Čtenářka Kytinkak nám poslala příspěvek, ve kterém se zamýšlí nejen nad tím, jak to měli Mayové s kalendářem. Díky moc Kytinkok za příspěvek. Já jsem přesvědčen, že katastrof se neděje více, než dříve. Dokonce se podle statistik jedná o poněkud klidnější období. Problém je o tom, že se dovíte v podstatě o každé katastrofě, která se na světě stala. A dokonce ji většinou můžete vidět na živo. To před 100 lety nešlo…

Přeji krásné čtvrteční i další ráno všem ženin-kám i tobě Radku.

Co jsem poslouchala zprávy, konec světa nastal snad už v padesáti případech. Ten poslední je předpovězen na datum 21. prosince, který je za dva dny. Tento datum předpověděli  staří Mayové před zhruba tisíci lety.

Četla jsem,což by Vás mohlo zajímat, že používali několik kalendářů pro různé účely a jejich kalendář byl propleten několika cykly, které se neustále opakovaly dokola. Pro běžné využití používali solární rok, ten měl 365 dnů a pro věštecké účely zase používali sakrální rok, který měl 260 dnů. Když se tyto dva cykly setkaly po 52 letech,  vše začalo nanovo. Jenže v nějaký rok došlo k vychýlení zemské osy,  a tam byl snad někde předpovězen tento datum jako zkáza lidstva.  

Teď vím, že třeba píšu hloupost, ale poslední dobou mám pocit, když se koukám na televizi, že se na lidi žene jedna pohroma za druhou. Podívejte se, co řádí ničivých hurikánů, teď dokonce začali soptit sopky, jsou velké povodně a nebo co je všude neštěstí.

Je to opravdu nějaká předzvěst nebo jen náhoda. Takže já to vidím tak, jestli takových neštěstí bude přibývat ani nebudeme potřebovat žádné předpovědi o zániku, protože tyto katastrofy připraví vždy tisíce lidí o život.

A když vidím jak porodnost oproti minulosti klesá, tak věřím, že jednou, někdy v budoucnu třeba těmito živly život pomalu bude mizet. Ale my už u toho asi nebudeme. Takže se na Vás všechny těším z ase příště i v Novém roce i dalších letech. Teď rozhodně žádný zánik nebude, kdo by si převzal ty úžasné výhry, které nás tady čekají. No nééé, řekněte Usmívající se)))))))

Kytinkak
Text nebyl redakčně upraven


Věříte na konec světa?

  • Co si pod tím pojmem představujete?
  • Nějak se na něj chystáte?
  • Co vás v souvislosti s tímto fenoménem zaujalo?
  • Co byste chtěla světu a lidstvu v poslední den vzkázat?
  • Co si o lidech, co se na konec světa připravují, myslíte?
  • Udělali Mayové chybu, nebo je jen nechápeme?
  • A i když teď konec nepřijde, řítíme se do něj?
  • Napadá vás k tématu něco jiného?

Pak to napište do redakčního mailu

redakce@zena-in.cz

A já jednu z vás dnes odpoledne v 16 hodin za příspěvek odměním krásnou květinou, doručenou až k ní domů…

Reklama