Období mezi 26. říjnem a 26. listopadem 2013 by mělo být svátkem všech českých čtenářů. V těchto dnech patnáct renomovaných nakladatelů v rámci projektu Knihománie uvede na trh dvaadvacet novinek, které podle nich patří k tomu nejzajímavějšímu, co se na podzimní knižní sezonu chystá.

Vedle sebe se tak představí nové auto/biografie českých i světových osobností, poslední díl kultovní trilogie Harukiho Murakamiho 1Q84, historický román, satira pro ženy, severská krimi, moderní kuchařka nebo komiks pro děti. Dvanáct titulů je původní česká tvorba. Některé novinky budou prezentovat sami autoři během autogramiád – patří k nim např. Marie Poledňáková se svou první autobiografií S kým mě bavil svět. 

První Knihománii inicioval a zorganizoval na jaře loňského roku přední český nakladatel a knižní distributor Euromedia Group a velmi úspěšně ji zopakoval i na podzim.

 Novinky letošní podzimní Knihománie se  ocitnou na pultech knihkupectví v sobotu 26. října. Do 26. listopadu ke každé z nich knihkupec, zapojený do projektu, zdarma přidá Knihu luštění.  Vedle toho jsou u většiny zapojených knihkupců připraveny slevové kupony. Letošní podzimní Knihománie opět přilákala přes dvě stě padesát knihkupců.

 Díky Knihománii čtenáři získají přehled o tom nejzajímavějším napříč žánry, co na podzim nabízí knižní trh. Se všemi doporučovanými novinkami a akcemi Knihománie se seznámí ve speciální brožuře, kterou mu zdarma poskytne jeho knihkupec. Informace bude možné nalézt také na webových stránkách www.knihomanie.cz.

V rámci podzimní Knihománie vyjdou například tyto tituly

knihaJames Rollins, Rebecca Cantrellová: Krvavé evangelium (BB/art)

Zemětřesení v izraelské Masadě zabije stovky lidí a odhalí hrobku v srdci hory. Trio vyšetřovatelů je vysláno prozkoumat podzemní chrám ukrývající ukřižované tělo mumifikované dívky. Brzy však vypukne závod o poklad ukrytý v sarkofágu hrobky: knihu  vlastnoručně napsanou Ježíšem Kristem, která má obsahovat tajemství jeho božství.

Napínavý  dobrodružný román  www.bux.cz/knihy/148108-krvave-evangelium.html

 

kHaruki Murakami: 1Q84: Kniha 3 (Odeon)    

Knihou číslo 3 se završuje devět měsíců strávených v jiném světě roku 1Q84. Jednání všech hrdinů se vzájemně prolínají a mnohovrstevný děj románu tak pomalu ale neodvratně spěje ke svému rozuzlení a konci. Nebo spíš k novému začátku? 

Poslední díl kultovní trilogie www.bux.cz/knihy/90316-x1q84-kniha-3.html

 

kKathryn Taylor: Barvy lásky 2 - Obnažená (Moba)      

Je na něm závislá, na jeho kůži i vlasech… Ačkoliv si Grace uvědomuje, jak nebezpečné její city k Jonathanu Huntingtonovi jsou, přesto v jeho přítomnosti její láska roste. Opravdu je tak chladný, jak vypadá? Nebo ji vnímá pouze jako svou poddajnou hračku? Když ho chce Grace přimět, aby přiznal barvu, vede to ke katastrofě...

Erotická romance www.bux.cz/knihy/148478-barvy-lasky-colours-of-love-2-obnazena.html

kDavid Hrbek, Vladimír Šmicer: Šmíca (Malý princ) 

Zpověď jednoho z nejlepších a nejpopulárnějších českých fotbalistů historie nás zavede do zákulisí světového fotbalu, přidá i mnoho perliček. Kniha je doplněna rozhovory s trenérem Karlem Brücknerem, hercem Ivanem Trojanem, sportovním psychologem Michalem Šafářem ad. Své přidá také manželka Pavlína.   

Autorizovaná biografie www.bux.cz/knihy/152533-smica-autorizovana-zpoved-fotbalove-legendy.html

 

kMarie Poledňáková: S kým mě bavil svět (Ikar)

První autobiografie scenáristky a režisérky, autorky 12 divácky úspěšných televizních i celovečerních filmů. Otevřeně a s důkladností a literární zručností sobě vlastní nás autorka provází svým životem.

Autobiografie www.bux.cz/knihy/148381-s-kym-me-bavil-svet.html

 

Kolektiv: Móda (Knižní klub) 

mFascinující obrazový průvodce dějinami světové módy, od starověku po současnost. Od výstředních rób starého Egypta přes renesanci, baroko a proslulé módní domy jako Chanel či Dior po nejmodernější světové značky nabízí tato encyklopedie vyčerpávající přehled všeho, co kdy lidé nosili.

Obrazový encyklopedický průvodce www.bux.cz/knihy/143625-moda-dk.html

 

kJaroslav Němeček: Šťastné příběhy Čtyřlístku (Čtyřlístek) 

Konečně dvanáctá kniha z oblíbené edice.!Čtyřlístek prožije Vánoce pod ledem, podívá se do vesmíru i k pyramidám, dokonce zachrání slony a taky si potvrdí, že nejvěrnější přítel člověka je pes. Prožijte tyto, ale i další šťastné konce příběhů se svou šťastnou čtyřkou přátel!

Populární  komiks www.bux.cz/knihy/152530-stastne-pribehy-ctyrlisku-1995-1996-12-kniha.html

 

 

kZdeněk Svěrák, Jaroslav Uhlíř: Dětem (Fragment)  

Oblíbili jste si pohádky, písničky a zábavu Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře?

 Sami autoři vybrali to nejlepší ze své tvorby – to, co podle Zdeňka Svěráka „samo vleze do ucha”. Samozřejmostí jsou noty a akordy, ale také půvabné obrázky Vlasty Baránkové.

Beletrie a zpěvník pro děti www.bux.cz/knihy/152416-zdenek-sverak-a-jaroslav-uhlir-detem.html

 

Další tituly, které vyjdou v rámci projektu KNIHOMÁNIE:

 

AUTOGRAMIÁDY

Marie Poledňáková: S kým mě bavil svět (Ikar)                                     

Úterý 5. listopadu 2013 v 16.00, Luxor, Václavské nám. 41, Praha 1

Jaroslav Němeček: Šťastné příběhy Čtyřlístku (Čtyřlístek)                                        

Úterý 19. listopadu 2013 v 16.00, Luxor, Václavské nám. 41, Praha 1

www.knihomanie.cz

Reklama