Bulvár

Na operační sál snadno a rychle

 

Asi to také znáte. Něco neumíte, něco se vám nepodaří a v mžiku se z povzdálí ozývá cynická poznámka. „No jo, ženská…“ Aby bylo jasno, i muži mají své dny :)


Víkend se tváří slibně. Rybářská sezona odstartovala, a proto se oddáváme rodinné idylce u vody. Ženské osazenstvo se nahřívá na slunci a štiky nejspíš chytají bronz s námi, nebo alespoň čekají na nízkokalorickou návnadu. Hlava rodiny střeží dlouho nehybné nahozené pruty a nostalgicky vzpomíná na Frantu odvedle. Franta má dnes podivné výročí. Před rokem kvůli obyčejnému rybářskému háčku jel vprostřed noci na pohotovost. Argumenty hovoří jasně pro Frantu: „Takovej háček v prstě, to není žádná sranda!“

 

K večeru to balíme, když v tom: „Záááběr.“ Napjatě sledujeme počínání našeho rybáře, který zápolí s prutem jakoby z Labe tahal zbloudilého kytovce. Nakonec se rozhodnu jako poslušná dcera pomoci. Pár chvatů z policejní příručky a zběsile se bránící kapr je zcela paralyzován. Teď se ovšem brání vyjmutí rybářský háček, který se nakonec v sebeobraně (nebo snad na počest Franty odvedle) zaráží hluboko do prstu nepřítele.

 

Během vteřiny zazněl verdikt: „Tohle vyndat nepůjde, musí se to řezat.“  Zatímco „statečný muž“ s vidinou jistého vykrvácení z ukazováčku pravé ruky upadá do mdlob, voláme Frantovi, že potřebujeme rychlý odvoz na pohotovost. Franta nezklamal, za dvě hodiny doráží z vedlejší vsi v drkotajícím trabantu. Jenže to už náš pacient nutně potřebuje transfuzi a mezitím dostal i otravu krve a blíže neurčený rybí virus.

 

Zjevně pobavenému lékaři smrtelně bledý pacient ukazuje nateklý prst s tázavým výrazem ve tváři: „Je to zlé, pane doktore?“ Pan doktor, již z loňska poučen o anatomii rozdvojených konečků rybářských háčků, potvrzuje verdikt: „Tahat to nejde, musíme řezat.“  

 

Kolem druhé hodiny ranní opouštíme nemocniční areál. To už se ovšem, slovy chlapa, začíná projevovat alergická reakce na tetanovku a těžký pooperační stav..:) Bolest netiší ani analgetika a nemohoucí otec vyhodnotil svou tělesnou teplotu bez pomoci teploměru na 39 °C. Nicméně jede se zpátky k vodě. Přece si takovou prkotinou nebudeme kazit večer. Je to už dospělý chlap a něco vydrží.

 

Onoho zrádného kapra osud však nemine. V mrazáku čeká na mimořádnou příležitost. Třeba se ještě projedeme na pohotovost s kostí v krku.

 

Musela jste také někdy se zdánlivou maličkostí na pohotovost? Zdá se vám, že muži občas přehánějí?

   
21.05.2008 - Společnost - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [12] Wiki [*]

  Rikina: s tim umiranim mesic co mesic kvuli menstruaci opatrne a radsi smahem neodsuzovat vsechny ;) Mne napriklad byvava fakt dost blbe, stalo se mi uz, ze jsem musela odejit z prace a nebyla schopna dojet domu (trikrat za cestu vystoupit a potupne zvracet u kontejneru nenic moc)...a pak v krecich v klubicku na posteli a cekat nez zabere prasek :o/ Ale pravda, neni to mesic co mesic a uz jsem zjistila, ze je lepsi si ten prasel brat preventivne :o/

  superkarma: 0 23.05.2008, 17:32:15
 2. [11] Rikina [*]

  No, myslím, že ženy nemají mužům co vyčítat - spousta žen "nemůže vidět krev", nebo je pořád "příšerně bolí hlava" nebo všeobecně umírají měsíc co měsíc kvůlivá menstruaci. Takže řeči o tom, jak muži přehánějí, moc nejsou na místě. Ad pohotovost - jen dvakrát za celý život jsem byla na pohotovosti, ale dávno tomu. S maličkostmi tam chodit rozhodně nemíním.

  superkarma: 0 21.05.2008, 17:44:07
 3. avatar
  [10] ellinor [*]

  maajaa65: synovi vytahovali klíště v celkové anestezii, měl ho ve víčku. Nás 5 dospělých ho nedokázalo udržet a klíště vytáhnout a to mu bylo 2,5 roku!

  superkarma: 0 21.05.2008, 13:55:32
 4. avatar
  [9] Zdendula [*]

  jo, jo není horší nemoci než mužská rýma

  superkarma: 0 21.05.2008, 13:11:01
 5. avatar
  [8] ToraToraTora [*]

  Ano, manžel pravidelně umírá, pokud mu lékař nesdělí patřičně vážnou diagnózu je to nedouk a amatér a určitě něco přehlédl

  superkarma: 0 21.05.2008, 12:34:56
 6. avatar
  [7] SENSITIVESKIN [*]

  jednou jsem si zlomila nehet

  superkarma: 0 21.05.2008, 12:15:26
 7. avatar
  [6] kačinka [*]

  maajaa65: ad 2. jsem na tom stejně, taky 3. Byla jsem např. u doktorů s nakopnutým malíčkem - byl si jistý, že je zlomený (nebyl) a se spoustou dalších podobných "úrazů".

  superkarma: 0 21.05.2008, 12:09:24
 8. avatar
  [5] femme [*]

  kdysi jsem zažila jednoho slovutného chirurga, který omdlel poté, co se maličko řízl do prstu

  superkarma: 0 21.05.2008, 09:20:17
 9. [4] FAXÍK [*]

  nechodím s maličkostmi na pohotovost
  muži přehánějí dost často

  superkarma: 0 21.05.2008, 08:46:12
 10. [3] maajaa65 [*]

  1.Před několika lety jsem byla na pohotovosti o víkendu vytahovat klíště, které se mi zakouslo u pupiku tak nešťastně, že jsem je vůbec nemohla vytáhnout, i ošetřující lékařka se zapotila...
  2. Vzhledem k tomu, že mám doma 3 chlapy tak bych o jejich přehánění chorob mohla psát romány

  superkarma: 0 21.05.2008, 07:41:36
 11. avatar
  [2] MEK [*]

  nemusel a ani nepojedu,přeci k vůli nějaké prkotině nebudu platit lovásky

  superkarma: 0 21.05.2008, 06:47:17

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme