Bulvár

Na počátku bylo slovo?

Jsem osoba, která vyrostla v rodině bez vztahu k víře a náboženství, a zároveň jedinec, který o všem zbytečně moc přemýšlí. V myšlenkách jsem (jako asi i jiní) mockrát zabloudila k otázce, jak celý náš svět vznikl a jaký je smysl života.

Věřícím lidem dílem závidím a dílem absolutně nerozumím. Jak můžou věřit, že celý nekonečný úžasný vesmír vymyslela a zrealizovala jedna bytost? Na druhou stranu těžko věřit, že dokonale fungující organismy (i když taková menstruace by mohla být vymyšlena líp, respektive neexistovat :-) ) a vůbec vychytané uspořádání všehomíry vzniklo zcela náhodně, bez přičinění vyšší moci...

Nevím, jak jiní, ale já mnohdy s úžasem zjišťuji, jak v mém životě původně zdánlivě náhodné situace zapadají v budoucnu do "scénáře" jako části skládanky... Osud?

Neumím si představit, že je to opravdu všechno předem vymyšleno a hlavně, že pro každého z nás je cesta do detailu připravená od začátku do konce. Na druhou stranu jsem ale přesvědčena, že (aspoň dle mého života soudě) všechno mělo a má svůj význam a nic se nestalo zbytečně, žádné "náhody". Téměř všechno nakonec zapadlo na své místo v mozaice.

Naoko jsem si tuto otázku uzavřela s tím, že zkrátka nám pozemský červům má odpověď zůstat z nějakého důvodu utajena a myslet si můžeme, co chceme. Věřícím byla poskytnuta odpověď, aby nemuseli ztrácet čas přemýšlením o pitomostech jako já.

Moje skromná teorie je (a opět soudím dle své životní zkušenosti - nakonec jsme přece stvořeni k obrazu Jeho), že původní záměr byl myšlen dobře, ale pak se to nějak vymklo...

(Mně se to teda stává pořád.)

A to je život... 

           
   
18.08.2003 - Společnost - autor: Jaska

Komentáře:

 1. avatar
  [29] Simba [*]

  mamča: mlha:

  superkarma: 0 03.12.2003, 11:42:46
 2. avatar
  [16] emma [*]

  piknik: spíš že nemusí řešit ochranu před otěhotněním, ne?

  superkarma: 0 19.08.2003, 11:16:18
 3. avatar
  [14] Eva_CZ [*]

  Jana: s hysterii jsem se spojovala, kdykoliv jsem menstruovala. Nesnasela jsem to! Byla jsem radu let nemocna ( na coz soudruzi lekari v CSSR neprisli ), krvacela jsem tak, ze jsem byla i hospitalizovana a na transfuzich, ale nikoho nenapadlo mi udelat ultrazvuk. Mela jsem velke myomy a rakovinu delozniho hrdla.
  Za to, ze nejsem pod drnem, muze casopis Vlasta. Mivala jsem ke konci m.j. i priserne bolesti zad. Ruzne jsem cvicila a rehabilitovala atd., ale NIC. Jednou jsem sla okolo trafiky, no a na uvodni strane Vlasty byl napis : bolesti zad a jejich priciny. Tak jsem zakoupila, prostudovala a precetla jsem si, ze bolesti mohou byt i gynekologkickeho puvodu. Nahmatla jsem si tenkrat nejakou bouli na brise a sla jsem v podstate oznamit na gyndu, ze asi nejsem tak zdrava, jak mi tvrdi, protoze .... atd.atd. a pak uz to jelo.
  Operaci mi nejak podelali, rany mi hnisaly, mela jsem snad vsechny komplikace, ktere mohly nastat, ale ted jsem rada, ze nemusim resit vlozky a tampony - a sex!

  superkarma: 0 18.08.2003, 18:30:09
 4. avatar
  [11] emma [*]

  Betty80: no, má to společného pramálo... velký lékařský omyl, že hysterii způsobuje putování dělohy po těle... což bylo totálně vedle. dnes víme, že hysterie je psychická porucha, může být i psychozou...

  superkarma: 0 18.08.2003, 16:15:06
 5. avatar
  [7] Eva_CZ [*]

  mamča:

  Ja jsem porad premyslela, jak se te stupidni menstruace zbavit. Me prani bylo : at uz to proboha skonci.
  Bylo vyslyseno - jsem po hysterektomii.
  Pul roku trapeni a bolesti - ale vysledek stoji za to.
  Diky Jezisku!

  superkarma: 0 18.08.2003, 11:08:12
 6. avatar
  [6] Eva_CZ [*]

  verca: no tos mi tim odkazem dala! Jako bych uz i tak nebyla v jednom kole... Je to zajimavy server! Diky!

  superkarma: 0 18.08.2003, 11:06:22
 7. avatar
  [5] emma [*]

  mamča:

  Jaska: zkoušela sis někdy vykládat karty? pokud máš jen trochu bujnější fantazii a kreativitu, i z úplně nesmyslných a nesouvisejících karet uděláš osudovou předpověď (i "zpětnou") jak fík. a tak to asi je i se životem. pokud hodně chceš a něco okrojíš, něco přidáš, zapadně to do sebe jak skládanka. a máš OSUD!!

  superkarma: 0 18.08.2003, 11:02:24
 8. avatar
  [3] Evča [*]

  mamča:

  superkarma: 0 18.08.2003, 09:04:17

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme