Moderní a racionální přístup k vánočním rituálům má čtenářka PBD. Žádné nedělá, ježto na ně nevěří. Přání si raději plní sama...

O Vánocích u čtenářky PBD žádné rituály nehledejte.


Dobrý den,

na Vánoce žádné rituály nedodržujeme (jako malé děti jsme něco dodržovaly,ale to si pamatuji jen mlhavě..) Nekrájíme jablíčka, nepouštíme svíčky a ani nelijeme olovo. Tím pádem se mi nikdy žádné přání s ritálu,jak tomu říkáte ( trochu mi to zavání čarodějnictvím:) nesplnilo - na plnění přání si pracuji sama a i když vše ovlivnit nemůžu, pořad je to lepší cesta, než čekat, že se nějaké přaní splní jen tak samo od sebe či proto, že mi to vyvěstilo rozkrojené jablíčko či ztuhnutí horkého olova ve studené vodě.

Nějaké návyky o Vánocích máme, to ano... ale jde spíš o harmonogram dne, než o zvyky jako takové. Kouzlo Vánoc nepřivolají ani rozkrojená jablíčka,ani vůně stromečku... Kouzlo Vánoc je v každém z nás a myslím si,že v tyto kouzelné dny je každý zas tak trochu dítětem...Vybavují se mu zažitky s dětství, vůně, štastný pohled rodiču, výskaní u stromečku a to nekonečné odpočítavaní dnu, hodin a minut, než zazvoní zvoneček.

Nevím, jak to máte Vy, ale na mě vždy před Vánoci leze sentiment, jsem taková dojímací a mám ke všem blízkým blíže než v jiné dny. Težko se to popisuje ale myslím že každý zná ten pocit, když kouká na ozdobený stromeček,má slzy na krajíčku a hlavou plnou vzpomínek a očekávaní... a uvědomuje si,že ke štestí nepotřebuje darky, nepotřebuje tunu cukroví a kapříka na talíři - že potřebuje své milované a nic víc... Možná jste nepochopily jak to vlastně myslím,ale se to špatně popisuje...

Příjemné odpočítavání posledních dnů před příchodem Ježíška:)

A prostě musím, nedá mi to... Tuhle fotečku jsem našla na FB. Možná jsem morbidní, možná cynická... ale určitě mám alergii na toho emerickýho Santu, co se vtírá na místo Ježíška... Ale my Ježíška nedáme:)

vanoce

Komentář k fotce - Konečně se do Vánoc Ježíškovi nebude plést ten tlustej emerickej dědek v červeným :))))

PBD

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 17.12.2012: Vánoční rituály

  • Jaké děláte vánoční rituály?
  • Splnilo se vám někdy, co jste při vánočních rituálech vyvěstily?
  • Zažila jste při vánočním rituálu něco nezapomenutelného?

Házení obuví ke dveřím, věštění z kávové sedliny, rozkrajování jablíčka, lití olova... co ještě? Vánoční rituály jsou různé, v každém kraji i v každé rodině se dělají jiné. Zajímá mě, jaké vánoční rituály děláte vy a za jakým účelem. Popište mi je v příspěvku k tomuto tématu! Ten pošlete elektronicky nejpozději 17.12.2012 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Jednu z přispěvatelek, jejíž příspěvek uveřejním, odměním pěkný dárkem, totiž tekutým mýdlem AVON senses a liftingovou péčí AVON ANEW. Vaše příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu.

av1av2

Reklama