Takto chválí předvánoční trhy ve svém městě čtenářka Simič. A jak se jí líbily ty letošní? Mrzlo, ale přes to si je náramně užila!

I když počasí nepřálo, jarmark ve městě, kde žije čtenářka Simič, se vydařil!


Hezké odpoledne všem.
Ani já jsem letos neodolala a vydala se, jako každoročně, s rodinkou na předvánoční jarmark. Bylo sice mrazivo, sníh křupal pod nohama, mráz zalézal za nehty, nosy umrzaly závratnou rychlostí, ale šli jsme. U nás se každoročně konají krásné a příjemné jarmarky, na nichž se mísí vůně dřeva, svařáku, čerstvé vanilky a medových perníčků. Najdete tady všechno. Od ručně pletených ponožek až po dřevěný nábytek. Mám ráda tu příjemnou atmosféru, vánočně nazdobené okolí a voňavý vzduch prosycený všemi vánočními vůněmi. Vždycky tady potkáme spoustu známých, se kterými si dáme skleničku medoviny a poklábosíme. Letos jsem však kromě známých potkala i zloděje. Poprvé v životě mi někdo ukradl peněženku, kterou si vždycky hlídám jako ostříž. Letos jsem holt asi byla víc zmrzlá než ostražitá. Hodně mě to zamrzelo. Nebyla jsem tak naštvaná na zlodějíčka, jako spíš na sebe, že jsem si nedávala větší pozor. Naštěstí jsem však měla v peněžence jenom pár drobných a všechno jsem stihla utratit za drobné dárečky. Takže kapsář byl asi moc zklamaný při podledu na svou kořist. Líto je mi jen té peněženky, byla jsem na ni zvyklá a měla ji ráda. Ale naštěstí mám ještě dost času a napíšu si Ježíškovi o novou!
Vánoční trhy k vánocům prostě patří. A vždy a všude se, bohužel, najde někdo nebo něco, co vám tu příjemnou a krásnou atmosféru dokáže pokazit, což je věčná škoda. Takže buďme vždy opatrní a ostražití, i když se právě rozplýváme nad úchvatnou krásou rozzářeného vánočního stromu a kocháme se předvánoční atmosférou.
Hezký den,
vaše Simič

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

(Foto)téma dne 10. 12. 2012: Vánoční trhy

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. Později odpoledne se dozvíte, kterou čtenářku jsem se rozhodl odměnit slíbeným dárkem od Albi: dvěmi Vánočními čaji a jedním stylovým diářem na rok 2013.

darky albi

Reklama