Krásné pondělí, ať svítí slunko, nebo chumelí. Sváteční jiskřičky kolem sebe vnímejte, pokazit náladu si nikým a ničím nedejte.

pernicky

Naše adventní věnce jsou nyní o jednu svíčku chudší. Doufám, že všem svítila pouze svíčka, nikoliv záclony, ubrus, kusy nábytku či dokonce celé bydlo. Ještě dnes ráno jsem cítila vůni, kterou po sobě první adventní neděle zanechala. Čerstvá skořice a vanilka na věnci prosytila celý byt. Do toho se mísila vůně pryskyřice z vykuřovací misky. Přesto atmosféře ještě cosi chybí. Co to asi jenom... Áááá. Už vím. Perníčky, které jsme o víkendu škrtli ze seznamu prací. S chutí do toho a půl je hotovo.

Těsto máme řádně odleželé. Bude se nám s ním skvěle pracovat. Určitě máte své osvědčené recepty i postupy a bylo by ode mě troufalé vám radit, jak na to. Obdivuji všechny, kdo si umí s perníčky vyhrát, vytvořit chaloupku, stromeček, krásně zdobit detaily.

Nejsem obdarovaná trpělivostí ani talentem na titěrné zdobení. Nikdy se mi nepodařila bílková poleva. Buď byla příliš řídká a stékala, a nebo hustá, že neprošla zdobícím sáčkem. Naše perníčky jsou proto jednoduché. Dělávám kolečka, srdíčka a sněhuláky. Buď jsou polomáčené v čokoládě a nebo čokoládovo-čokoládové. Jednu půlku namočím v bílé čokoládě a druhou v tmavé. Sněhuláky potřu bílou polevou. Než zatuhne, přilepím knoflíky z čokovloček. Případně po upečení perníčky natřu rozšlehaným vejcem s trochou červeného potravinového barviva. Okraje obtáhnu za pomoci čokoládovou polevou v sáčku. Doprostřed přilepím mandli, oříšek nebo posypu barevným zdobením. Říkáme tomu myší hovínka. Jednou jsem zkusila i jakési cukrové perle. Když jsem kousla do takto ozdobeného perníku, ulomila jsem si kus zubu. Zbytek perlí jsme z perníčku statečně odloubali a hodili do koše. Poslední věc, na kterou si z perníků troufnu, je řetěz. Pomocí vykrajovátka vykrajuji kolečka o velikosti dětských piškotů. Doprostřed kolečka vytvořím špejlí dírku. Po upečení potřu vejcem smíchaným s barvivem. Nechám vychladnout. Navlékám na slabý provázek. Perníkové řetězy pověsím na záclony. Už mi nebude chybět perníková vůně. Moc hezky řetěz vypadal na stromečku, když jsem zdobila slaměnými ozdobami. Kdyby stromeček nebyl umělý, připomínal by své předchůdce před několika lety. Na krabici se slaměnými figurkami byl nápis: „Staročeské slaměné ozdoby“. Když jsem krabičku doma rozbalila, nestačila jsem se divit. Uvnitř krabičky mi zrak upoutal papírek s nápisem: „Made in China“. Nejen, že staročeské ozdobičky nadělaly parádu, ještě mě rozesmály.

Své výtvory vám neukážu. To by se snad raději i foťák rozbil, než aby to abstraktno fotil. Posílám vám alespoň pár zajímavostí o perníkářském řemeslu, které jsem našla v knize Vánoce od Pavla Toufara.

Věděli jste, že:

  • Med, nesmí v perníku chybět, jinak to není pravý perník? Nesmí být krystalizovaný, jinak aby se těsto neslepilo. Ztuhlý med, se musí nechat rozehřát ve vodní lázni.
  • Předchůdcem perníku byly placky z žitné mouky a medu, které se pekly k oslavě zimního slunovratu.
  • Říká se, že apoštol Marek se svými lidmi přežil na poušti díky chlebům z kukuřičné mouky medu? Proto je sv. Marek patronem perníkářského řemesla. Na Markovu počest se každoročně přes zimu pekly vylepšené chleby. Přidalo se do nich nejrůznější koření. Až se z Markových chlebů (latinsky Marci panis) staly nejdříve parcipánky. Později se přejmenovaly na perníky.
  • Výroba perníků byla velmi složitá. Nejdříve se zadělala odleželá žitná mouka (nikdy ne čerstvě mletá) s teplým medem. Upekly se koláčky, které se rozemlely na velmi jemný prášek. Přidalo se koření, med a nejrůznější tajné ingredience předávající se z generace na generaci. Některé dávné recepty uvádějí až 90 druhů koření. Řádně zpracované těsto se nechávalo odležet téměř dva měsíce.

To byla historie perníků. Docela zajímavá, viďte? Neméně zajímavá je historie ženy-in

Hned z kraje se podívejme na krásné jmenovky.

Souhlasíte, že malý muž má velké komplexy a ti vyšší jsou prostě lepší?

Také vám vadí nepořádní pejskaři? Uklidit psí výkaly by měla být samozřejmost.

Při vánočním úklidu se budou rady na vymýcení plísně určitě hodit.

Je možné odtahu auta zabránit?

Každá se chce líbit. Přečtěte si pár rad, jak na to.

Na každém šprochu, pravdy trochu.

Nechce se vám patlat s perníčky? Zkuste závin.

Sněží, doprava se zastavila. Všichni panikaří, vy se bavte.

Reklama