.

Na našem hřišti chybí plot

Cestování

Na našem hřišti chybí plot

Jsem z Jižní Moravy a více než polovinu života jsem prožila ve městě,kde jsem se i narodila.Mohlo by se říct,že jsem byla na město zvyklá a že by jsem neměnila.Ale já měnila.Asi tomu chtěl i osud.Koupili jsme malý domeček,který jsme museli zvětšit,aby jsme se tam všichni vešli.Všichni známí si klepali na čelo,že opouštíme velký byt v žádané lokalitě okresního města.Oni by prý na barák nikdy nešli.A proč by to neudělali?Protože by si vše museli veškeré opravy sami hradit,že si tramvají dojedou pohodlně kam chtějí a mají vše v dosahu.Také jsem si vyslechla názor,že by v životě nepracovali na zahradě,raději si vše koupí.

Ale po letech si všechny opravy hradí každý a vlakem se dostanu do města za 30 minut.To ve městě jim trvá i déle než se dostanou do středu města.My zase chtěli za čerstvým vzduchem,který tu už po 12 letech co tu bydlíme bohužel není.Doprava se zvýšila,tím i prašnost a výfukovými plyny se blížíme městu.

Máme zde prakticky vše co je potřeba,máme dvoje potraviny,MŠ a ZŠ,zdravotní středisko jak pro dospělé tak i děti.Máme i lékárnu,květinářství a secohand.

Sportovní vybavení je také dostatečné,sportovní hala,3 hřiště a mateřské centrum.O kino jsme bohužel přišli,při dnešních cenách na sebe nemohlo vydělat.Tak nám v naší obci ani nic nechybí.

Co by jsem změnila? Asi přístup k lidem a myšlení vedení obce,než by něco schválila.Někdy to postrádá logiku.Zde se něco schválí o lidech,ale bez lidí a pak se řekne:"Bohužel se s tím už nedá nic dělat."Možná by stačilo,ptát se předem a vyslechnout názory občanů a ne si hrát na svém písečku a dělat jen co se jim hodí.

Také by jsem přemýšlela více nad dětmi,co je platné krásné hřiště pro nejmenší,když není oploceno.A co si budem povídat o nezodpovědnosti několika občanů,kteří venčí psi na hřišti pro děti.Ono by stačilo to hřiště oplotit,tím by se návštěvám psů zamezilo a určitě by děti byli chráněny i před okolo jedoucími auty.

Jinak mám ke svému domovu kladný vstah a neměnila by jsem.Každý si svůj domov udělá k obrazu svému.A všem přeji aby se ve svém domově cítili jen dobře,tak jako já.Lída 

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Jaké je místo vašeho bydliště? Jak jste se tam dostala? Jak dlouho tam žijete? Líbí se vám? Co byste ve své obci změnila a co se vám naopak líbí? Jaký máte ke svému městu či vesnici vztah?

Své příběhy, postřehy a zamyšlení posílejte na e-mailovou adresu

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme v průběhu dneška zveřejňovat a autorku toho nejzajímavějšího samozřejmě odměníme.

 

 

   
22.01.2010 - Doma - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [8] verkaH [*]

  I když u vás není všechno ok, můžu Vám jen závidět. U nás není ani to neoplocené hřiště. Nejsme žádná vesnice, ale občas si tak připadáme. Kdo se chce pobavit, může se kouknout na stránky našeho města. Sekce dotazy a odpovědi zaručeně pobaví http://www.kraslice.cz/modules/dotazy_odpovedi/dotazy_odpovedi.html 

  superkarma: 0 24.01.2010, 20:11:12
 2. [7] libuno [*]

  Králíček4 — #5 Nemám tušení, kde bydlíte. Třebaže s vámi nebydlím, jsem ochotna s Vámi do toho jít. Ráda bych Vám pomohla.

  Přesto bych řekla,že prvopočátek je ve  snažení a podpoře vaší obce, v lidech, kteří jsou s Vámi, kteří Vás vyslyší a podpoří. Pokud bude problém, pomohu Vám. Jsem z Ústeckého kraje, v kraji Vysočina máme chalupu.

  superkarma: 0 22.01.2010, 22:48:39
 3. [6] Králíček4 [*]

  libuno — #4 Dík za podporu!Ale na našem zastupitelstvu si hrají do noty všichni a na druhou stranu na malé obci si stížnostmi udělám akorát nepřátele.Ale asi mě časem dojde i trpělivost.Například děti se mají problém dostat do MŠ,je malá a na přístavbu nejsou peníze.Ale rozum zůstává stát nad tím,že chtěji zařizovat obřadní síň,která příjde na půl milionu.Nebylo by na tom nic divného,kdyby ji před pár lety nezrušili a její bývalé prostory se pronajali.Je toho dost,ale to je na jiné povídání.

  superkarma: 0 22.01.2010, 18:00:19
 4. [5] Králíček4 [*]

  libuno — #4 Dík za podporu!Ale na našem zastupitelstvu si hrají do noty všichni a na druhou stranu na malé obci si stížnostmi udělám akorát nepřátele.Ale asi mě časem dojde i trpělivost.Například děti se mají problém dostat do MŠ,je malá a na přístavbu nejsou peníze.Ale rozum zůstává stát nad tím,že chtěji zařizovat obřadní síň,která příjde na půl milionu.Nebylo by na tom nic divného,kdyby ji před pár lety nezrušili a její bývalé prostory se pronajali.Je toho dost,ale to je na jiné povídání.

  1. na komentář reaguje libuno — #7
  superkarma: 0 22.01.2010, 18:00:15
 5. [4] libuno [*]

  Králíček4 — #3 Asi nejlepší bude, když podáte písemnou stížnost (žádost) zastupitelstvu, která bude zastřešena více lidmi. Přece tam nejste sama, mluvíte s dalšími. Za pokus to přece stojí. Můžete se obrátit i na kraj nebo na poslance.

  Já s tím zkušenosti nemám. Přesto si myslím, že byste mohla napsat i do oblastních novin. Vím, že člověk sám s tím nic neudělá. Zapojte další a neházejte flintu do žita. Třeba vaše snažení nezůstane jen na slovech hloupému zastupiteli. Vím, že je to těžké.

  1. na komentář reaguje Králíček4 — #5
  2. na komentář reaguje Králíček4 — #6
  superkarma: 0 22.01.2010, 17:27:08
 6. [3] Králíček4 [*]

  libuno — #2 Bohužel zastupiteli jsem již sdělila více problému,ale bylo to jako když hážu hrách na stěnu,maximálně jsem slyšela že se s tím už bohužel nedá nic dělat.Poslední můj názor byl,když dělali novou silnici podle evropské unie a s přechodem,vedle kterého je škola.Když se schvalovalo otevření,tak jsem jim říkala,že chodník má minimální šířku a je nebezpečný,protože pokud jede maminka s kočárkem není kam uhnout.Bylo mě řečeno,že šířka stačí,lze se vyhnout u vchodů do domu.A jak to dopadlo,chodník se rozšiřoval,alespoň u přechodu,protože policie otevření jinak nepovolila,z důvodu že je chodník úzký.Můj názor je,že stačí uvažovat hlavou a srdcem,ne tím co chce někdo nahoře,ale občas uvažuji že mé snažení je zbytečné.Asi to pro ně bylo dost těžké přiznat,že jedna hloupá ženská,měla pravdu.

  1. na komentář reaguje libuno — #4
  superkarma: 0 22.01.2010, 17:02:48
 7. [2] libuno [*]

  Je mi jasné, že Vás to trápí. Ale lidi nepředěláte. Já bydlím ve velkém městě, kde jsou pískoviště pro děti. Ty také nejsou oplocené. A kolik koček si tam uleví!

  Myslím si, že jste velice schopná, což soudím dle vašeho příspěvku, že tento problém můžete říci zastupiteli. Další možnost je, že obejdete obec a necháte si si podepsat nějakou petici. Je to nejen váš domov, je tam jistě mnoho rodin s malými dětmi, které smýšlejí tak jako Vy.

  Myslím a doufám, že pro to uděláte mnoho. Jistě nás posléze na těchto stránkách budete informovat. Držím Vám palce.

  1. na komentář reaguje Králíček4 — #3
  superkarma: 0 22.01.2010, 16:41:24
 8. [1] jastura [*]

  To máš pravdu, mám sice dva psy, ale nikdy je nenechávám ani čůrat natož pak kadit na dětském hřišti. Je to prasárna majitelů. Máme tady u nás i jedno (možná více ale já o nich nevím) hřiště, které je hlídáno asi školníkem - je to přes chodníček od školy). Děti si mohou hrát, ale nesmí ničit okolí a rvát se.

  superkarma: 0 22.01.2010, 15:30:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme