen pro sportovně založené typy, naopak, dá se říci, že kolo zasáhlo většinu lidí.

 

Na kole nevyrážejí jen sportovní nadšenci, ale také lidé, kteří se chtějí projet jen tak pro radost. Odreagovat se, pročistit si hlavu, přijít na jiné myšlenky. Zažít legraci s partou, se kterou vyrážejí, nebo pro dobrý pocit, že je celá rodina včetně dětí pohromadě… Nesledovat počet ujetých kilometrů, nestresovat se, že už nám docházejí síly. Spousta lidí vyráží na kole si jízdu užít!

 

Jak si užíváte na kole vy??? Napište nám a vyhrajte balíček! Právě dnes!

 

Jak jste na tom vy??? Jaké máte oblíbené cyklotrasy, kam vyrážíte, jaký máte zajímavý tip???? Jak na vás působí jízda na kole??? S kým nejčastěji jezdíte?? Napište nám to pod tento článek!  Jeden z příspěvků získá kosmetický balíček Fa! 

 

 

Náš tip na kolo, které ocení ženy J

 

ASL – AUTHOR SPORT LADY je koncept tvorby dámských sportovních kol,  cyklistických doplňků a oblečení, výhradně určených pro sportovně orientované cyklistky.

 

ASL respektuje specifické ženské anatomické parametry a zároveň uspokojuje požadavky na designové ztvárnění jednotlivých kol a příslušenství, reflektující aktuální módní trendy.

 

Společnými a určujícími rysy ASL konceptu v oblasti konstrukce horských kol jsou:

- geometrie rámu -  zkrácená stavba rámu, snížené uložení středového složení, specifické úhly rámových trubek, umožňující agresivní sportovní jízdu, při zvýšení ovladatelnosti celého kola

- odpružená vidlice - vybavená měkčími elastomery a pružinami, respektující nižší hmotnosti cyklistek

                       - sedlo – sportovní, s gelovou vystýlkou

                       - představec – kratší, s vyšším úhlem stoupání

- držátka – z tvrzené pěny, pro komfortnější úchop

- řídítka – kratší, pro užší ženská ramena 

 

Author MODUS ASL

Horské kolo s dámskou úpravou geometrie pánského rámu ve velikostech 16“, 18“ a 20“ je

postavené na duralovém rámu COLUMBUS ZONAL s integrovaným hlavovým složením RITCHEY doplněném odpruženou vidlicí MANITOU AXEL ELITE s měkčími pružinami.

27rychlostní řazení SHIMANO DEORE doplňuje měnič a V-brzdy SHIMANO LX. Modus je obutý do plášťů PANARACER SPEED BLASTER a ostatní komponenty nesou značky AUTHOR a RITCHEY. Samozřejmostí v této třídě kol jsou nášlapné pedály AUTHOR. K pohodlí přispívají i pohodlná pěnová držátka a sportovní dámské sedlo Author Sport Lady.

Cena 25 990 Kč.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Basic ASL, Kinetic ASL, Traction ASL a Modus ASL představují širokou platformu dámských sportovních horských kol, která by měla uspokojit co nejširší spektrum cyklistek.

 

 

Více informací o jízdních kolech a doplňcích značky AUTHOR získáte na www.author.cz

   
16.09.2005 - Krása - autor: Komerční článek

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [67] jithule [*]

  nic pro měSml30

  superkarma: 0 23.12.2012, 21:26:39
 2. avatar
  [66] danae [*]

  femme: Dobrá tedy, až překonám tu zatracenou angínu,chycené průdušky, tak to zkusím . Jen doufám, že tu už nebude půl metru sněhu a mráz

  superkarma: 0 19.09.2005, 16:26:08
 3. avatar
  [65] femme [*]

  danae: zvyk je železná košile zkus to kolo vyměnit a uvidíš, jak se ti bude daleko líp jezdit

  superkarma: 0 18.09.2005, 23:37:15
 4. avatar
  [64] klér [*]

  už to vidím ! rozdrkotané byly nejenom zuby ale i prsty, snad to pochopíte a přečtete i tak s překlepy

  superkarma: 0 18.09.2005, 18:27:35
 5. avatar
  [63] klér [*]

  a při té dnešní cestě jsme si s manželem povídali o svých stříbrných miláčcích... authory klasiky máme už 4. sezonu, neježděbno minimálně 12000 km a bez problémů nás nesou cestou necestou, pěju na ně ódu a až si budu uset koupit nové,( třeba do důchodu) taka jedině zase authora

  superkarma: 0 18.09.2005, 18:26:03
 6. avatar
  [62] klér [*]

  Krásný podzim, jen je trochu zima při návratu. vyjeli jsme dnes a asi v půl druhé a před chvílí se vrátili. Fakt je , že to bylo nádherný odpoledne, alůe tak yj efakt, že teď zrovna když jsme vylezla z vanz plné horké voňavé pěny je to tak krááásnýýýý. Al ena druhou stranu je fakt, že kdyby předtím nebyl ten studený drkotavý návrat z ztrasy byc si tu horkou vanu tak nevychutnala, ba by mi bylo možná i vedro

  superkarma: 0 18.09.2005, 18:23:49
 7. avatar
  [61] Amálie [*]

  Nyotaimori 1: Jsem si představila, jak ve mně vidíš tu pindu s trekem za 15tis, co jezdí jednou za týden do hospy či k rybníku

  Jo a kámoš teď prodává "APAČE" za trojku, je to horský kolo, modoro stříbrný, má odpruženou přední vidlici, je asi rok starý, moc na něm nejedzil(akorát s náma do hospy) a má papíry- neni kradený

  superkarma: 0 18.09.2005, 11:27:57
 8. avatar
  [60] Amálie [*]

  Kolo? Brrr! Leda když je pořádný teplo, tak kousek k rybníku A kolo na podzim? Zima!!! To už vůůůbec nehrozí a pěkně si hoví zaparkované!!!

  Na podzim netřeba ležet za pecí, aniž bych se musela štvát šlapáním do pedálů v tý sibiři, ostatních aktivit je dost a dost

  superkarma: 0 18.09.2005, 10:56:55
 9. avatar
  [59] Deafina [*]

  Krásně jsem si tu početla.

  superkarma: 0 18.09.2005, 09:22:48
 10. avatar
  [58] klér [*]

  Kolo a podzim ?
  Nádhera ! Není vedro, je slunce, barevné stromy .... Brzy začnou posvícení a to bude cílůůůů ! Přeci nebudu jezdit jen tak , sem a tam, vyberu si nejbližsší poscícenskou vesnici, naplánuju trasu tak abych se k ní dotala až odpoledne, tzn, cca 70km a pak si dám v klidu posvícenský gročánek ( to když bude podzimní plískanice) nebo něco chladnějšího. Domú už to nebude moc daleko a tak si v klidu vychutnám odpočinek v teplé hospůdce po příjemně stráveném dnu na kole, někdy ve větru, někdy v dešti.
  Ale nemusí byýt vždycky posvícení, stejně je na kole krásně,,,,kdo jednou zkusil, nechce jinak

  superkarma: 0 17.09.2005, 18:01:44
 11. avatar
  [57] fialinka [*]

  Tak na kolo jsem poprvé výrazněji usedla skoro před deseti lety, kdy jsme jeli Dunajskou stezku. Stezka byla super a ještě lepší bylo, že jsem se tam seznámila se svým milým. Od té doby jsme na kole jezdili oba jen tak po městě (no, když nejezdí autobus a není auto, kolo je ideální způsob přepravy), až vloni jsme si řekli, že koupíme něco lepšího než staré favoritky (teda, ony jsou dobré, ale ne do lesa...). Koupili jsme kola krosová a od té doby jsme začali jezdit víc a víc a pěšky se mi už ani nechce. Po deseti letech od té Dunajské stezky jsme jeli na kole na svatební cestu - z Týniště nad Orlicí směr Náchod a dále a bylo to krásné. Hlavně mám radost, že máme díky tomu kolu další společný zájem.

  superkarma: 0 17.09.2005, 10:41:19
 12. avatar
  [56] karlik [*]

  Nyotaimori:Včera jsem skončil, už jsem usínal ale představ si, že tu svářečku mám doma a půl života jsem se tím živil. to je náhoda co? Jenom mám obavy, že to ke mně máš dost daleko.

  superkarma: 0 16.09.2005, 22:58:03
 13. avatar
  [55] pomeranca [*]

  V posledním měsíci se ze mě stal cyklomaniak... a do konce roku chci najet jeste 445 km (abych měla celkem 1000). Bohužel ted musím jezdit sama protože můj je už na třetích antibiotikách (tak nemůže sportovat). Můj oblíbený cíl je Vranov u Brna. Je to pěkně do kopečka a tak aspoň zhubnu.... teda doufám Občas vezmu i malou sestru na sedačku, aby měla trochu "povyražení" Horší je když vidí jak odjíždím sama. Když se chystám už volá: "Beru, pititi" (překlad: "Veru, čepici") a znamená to že chce helmu a jet se mnou...

  superkarma: 0 16.09.2005, 21:51:40
 14. avatar
  [53] Kristule [*]

  taky ráda jezdím na kolke ale teď je to problém dvě děti a jen jedna dětská sedačka a manžílek se k tomu moc nemá .A já bach tak ráda jela někam na velký vícedenní výlet na kolech se stanem a tak.Ale ještě nějakou dobu z toho asi nic nebude-nejspíš do té doby než se dcérenka naučí bezpečně jezdit.Teď se to sice naučila ,ale bezpečně to rozhodně neni.

  superkarma: 0 16.09.2005, 18:10:20
 15. avatar
  [52] danae [*]

  Nyotaimori: To bych ti prodala, ale ten můj by bručel páč si myslí,že si ne něj zvyknu...co já vím

  superkarma: 0 16.09.2005, 17:56:26
 16. avatar
  [50] danae [*]

  Já jsem do jízdy na kole fanda.Nejsem ten sportovec, který vyráží na kolo v každém počasí, ale jezdím ráda a jaksi jen tak, pro sebe, občas.Vlastním stařičkou Libertu, kterou mi kdysi koupil manžel,abych byla s nákupem rychleji doma, když jsme stavěli.Ta se mnou prožila věcí... Spolu jsme jezdily přes kopce a doliny na přehradu, rychle mě dopravila pro léky do lékárny pro děti, využívám ji tam,kam auto nemůže ,a pořád je ve skvělém stavu. Manžel ví, jak mám ráda jízdu na kole, kdy mi vítr fičí kolem uší a cuchá mi vlasy a já vdechuju čerstvý, lesní vzduch a Libertin zvoneček jen cinká na neupravené cestě.Koupil mi trackingové, dámské kolo s přehazovačkou. Chtěl, abych Libertičku dala pryč. ANI ZA BOHA...jsem na ni zvyklá a jak to dopadne s novým kolem...to nevím

  superkarma: 0 16.09.2005, 16:49:34
 17. [49] etomaskova [*]

  Když jsem bydlela u rodičů, jezdila jsem denně na bus 6km. Pak jsem se nastěhovala do paneláku a nějak zlenivěla. Pak jsem byla těhotná, pak byla malá moc malá na to, aby jezdila na kole - prostě asi tři roky jsem na kole neseděla.
  Zato teď od začátku srpna si to vynahrazuji - dceři jsme koupili přilbu a cyklosedačku a jezdíme denně - občas i s tatínkem a psem, ale většinou samy. Na místa, která jen tak spontánně vybereme, nebo třeba i na nákup. Jen strašně trpím, když vidím jak malá usnula a má hlavu sklopenou až u kolen. Nemáte někdo dobrou radu jak dítěti "připoutat" hlavu, aby mu nepadala?

  superkarma: 0 16.09.2005, 15:50:33
 18. [48] Vlád [*]

  Kolo taky miluju a mám hned tři - horáka, treka a to nejnovější je "silnička" - ta už byla za slušný peníz (asi 50.000,-Kč). Takže poslední rok jezdím už jenom na silničce a i přes pár stehů a pohmožděnin, které jsem utrpěla, na kolo nedám dopustit.

  superkarma: 0 16.09.2005, 14:49:39
 19. avatar
  [47] femme.fatale [*]

  Já taky měla obyčejné levnější kolo. Byla jsem na něm na té první Dunajské stezce. Před odjezdem jsem s ním šla do servisu a tam na mě koukali jak na cvoka a ptali se: na TOMHLE chcete jet do ciziny?! Pak jsem chtěla kolo nové, ale naši mi na něj nechtěli dát penízky...A nakonec ani nemuseli. Přišlo samo...vyhrála jsem ho

  superkarma: 0 16.09.2005, 14:26:37
 20. [46] macici [*]

  Kolo mého mládí je polské kolo blízké ukrajině. Styděla jsem se na něm jezdit a radši jsem si jednou za čas s velkou slávou půjčila kolo od bratrance /měl pánskou esku a objela jsem na něm za odpoledne co se dalo nebo kdo kde byl aby viděli/zase na delší čas/ že mám kolo.a to bylo na tu dobu kolo s velký K

  superkarma: 0 16.09.2005, 13:57:30
 21. avatar
  [45] gerda [*]

  Rikina: zatím mi to jaksi nevadí. Asi jsem zvrhlá, mám k tomu kolu prostě citový vztah!

  superkarma: 0 16.09.2005, 13:37:41
 22. [44] Rikina [*]

  gerda 42: to se sice dá, ale přece jen je to na pořádném kole příjemnější. Jinak Eska je kolo mýho mládí, ta skládací

  superkarma: 0 16.09.2005, 13:35:43
 23. avatar
  [42] gerda [*]

  Nyotaimori: na sobě můžu potvrdit, že jezdit se dá i na kole za 800 stovek. Všude. A v každé opravně ti naopak potvrdí, že např. Esky jsou kola, kde v podstatě není co spravovat, tak jsou pořád dobré.

  superkarma: 0 16.09.2005, 13:25:05
 24. avatar
  [39] femme.fatale [*]

  oprava: Brbo = Brno

  superkarma: 0 16.09.2005, 12:11:35

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [38] femme.fatale [*]

  Já taky kolo můžu Před třemi lety (to mi bylo 16) jsme byli s kamarádkou a jejím tátou na Dunajské stezce. Ale byl to rok povodní a my ujížděli jeden den před povodňovou vlnou
  Loni jsme se s tou samou kamarádkou rozhodly, že si to zopakujem. Trasu Volary - Pasov - Linec - Vídeň - Bratislava jsme zvládly za týden. Opravdu jsme si to užily, počasí nám přálo Stezky jsou tam krásné, znečené, jsou podél nich kempy i hospůdky a i když se Česká republika snaží, má co dohánět
  Letos se bohužel žádný velký cyklovýlet nekonal. I když je velký nadšenec. V létě si ale zrovna skádal nové kolo. A při té příležitosti jsme se vydali také na pěknou vyjížďku... Prostějov - Brbo a zpět. Raději se nebudu vyjadřovat.. Byl to jeden z mála horkých dní a já se doteď divím, že mě tam někde nenechal, protože jsem ty kopce Drahanské vrchoviny nějak těžko zvládala
  Ale začali jsme s plánovat příští rok...rádi bychom do Rumunska. Ale je to hodně kilometrů (asi 2000) a tak jsme jeli trénovat..všechno probíhalo hladce A pak to přišlo. Jeli jsme z kopce dolů a najednou prudká pravotočivá zatáčka. Jenže já si jí všimla až jsem do ní vjela, tak jsem začala brzdit..v zatáčce na štěrku. No jak to asi dopadlo... Teď už jsem zahojená tak uvidíme, jak se věci budou vyvíjet

  superkarma: 0 16.09.2005, 12:05:33
 2. [37] a.... [*]

  Maisie: tak sorry- v tom případě jet na Mníšk pod Brdy a projíždět přilehlé lesy, nebo to vzít kolem Slap

  superkarma: 0 16.09.2005, 11:40:11
 3. avatar
  [36] Maisie [*]

  a....: tak tuhle trasu už mám projetou několikrát. Ale měla jsem namysli něco trošku mimo Prahu. Do okolí a tak.Už jsem byla na Karlštejně a Okoři, v Čelakovicích, takže něco takového.

  superkarma: 0 16.09.2005, 11:24:04
 4. [35] a.... [*]

  Maisie: tak bych to viděla-přes Chodov do Kunratického lesa, pak to můžeš vzít kolem toho rybníčka v Krči směrem k Vltavě( přes Modřany nebo Braník)z Modřan je pěkná cyklostezka podle Vltavy do Braníka, pak můžeš přejet Barrandovský most a projet si Prokopák
  to je taková jedna z variant, co mě právě napadla

  superkarma: 0 16.09.2005, 11:16:34
 5. avatar
  [34] olafka [*]

  Už jsem absolvovala na kole výlety ve Švýcarsku, což je buď z kopce nebo do kopce dovolenou v Normandii to byla přece jen vetší pohodička, dalších několik výletů, které měly být pár kilometrů a nějak se protáhly asi na 100, ale poslední výlet!!! V neděli odpoledne jsem s překonali poobědovou lenost a ve 3 vyrazili na Křivoklát, prý jen tak kousek tam a zase zpátky. Že si dáme pivo nebo zmrzlinu a v pohodě jsme před setměním doma. Tam to docela šlo, i když jsem si těch dlouhých sjezdů vůbec neužila při představě, že to budu muset šlapat zase nahoru, došlo i na pivo a zmrzlinu, jenže to už mi začalo docházet, že těch pár kiláčků se zase nějak protáhlo a zpáteční cesta nebude nic moc. Posbírali jsme bedly, které nebylo možno nechat jen tak bez povšimnutí v lese, zabalili jsme je do větrovek a vydali se k domovu. Můj mužíček je trénován neb jezdí na kole každý den do práce a musí "udělat" strahovský kopec, ale já tomu ježdění letos moc nedávám, mám roční vnučku a tak si raději hraju na babičku než na sportovkyni. Taky to podle toho vypadalo, mlčela jsem, šlapala jsem, proklínala mužský pokolení, bylo mi zima, protože v mé bundičce si lebedily bedly, když se setmělo, vděčně jsem nainstalovala lampičku a snažila se vyhnout dírám na silnici, nakonec jsem bundu oblíkla, bedly se usídlily v kapuci, která mě tím pádem táhla dozadu a škrtila, a tak jsem skoro ušrrrrcená, motající se, na omdlení, vyšlapala poslední krpál do Rudné a dorazila domů kolem desáté hodiny večerní. Vím, že mi to můj udělá zas a já se nechám vést jako tele na porážku. No ale - nezabila byste ho, pani? Jo a pak jsem do půlnoci ty bedly smažila

  superkarma: 0 16.09.2005, 11:15:59
 6. avatar
  [33] Maisie [*]

  a....: Bydlím na Spořilově (kdyby ti to nic neříkalo, je to Praha 4 kousek do Jižního města - Chodov, Opatov) Ale klidně někam dojedu i metrem pokud bude nejhůř.

  superkarma: 0 16.09.2005, 11:08:07
 7. avatar
  [32] gerda [*]

  tomáš:ale houby přes pět tisíc. Já mám starou Esku, kterou jsem postupně doplnila gelovým sedle, jezdím jenom na jeden převod a jde to taky. Uvezu na tom spoustu věcí a klidně zvládnu 50 km za jeden výlet. A to mi opravdu není dvacet a jsem celkem...knedla.

  superkarma: 0 16.09.2005, 11:03:56
 8. avatar
  [31] tomáš [*]

  Dokud měli kluci zájem, jezdili jsme na rodinné výlety, tak do 30 km. Jenže...to všechno vodnééés čas. Oni si v pohodě jezdí dál, sami či s kamarády. A já zůstávám za pecí.
  Už jsem uvažovala mockrát o koupi nového kola, ale dát přes 5000 se mi nechce - a jak tu čtu, dát míň jsou vyhozené peníze.Ach jo.
  Já jsem ježdění omezila hlavně proto, že mi opravdu značně po jízdě bolí zápěstí (kdepak odpružené vidlice) a pozadí (ehm).Raději jdu pěšky se psem...a závidím,cyklistů frčí venku opravdu hodně.

  superkarma: 0 16.09.2005, 10:49:55
 9. [30] macici [*]

  Na kole jsem Author jezdila v jezdila v zimě v létě. Asi si někdo přečetl s náskokem článek o pohodlí tohoto kola a už na něm jezdí ON.Nezalekl se velkýho psa, protože tem po dobrém obědě zrovna trávil v boudě a mého miláčka se zmocnil. Byla jsem nucena koupit kolo nové, zatím se sním seznamuji, ale zatím to není to pravé ořechové.Náherné trasy jsou v regionu třebovsko ústecko.Byla jsem i v Beskydech, ale to jsou kopce které sotva výjdu pěšky ani bych to kolo tam něchtěla tlačit.Když jezdíme s partičkou musím jezdit vpředu prý mají motivaci a líp se jim jede.

  superkarma: 0 16.09.2005, 10:33:20
 10. [29] a.... [*]

  Maisie: to musíš říct, kde bydlíš!!Nebudu tě navigovat přes centrum na druhý konec města

  superkarma: 0 16.09.2005, 10:32:51
 11. avatar
  [28] Meander [*]

  Vždycky jsem jezdila sama po lese kolem Boleváku a ukrutně mě to bavilo. Pak jsem jednou podlehla a vyrazila s partou na výlet na Kozel. Hrůza všech hrůz! Na každém kopečku jsem čekala, až mě doběhnout plíce, a na konci jsem si totálně zrakvila kolena. Takže poslední sport, který mě jakž takž bavil, už jsem si taky dokonale zhnusila.

  superkarma: 0 16.09.2005, 10:30:42
 12. [27] Hanule [*]

  My jezdíme podle knihy :S dětmi na kole . Jsou to trasy v okolí Prahy a různou délkou. Poznali jsme tak plno pěkných míst. Potom jezdíme v Jizerkách - taky pěkné.

  superkarma: 0 16.09.2005, 10:30:29
 13. avatar
  [26] sara.l [*]

  oprava chtěl

  superkarma: 0 16.09.2005, 10:23:11
 14. avatar
  [25] sara.l [*]

  já bych potřebovala poradit jaké kolo koupit klukovi 18,ale je to pouze příležitostný jezdec a určitě by chtěla zase nějaké kolo za šílenou cenu..poradíte

  superkarma: 0 16.09.2005, 10:22:45
 15. avatar
  [24] Maisie [*]

  Neporadíte mi někdo, kam na kole z Prahy????

  superkarma: 0 16.09.2005, 10:19:32
 16. avatar
  [23] Kahomar [*]

  Na kole se snažíme jezdit pravidelně o víkendech na chalupě. Moje kolo už je téměř veterán, dostala jsem ho víc než před 20-ti lety k narozeninám, ale pořád se s ním nemůžu rozloučit. Už jednou jsem ho chtěla vyměnit za "horáka",ale po pár jízdách jsem toto nové věnovala dceři, moje zadnice a záda si tu jízdu pamatovaly ještě dlouho. Jinak naše nejoblíbenější trasa je od chaty k hradu Kost, tam údolím Plakánek do Sobotky. Tam máme pravidelnou zastávku na zmrzku a při zpáteční cestě se většinou zastavíme v Žehrovských lesích či u Komárovského rybníka. Terén je téměř rovinatý, proto ho můžu vřele doporučit i rodinám s menšími dětmi.Jezdíme vždy s manželem a dle nálady se pokaždé přidá nějaké z našich čtyř miláčků.

  superkarma: 0 16.09.2005, 10:00:57
 17. avatar
  [22] Maisie [*]

  Tak kolo to je pro něco pro mě. Ještě před několika lety bych o něj ani nezavadila, ale pak jsem poznala svého přítele a od té doby jezdím na kole straaaašně ráda. Letos jsme dokonce měli dvě týdenní dovolené na kolech. první byla koncem června - to jsme vyrazili do Trutnova (okolo jsou pořádné kopce) Druhá dovča byla v Břeclavi. Doporučuji všem, i těm, kteří na kole nejezdí tak často. Jsou tam samé rovinky (maximálně mírné kopečky) na každém rohu jsou vinice a obrovská slunečnicová pole.(bohužel jsme tam byli minulý týden a to už byly slunečnice odkvetlé)Můžete zde dělat výlety například do Rakouska či Slovenska. Krásný je výlet podél řeky Moravy (ale spíše po slovenské straně) Kdo by už nemohl, může se posilnit i nějakým tím vínkem (je zde mnoho míst, kde probíhají ochutnávky)
  Pro milovníky kopců navrhuji třeba Broumovsko. Odtud si můžete udělat výlet třeba do Polska (je to kousíček)
  Kolo je super na odreagování (ale ne ty přístroje doma co si na kolo jen hrajou)Takže doporučuji těm, kteří ještě nepropadli jízdě přírodou ať to zkusí a sami uvidíte jaká je to krása. Říká se, že svět je nejkrásnější z koňského sedla, ale věřte, že ze sedla kola ten pohled také není k zahození.

  superkarma: 0 16.09.2005, 09:54:32
 18. [21] a.... [*]

  gerda: jezdíš po stejných místech jako já-máme tak chalupu, ale já to beru spíš na směr Orlické hory, k Hradci ne.

  superkarma: 0 16.09.2005, 09:39:23
 19. avatar
  [19] Ch.Z. Kochanská [*]

  já jezdím taky na kole FOŘT, nejraději sama v lese...nemusím na nikoho čekat, jedu si kam chci. Když mám defekt, tak oslovím nejhezčího z kolemjedoucívh cyklistů, aby mi pomohl potěšit, pardón, vyměnit duši...

  superkarma: 0 16.09.2005, 09:31:12
 20. avatar
  [18] gerda [*]

  Jsem tak nadšená cyklistka, že bez kola si už dovolenou neumím představit a jenom kolu jsem vděčná za to, že jsem dovolenou nestrávila na neschopence, ale v sedle. Jak jsem už jinde psala, měla jsem tak obrovské bolesti v zádech, že jediný myslitelný pohyb byl právě jen na kole, tak jsem toho využívala. Pro mě je nejkrásnější cyklodovolená v oblasti Třebechovické tabule. Jezdí se prakticky stále lesem s malým převýšením, cesty jsou široké, pohodlné a dobře značené. Zvládnou to i děti nebo starší lidé. Na Tiché Orlici jsou krásná místa ke koupání (splav za Borohrádkem), všude kolem čistá příroda a žádné peletony cyklistů. Jako příklad pěkného cyklovýletu můžu uvést cestu lesní oborou z Týniště nad Orlicí (hezké přírodní koupaliště v lese) do Třebechovic pod Orebem (rovněž koupaliště, ale nesrovnatelně větší + tobogan). Celých 8 km jedete po asfaltce lesem, čistý vzduch kolem, rybníky, bílí daňci na louce, divočáci za ohradou a kdo chce, může se cestou občerstvit v myslivně, kde vám načepují pivo - letos kolem nás pobíhala rozkošná vietnamská selátka, o která láskyplně pečoval velký černý pes:). V Třebechovicích se můžete podívat na známý Betlém a pak třeba pokračovat do Bělče (pivovar Car), Bělečka (ranč, projížďky na koních, pštrosi), Vysokého Chvojna (arboretum), Poběžovic (krásný výhled do údolí a na Kunětickou Horu) a končit v Holicích (muzeum E. Holuba). Cest je tam prostě nepřeberně, všechny dobře značené a sjízdné. A nejlepší na konec: z Hoděšovic (má tam chalupu kreslíř Renčín) pokračujete cestou mezi lukami kolem myslivny do lesa. Náhle se les otevře a vy stojíte jako přibití, protože si myslíte, že jste v pohádce. Ta kouzelná chalupa se jmenuje Mazurka a jediná zbyla z tzv. Mazurových chalup, což bylo asi před 200 lety velké hospodářství. Teď patří lesníkům z Hradce Králové. Stojí uprostřed čisťounkého trávníku u velké louky, obklopená stromy. Okna s mřížemi jsou do pokoje vždy otevřená, takže si můžete venku sednout do připravené židle a nechat na sebe působit kouzlo historie. Vážně, venku je židle, stůl s ubrusem, pohovka s přehozem, takže v nouzi tam může znavený cestovatel určitě i přenocovat. A co se mi líbí - za celá ta léta, co tam jezdíme, jsme u té chalupy nikdy neviděli pohozený papírek nebo jiné stopy. Tam si určitě nikdo nedovolí zrušit kouzlo prostředí, které podle mě nikde jinde nenajdete! Taky o tom vypovídají vzkazy v bloku, který je připravený pro kolemjdoucí na verandě. Bože, já už musím přestat psát, protože si uvědomuju, že to tam uvidím AŽ za rok!!!

  superkarma: 0 16.09.2005, 09:30:32
 21. avatar
  [17] jajulka [*]

  axikola: taky jezdím s na zadním sedátku a zrovna minulý týden se pod námi zadní kolo zosmicovalo.V servisu nám nasadili pevnější kolo a už zas vyrážíme.Hlavně jezdíme na nádraží pozorovat vlaky.

  superkarma: 0 16.09.2005, 09:29:55
 22. [16] a.... [*]

  A co takhle Cannondale???Skvělá kola, na ježdění i vzhled.

  superkarma: 0 16.09.2005, 09:20:14
 23. avatar
  [15] Hanyna [*]

  Gabi: Já tedy tu "dvouměsíční" pauzu zaznamenala dost citelně . Dřív jsem vyjela velký kopec jako nic a teď mě zmohl i relativně příjemný terén. No jo, musím hold na sobě zapracovat

  superkarma: 0 16.09.2005, 09:08:23
 24. avatar
  [14] axikola [*]

  Na kole jezdim rada, ted i smalou na sedatku. Nekdy je to pekna drina vyjet s ni do kopce, ale kdyz me tak pekne povzbuzuje..mamko pohni, tatka jede rychlejs..

  superkarma: 0 16.09.2005, 09:07:21
 25. avatar
  [10] Gabi [*]

  Nyotaimori: zkus někdy navštívit nějaké dobré cyklocentrum a nechat si poradit. A vůbec se nezaměřuj na AUTHOR nebo OLPRAM, co třeba FOŘT. Proč si kupuješe hypermarketové nebezpečné šmejdy ? Vlastně nejlepší je si nechat kolo "postavit" - vybrat si rám, osazení, ráfky, představec atd. Dobré kolo ti při pravidelné údržbě vydrží třeba 20 let i déle. Teď aktuální ceny neznám, ale odhaduji, že trek nebude pod 15 tis., klasická silnice min. za 25-40 tis. O horských kolech a odpružených vidlicích nemám přehled, ale známý jezdí na kole v létě ze sjezdovek dolů a náklady na 1 kolo měl asi 80-100 tis.

  superkarma: 0 16.09.2005, 08:45:59
 26. avatar
  [9] Gabi [*]

  Hanyna: 2 měsíční pauza je dlouhá? Já měla pauzu 3 roky a je to v pohodě - ale horské kolo nepotřebuju

  superkarma: 0 16.09.2005, 08:31:28
 27. avatar
  [7] Hanyna [*]

  Včera jsem sedla na kolo po dlouhé dvouměsíční pauzee. Zvolila jsem si tedy mírný terén, ale stějně mi dal zabrat. No jo, musím na sobě začít makat . Takže ode dneška budu svý kolo prohánět alespoň 1 za měsíc .
  Ne, chtěla bych začít opět jezdit pravidelně, tak 3x, 4x týdně. Nevybírám si moc náročný terén, protože mám levnější model - taktéž jako Nyotaimori ze supermarketu a nevím, co všechno vydrží... Tak mi držte palce, ať vytrvám

  superkarma: 0 16.09.2005, 08:17:05
 28. [6] Zuzannka [*]

  Na kole jezdim moc ráda,ale od doby kdy jsem udělala už si dávám bacha.Ted to počasí ale nic moc.Škoda.

  superkarma: 0 16.09.2005, 07:48:45
 29. [4] louže [*]

  Kolo taky můžu. Jezdíme každý rok s bandou kamarádů na Kvildu, využíváme prodloužené víkendy okolo sv. Václava a nikdy nesmí chybět buď jako první nebo závěrečný výlet k prameni Vltavy.
  Jinak Šumava má nepřeberné množství tras na kolo a v zimě na běžky. Loni jsme v tomto zářijovém týdnu zdolali Poledník, ale počasí bylo příšerné, přimrzali nám ruce k řidítkům...
  Přesto, kdo ještě nevyzkoušel jak se jezdí na Šumavě ať neváhá!!
  Ráda bych vložila i nějakou fotku, ale sem to nějak nejde???!!

  superkarma: 0 16.09.2005, 07:45:15
 30. avatar
  [2] karlik [*]

  Nyotaimori:Hergot a to si k tomu kostitřasu neumíš obstarat nějakého údržbáře?

  superkarma: 0 16.09.2005, 01:04:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme