Pokud se rozhodnete podstoupit plastickou operaci, právě teď na podzim je podle odborníků nejvhodnější doba. Jizvy se podstatně lépe hojí a nemusíte je skrývat před slunečními paprsky. Mezi českými ženami je největší zájem o úpravu nebo zvětšení prsou. Hned na druhém místě je liposukce, která nám bez týrání těla v posilovně ubere z problematických partií pár centimetrů. Následuje operace horních i dolních očních víček a samozřejmě facelift. K odstranění například nosoretních rýh nebo vrásek na čele využívají klientky plastických klinik možností výplně biologickými materiály.

Mezi ně patří například kyselina hyluronová nebo známý botulotoxin. Ty se aplikují pouze injekčně, a tak není nutná - na rozdíl od již zmiňovaných zákroků - pracovní neschopnost a dlouhodobá rekonvalescence. Měly byste si ale uvědomit, že každé hojení je velmi individuální, a tak je nutné bezezbytku poslechnout pokyny lékaře.

A jak si vybrat plastického chirurga? V tomto případě je nejlepší doporučení například kamarádky nebo známé, která už nějaký zákrok podstoupila. Na vlastní oči se tak můžete přesvědčit, jestli je výsledek jeho práce skutečně dokonalý.

Podle čeho byste si „svého“ plastického chirurga vybíraly vy? Podstoupily byste samy podobný zákrok, nebo už máte nějaký za sebou? Nebo považujete operace tohoto typu za zbytečně vyhozené peníze?

Reklama