píše ve svém příspěvku čtenářka s nickem Simič. Zdá se vám to neuvěřitelné? Dělá jí dobře, když se od lékaře dozví, že je zdravá. Co pro své zdraví dělá, se dočtete v jejím příspěvku

Hezký den. ZDRAVÍ - Máme jen jedno. Škoda jen, že si to začneme uvědomovat, až nás začne zlobit, nebo nás dokonce zradí a vyřadí z provozu. Já mám velké štěstí, že mně a celé mé rodině zdravíčko zatím slouží. A jsem za to moc a moc vděčná. I když mě někdy skolí chřipka nebo angína a týden trápí kašel a nekonečná nudle u nosu, jsem ráda, že nemám nemoci horší.

Zdraví je poklad, o který pečuji a který si hlídám. Na preventivní prohlídky chodím pravidelně, na některé se doslova těším, protože mi dělá dobře, když mi lékař řekne, že jsem zdravá. Snažím se hodně hýbat, jídelníček máme docela uspokojivý, jíme tuny ovoce a zeleniny a snažíme se být hodně venku na čerstvém vzduchu.

Také se řídím radami starých moudrých bab kořenářek a hojně používám bylinky a různé domácí vitamínové bomby. Příroda je mocná a nabízí nám spoustu dobrých a užitečných darů, takže člověk nemusí nechat majlant v lékárnách.

Teď momentálně dozrávají červené šípky, které jsou obrovským zdrojem vitamínu C a jiných látek, takže neváhejte a vyražte do přírody. Krásně si pročistíte hlavu, rozhýbete tělo a ještě si domů donesete šípky na výborný čaj či marmeládu.

Taky se krásně naladíte pohledem na barvící se přírodu, což určitě povzbudí vaši mysl.

A říká se přece, že veselá mysl je půl zdraví, že?

Hezký den bez bacilů vám všem přeje Simič.

Milá Simič, naprosto s vámi souhlasím a s těmi šípky určitě něco udělám. Já si zase suším bylinky a jiné čaje vlastně ani nepiju. Teď je mým favoritem bezový květ

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s přístupem ke zdraví vy, milé ženy-in?

  • Chodíte pravidelně na preventivní prohlídky? Na jaké? Jak často?
  • Víte, na jaké máte nárok? Využíváte toho?
  • Snažíte se jíst zdravě? Sportujete, otužujete se? Nekouříte?
  • Nebo tomu necháváte volný průběh?
  • Běžíte hned k lékaři, jakmile vás „někde píchne“, nebo se „samoléčíte“
  • Kolikrát do roka vás sklátí chřipka nebo angína?
  • Jak je na tom se zdravím vaše rodina? Pocházíte z rodu, který má „tuhý kořínek“?
  • Necháváte se očkovat proti chřipce?
  • Máte nějaké speciální pojištění?

Napište nám, podělte se s námi o své názory a třeba i rady.

Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Na co se můžete těšit vy?

vitamíny

Reklama