Bulvár

Na nákup? Tohle jsou finty obchodníků!Ať je ráno nebo večer, všední den nebo víkend, dveře paláce konzumu jsou pro vás otevřené a regály přecpané vystaveným zbožím.

Jen si vyberte, co hrdlo ráčí, máme pro vás zajímavé akce a slevy.

Ale pozor, velká nákupní centra se dají snadno připodobnit k velkým pavučinám a zákazníci, respektive jejich peněženky, k nebohým obětem nenažraného arachnida.


Předimenzovaným prostorem se nese ohraný šlágr a vemlouvavý hlas z reproduktoru, mele stále dokolečka o výhodném utrácení za to či ono.


Hypermarket

Odněkud se line příjemná vůně a vy si uvědomujete, že máte pořádný hlad.

Tak rychle pro košík a vzhůru k nákupu oněch doma sepsaných nezbytností.

 

„Je myslím už všeobecně známé, že výhodný nákup v hypermarketu je v podstatě nesmysl. Podle statistických průzkumů v takovém obchodě nakoupí zákazník 80-90 procent zboží, které původně nechtěl," říká Miloš Kratochvíl z reklamní agentury Bolid a dodává: „Hypermarkety mají jasnou strategii rozmísťování zboží, a než koupíte to, co opravdu potřebujete, pěkně se nachodíte.“

Hypermarkety, supermarkety a diskontní prodejny sdružené do obchodních řetězců jsou neustále kritizovány za nekalé obchodní praktiky, dumpingové ceny, nízkou kvalitu zboží i kulturu jeho prodeje. Přesto v nich ale nakupuje čím dál víc lidí. Podívejte na tržby těch nejúspěšnějších v roce 2007, jak to uvedla INCOMA.

1. Schwarz ČR: Kaufland, Lidl – 51,1 mld. Kč

2.-3. Ahold Czech Republic: Hypernova, Albert – 42,0 mld. Kč
2.-3. Tesco Stores ČR:
Tesco – 42,0 mld. Kč
4. Makro Cash&Carry ČR:
Makro – 39,3 mld. Kč

5. REWE ČR: Billa, Delvita, Penny Market  - 31,6 mld. Kč

6. Globus ČR: Globus – 23,0 mld. Kč

7. Tengelmann ČR: Plus Discount, OBI – 20,5 mld. Kč

8. SPAR ČR: Interspar – 14,0 mld. Kč

 

A o to právě jde. Totiž o to, abyste v prostoru obchodu strávili co nejvíce času. Během své „pouti“ mezi regály uvidíte obrovská kvanta zboží, zjistíte, co všechno je v akci, a začnete přemýšlet o koupi výrobku, kterou jste vůbec neplánovali. A marketingová strategie nákupního molochu boduje.

 

Miloš Kratochvíl pokračuje ve výčtu chytáků hypermarketu. „Už při vstupu do prostor se zbožím si každý u vchodu všimne množství „výhodných“ nabídek na pestré množství nabízených produktů. Ano, vypadá to dobře, ale na druhé straně hypermarketu, v oddělení, kam výrobek ve skutečnosti náleží, najdete srovnatelné zboží o 30 % levnější. Může vás třeba nalákat reklamní leták na zajímavé ceny, ale uvědomte si, že co takzvaně ušetříte na jednom, zaplatíte navíc u dalšího zboží.“

 

Také se vyplácí pozorně prohlédnout sortiment v oddělení, kde zrovna nakupujete. Bývá pravidlem, že zboží ve výšce očí je to dražší a o nejvyšší kvalitě se také nedá mluvit. Někde ve spodním regálu můžete najít kvalitnější a levnější zboží od dodavatele, který zkrátka hypermarketu nezaplatil za lukrativnější umístění produktu.

Celá anabáze pochodu mega skladištěm lákadel je také postavená na záměrně volené velké vzdálenosti mezi jednotlivými sekcemi se základními potravinami. Prostě vy musíte projít i tam, kde nechcete. Nebojte se, není to tak „blbě“ uspořádané. Aby zboží bylo rozmístěné právě tak, až vás to naštve, na tom pracují celé týmy odborníků.

 

„Situace je taková, že díky časové náročnosti nákupů v hypermarketech se do obchodního centra vydává celá rodina jako na výlet. Pak je třeba počítat s dalšími nástrahami pro rodiče s dětmi. Každý rád ustoupí naléhání dítěte a rád koupí vhodně vystavený pytlík předražených bonbonů, než aby riskoval scénu na veřejnosti,“ směje se Kratochvíl.

 

A na závěr ještě jedna dobrá rada. Než jedete do hypermarketu, raději se pořádně najezte. Je nasnadě, že s prázdným žaludkem toho nakoupíte mnohem víc. Hlad má velké oči a nakonec by se vám všechny ty dobroty mohly zkazit v lednici dřív, než je stačíte sníst.

Máte pocit, že při nákupu v hypermarketu si domů přivezete víc, než plánujete? Kolik času v hypermarketu strávíte? Nakupujete zboží v „akci“? Nakupujete v hypermarketech? Jak na váš konečný nákup působí prodejní strategie obchodu? Kdy a s kým do hypermarketu nejčastěji jezdíte a jak často?

   
12.05.2008 - Společnost - autor: Michal Chalupa

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [78] maat [*]

  maat: pardon, příteli, dneska píšu ale kraviny.

  superkarma: 0 13.05.2008, 18:01:35
 2. avatar
  [77] maat [*]

  nakupuji různě, poslední dobou nejčastěji v liedlu, mají tam relativně pěknou zeleninu a rozumné ceny smetany.Uzeniny kupuji v uzenářství, chleba jak kdy, většinou krájený se semínky.Na akce koukám všude, a když se mi to zrovna hodí, tak to koupím.Taky mám ráda dárky, hlavně plechové krabice a hrnečky od liptonu, jenže ty čaje bych koupila tak jako tak.Když idím něco zlevněného, spočítám si, jestli se mi to vyplatí a jestli z toho budu během týdne vařit.šušenky kupuji s píš přítely, to samé čokolády.Nebo ňamky typu schwarzwaldská šunka, plněné řecké papričky a sýry.A nakupovat chodíme pěšky nebo na kole.Do všech supermarketů se pěšky dostanu do hodiny, na kole do 20 min.a karton mléka nebo cukru donesu v krosně i já.Ve městě není auto potřeba.

  superkarma: 0 13.05.2008, 17:59:56
 3. avatar
  [76] Radka27 [*]

  Severacka: Palubku vlhčenýma ubrouskama? To musím zkusit Mně se teda vždycky šiknou venku když se něčím ušpiním a není poblíž voda - vytáhnu vlhčený ubrousek a ten odstraní prostě všechno Jednou jsem totiž jela na návštěvu s miminkem, vytáhla jsem z auta kočárek, do něj dala světle modrý fusak a než jsem vytáhla dítě z auta, fouknul vítr a fusak se válel v černé škváře. Mohla jsem přijít na návštěvu jako prase ale spásná myšlenka a jediná záchrana - mám u sebe vlhčené ubrousky! A ono to pustilo do čista! Nedám na ně dopustit

  superkarma: 0 13.05.2008, 14:36:28
 4. avatar
  [75] ilčidlo [*]

  U nás je Lidl, Billa, Tesco, Albert a Jednota takže jak přijdou letáky s akcemi, tak si uvařím kafíčko sednu si, nachystám lístečky a sepisuji co kde nakoupit. Jsem totiž invalidní důchodce a mám čas a mám ještě kluka v učení a peněz není nazbyt. Nakupuji ale umírněně.

  superkarma: 0 13.05.2008, 14:12:37
 5. [74] Hlavja [*]

  já nakupuju jen v Globusu a občas i v inersparu, ale vždycky jen to, co chcu. pokud jdu do malého krámku u nás v místě bydliště, dám za stejné věci jak v Globusu mnohem víc.

  superkarma: 0 13.05.2008, 09:12:10
 6. avatar
  [73] Solei [*]

  "80-90 procent zboží, které původně nechtěl," říká Miloš Kratochvíl z reklamní agentury Bolid " tahle věta ve mně evokuje myšlenku, kde k tomuto údaji ten reklamní čaroděj příšel. Cituje nějaký konkrétní průzkum? V tom případě kdy byl prováděn a v jaké zemi? A nebo je to jen jeho oblíbená věta, kterou zviditelňuje moc reklamy a to jak je jeho vlastní agentura schopná?

  superkarma: 0 13.05.2008, 08:03:24
 7. avatar
  [72] Severacka [*]

  My taky nakupujeme podle seznamu, je fakt, že třeba sýra koupíme vždycky víc, milujeme je všichni .

  Na akce moc nehledím, ale do letáku koukám, zrovna tuhle mi tam manža jel jen pro sušák, ten jsme stejně chtěli.

  Ale mám kamarádku, která vysloveně akce "žere" kupuje v¨hodně v akcích, třeba plíny na 1/2 roku dopředu...... , nejak nechápu, co kdyby neseděli, že jo? nebo 40 aviváží, 100 tyčinek Bounty, no nekup to když byli "jen" za 1,20......., nebo jsem jí jednou potkala, když kupovala 40 balení vlhčenejch ubrousků, no nakonec jí dali jen 21 balení, víc neměli , tak jsem se jí ptala na co jich kupuje tolik, když malýho má už bez plínek a na nočník jí chodí dobře, no prej s nima mejou ruce, nábytek, palubku a tak.....

  superkarma: 0 13.05.2008, 07:18:16
 8. avatar
  [71] Suzanne [*]

  Ráda nakupuju v Kauflandu. Mají tam báječnou pekárnu a dobrý sortiment, navíc to mám blízko. Akce a slevy nevnímám
  Na nákup jezdím s manželem, protože samotnou mě to nebaví.

  superkarma: 0 12.05.2008, 23:51:54
 9. avatar
  [70] micinka.juli [*]

  mám ráda Globus, ale nemám auto, tak se tam zřídka dostanu, Tesco mi připadá dost předimenzovaný, zvlášť ty nonstopový ultramegahypersupermarkety jako je na Zličíně nebo v Letňanech. tam jen s kámošem, baví mě ho pozorovat, když nakupuje. je jak malej, bere všechno, v nehorázném množství. mívá seznam z domova, co nakoupit a k tomu bere tuny sladkostí, bonbonů, čokolád, sušenek a jinejch laskominek. já si koupím třeba karton mlíka a něco mraženého a jemu pomáhám hledat věci, které nemůže najít.
  nakupování mě ve výsledku příliš nebaví. když jsem jezdívala s jedním známým do Globusu, tak jsem šla podle seznamu, už jsem věděla, kde mají jaké zboží a maximálně koupila klukovi něco na zub. jinak věci, co nekupuju často, třeba suroviny na dort nebo na cukroví, ty si musím napsat vždycky, obvyklé věci jako chleba, máslo, mlíko a jogurty beru podle nabídky a momentální chuti. zeleninu a ovoce taky. ten známý mi říkal, že nakupuju děsně rychle, že je to se mnou paráda. i švagr mi vzkazoval, že se mnou bude chodit radši nakupovat, ségra se u všeho zastaví a studuje to, já jdu a když vidím co chci, tak to prostě koupím (tedy, v rámci možností mé peněženky...) howgh

  superkarma: 0 12.05.2008, 20:25:28
 10. [69] Jenka2 [*]

  I v super a hypermaketech záleží na personálu. Nakupuju v Kauflandu (nejsem ani důchodce ani trvale opálená), pro uzeninu chodím k místnímu výrobci uzenin. Někdy do Globusu, někdy do Tesca (tam jsem minulý týden viděla půl kila chřestu za cenu, která se mi zdála tak překvapivá, že jsem se ptala prodavačky, jestli není špatná - 189,90 Kč.) Jediný market, ve kterém nenakupuju a odmítám jíst i pít věci tam koupené, je LIDL (jsou tu dvě prodejny) a to od doby, kdy kvůli stavbám káceli stromy.

  superkarma: 0 12.05.2008, 20:04:31
 11. avatar
  [68] Juana [*]

  Normálně nakupuju pečivo v pekárně, zeleninu v místní zelenině, pro uzeniny a maso chodím k řezníkovi, všechno ve vedelejším městečku. Občas zajedu do Globusu nebo do Interspaaru a manžel do Makra, tam kupuju čerstvé ryby, okurky a mraženou zeleninu ve velkém balení. Když vidím výhodnou nabídku něčeho, co chci stejně koupit, tak to klidně koupím, nebo se nechám inspirovat. Minulý týden jsme například koupili v Globusu skvělou grilovací šunku, kterou jsem pak upekla na rodinnou oslavu a v osmi lidech (z toho dvě děti)jsme dvě kila zblajzli bez problémů.

  superkarma: 0 12.05.2008, 19:10:27
 12. avatar
  [67] Radka27 [*]

  Vždy vyrážím s daným seznamem potřebných věcí. Reklamní leták mi nesmí přes práh. Stejně si ale při pohledu na nějaký regál vzpomenu že bych to či ono vzala navíc, za nálup tak 3ks věcí. Nikdy se mi ale nestane že bych přivezla dvakrát dražší nákup nebo zahradní lavičku v akci . Spíše je to zboží typu "aha, boboniéra na oslavu příští týden" nebo "docházející aviváž". Jezdím nakupovat tam kde mají na jednom místě maximální výběr ovoce, čerstvých sýrů, pečiva a masa - takže bohužel velké řetězce. Že je zboží rozmístěno až to naštve je pravda, snažím se to brát s humorem Je pravda že hledání člověka fakt zdrží, zvlášť těch kvalitních levnějších věcí ve spodních regálech a bolí z toho i záda Jenže v místě bydliště nemám v pěším dosahu jiný obchod než večerku se zbožím ARO makro Mít tady v jedné lajně potraviny, pekařství, masnu, zeleninu a drogerii, vemu to procházkou z krámku do krámku, a ještě budu doma dřív než z hyper super Akční ceny mě nijak nevzrušují, kupuji to co chci a kdy chci. Znám ale holku, co mi dala před 6 lety peníze na benzín ať ji okamžitě odvezu 15 km do Tesca, aby si tam koupila 4 kusy Nescafé jen proto, že k tomu dávali deštník v hodnotě 29,-Kč navíc s obrovským reklamním nápisem Nescafé Budiž toto příkladem lidské hovniválnosti

  superkarma: 0 12.05.2008, 18:30:19
 13. [66] Michaela 323 [*]

  Užjsem se naučila hlídat všechny účtované položky na kase (často jsou jiné než u regálu se zbožím).Zkontroluji lístek, a jakmile se cena liší, vyrážím na informace.Paní nebo muž jdou se mnou k regálu a rozdíly vždy s omluvou vrátí.Jednou dokonce 298,- Kč!Jako odměnu jsem dostala kávový šálek s talířkem.

  superkarma: 0 12.05.2008, 18:08:50
 14. avatar
  [65] Katka1984 [*]

  Máme asi velkou výhodu, že v okruhu 3 km máme kaufland, Tesco, interspar a hypernovu (albert, billu atd. vůbec nenavštěvovat jsou příšerně předraženi). Takže o víkendu vytáhnu ze schránky letáky a omrknu kde mají co v akci a podle toho další týden chodíme nakupovat.... v každém marketu jen to co z akce potřebujeme + nákup denní potřeby (pečivo, uzeniny, zelenina) - tak max. na 2 dny..... na nás teda hypermarkety rozhodně nevydělávají, nakupujeme tak 3x týdně po 200,- pro 2 osoby... z nás obchodníci radost nemají, používáme jejich strategii - oškubat protistranu ... ale jak jsem psala, máme výhodu, že je máme pěkně všechny po ruce a nemusíme jezdit daleko.

  superkarma: 0 12.05.2008, 17:46:32
 15. avatar
  [64] hajinka [*]

  Chodím sice nakupovat s lístečkem, ale i tak se mi podaří kolikrát nakoupit více než chci

  superkarma: 0 12.05.2008, 17:09:05
 16. avatar
  [63] Dante Alighieri [*]

  V hypermarketech trávím jen nezbytně nutnou dobu, ale i tak se stává, že koupím něco i mimo seznam, třeba bonbony. V tomhle jsem spíš chlap - nakoupit a jít.

  superkarma: 0 12.05.2008, 16:15:59
 17. [62] gentiana [*]

  rae: A povoláním jsi úřednice na statistickém úřadě...

  superkarma: 0 12.05.2008, 15:56:24

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [61] rae [*]

  mám stabilní nákupní seznam, zavařený ve folii v peněžence, z jedné strany týdenní, z druhé měsíční + kolonka - nechybí?(na věci cca kvartální), snažím se ho držet dle chuti a ceny a než vyjíždím podivám se na akciceny.cz, kde mají chybějící položky v akci (tedy nejvíc položek - obrážet jednotlivé obchody je dražší, než si vybrat jeden).

  superkarma: 0 12.05.2008, 15:47:43
 2. avatar
  [60] femme [*]

  Ťapina: to je i můj případ, sichr je prostě sichr

  superkarma: 0 12.05.2008, 15:18:42
 3. avatar
  [59] Mirly [*]

  Tesco mám naproti a Albert je na konci naši ulice, chodím tedy střídavě do obou. Nakupují jen to, co potřebujeme a koukám co nejrychlejí odejít. Vadí mi bezohladnost zákazníků, kteří na člověka klidně najíždějí vozíky a ještě se ani neomluví.

  superkarma: 0 12.05.2008, 15:03:21
 4. [58] mindulinka [*]

  Jednou týdně dělám větší nákup - seznam nosím v hlavě. Raději chodím do hypernovy než do kauflandu. Připadá mi, že je v hypernově sice malinko dráž, ale kvalitnější potraviny a lepší výběr. Pečivo nakupuji přes týden v pekárně.

  superkarma: 0 12.05.2008, 15:02:30
 5. [57] macipaci [*]

  Taky chodim se seznamem, teda vetsinou, ale obcas ne.. A je pravda, ze mam na listku bezne tak nakup za 500,- a v obchode necham bezne kolem 1500,- No .. Je to tak .. Ale je to tim, ze si nepisu obvykle veci, jako maso,mineralky, ovoce a zeleninu a křoupání pro děti. A je nas doma 5 lidi, tak mame velkou spotrebu..

  superkarma: 0 12.05.2008, 14:55:00
 6. avatar
  [56] Jeremi [*]

  Ťapina: Taková mladá a takhle děravou hlavu?

  superkarma: 0 12.05.2008, 14:43:20
 7. avatar
  [55] Ťapina [*]

  Jeremi: Hahahahaha. Vždycky si píšu na nákupní seznam sýr. Protože jinak bych prostě kolem toho pultu prošla. Mám nákupní seznam skoro pokaždé stejný, ale musím ho mít.

  superkarma: 0 12.05.2008, 14:30:50
 8. avatar
  [54] Petrushe [*]

  Jasně, že si přivezu víc, než plánuji, ale o 80-90%? Snad tak dvě tři věci, jinak jen to, pro co jdu a co potřebuji, obvykle co nejrychleji, do hodiny a čtvrt jsem venku i s nákupem na týden a s přítelem, který nakupuje pro sebe na týden asi o 50% víc jídla...asi je ještě ve vývinu Nejsem na reklamy a strategie obchodů a mám v nákupech celkem jasno, protahování mé osoby po hypermarketu způsobí nanejvýš bolení nohou a nervy z vozejky ucpaných uliček , nikoliv koš plný blbostí...

  superkarma: 0 12.05.2008, 14:15:24
 9. avatar
  [53] Brett [*]

  Vidim ze tento clanek rozpoutal bourlivou diskusi. My patrime spise k tem starsim, manzel je v duchodu a ma dost casu prolezt jak letaky tak obchody. Uz jsme si zvykli, ze maso a pecivo je podle nas nejlepsi v Globusu, ale ten je od nas dale takze bezny nakup se odehrava bud v Tesco nebo Intersparu. Do Lidla chodime pro gorgonzolu, kdyz je v akci, do Hyopernovy nebo Alberta chodime malo, protoze tyto 2 kramy jsou drazsi. Do Kauflandu nechodime, protoze neberou karty a pokud jsme tam kdy byli tak jsme byli zklamani, protoze se nam kram proste nelibi. Kazdy kram ma neco levnejsi a neco drazsi a pokud ma clovek cas, tak si obrazi vice kramu a tim iluzorne vice usetri. Ja osobne jsem vztekla at musim do jakehokoliv obchodu, a jdu cilene jen k tomu pultu, kam prave potrebuji. Odmitam se zastavovat u i byt sebezlevnenejsich tahaku.

  superkarma: 0 12.05.2008, 14:01:26
 10. avatar
  [52] jiti [*]

  Nakupuji velký nákup jednou týdně vetšinou v globusu. Co nechci nekupuji, občas si ale něčím jiným udělám radost. Chodím tam nakupovat celkem ráda. Lepší než v místním krámku kde maj prd

  superkarma: 0 12.05.2008, 13:51:57
 11. [51] gentiana [*]

  (1) Občas. Nejsemť hysterickým plánovačem. A je mi jedno, jestli si koupím malinovou nebo čokoládovou zmrzlinu, když chci zmrzlinu. Když chci šroubovák, tak si nekoupím žádnou zmrzlinu. Logika, voe.
  (2) Nejradši co nejmíň. Obvykle mnohem víc než chtěno, hlavně nadáváním na nedostatek toho, co bych potřeovala.
  (3) Jo.
  (4) Jo. Jestli se pod pojmem hypermarket míní hangár teska, co ho mám za rohem, tak vcelku často.
  (5) Nijak. Když potřebuju žitný chleba a krém na opalování od L''Oréalu, tak je mi putna, že pšeničný a sračka od Nounejmu je v akci nebo ve výši očí nebo že k tomu dostanu šroubovák zadarmo.
  (6) Sama, co nejmíň. A chodím pěšky.

  superkarma: 0 12.05.2008, 13:49:14
 12. [50] lenka86 [*]

  já toho vždy nakoupím víc, a většinou jdu po akcích a podle toho vařim.samozřejmě základní suroviny musím kupovat furt

  superkarma: 0 12.05.2008, 13:33:24
 13. avatar
  [49] Solei [*]

  Jeremi: ale jooo, klidně koupím něco v akci, ale nebývají to věci které nevyužii. A zrovna já ten sýr na seznam psát musím, neboť mám tak malou ledničku, že v ní člověk snadno ztratí přehled.

  superkarma: 0 12.05.2008, 13:14:17
 14. avatar
  [48] Jeremi [*]

  Solei: Za nesmysl považuju psát si na seznam věci, které kupuju pokaždé. U těch nehrozí, že je zapomenu. A zrovna třeba sýr do téhle kategorie spadá. Šlo mi spíš o to, že z toho článku aby měl člověk málem pocit, že koupit něco podle náhodné inspirace nebo (ó hrůzo!) dokonce v akci je zločin a tupé podlehnutí marketingovým stratégům.

  superkarma: 0 12.05.2008, 13:08:12
 15. [47] bludicka178 [*]

  Na akce se ráda podívám,ale nakupuji věci je co potřebuji,i když ve větším množství.Nerada chodím do obchodu každý den!Taky jsem v marketu dělala,takže hodně zvažuji různé výhody,slevy a raději se ohnu,abych našla co potřebuji za lepší cenu.

  superkarma: 0 12.05.2008, 13:05:03
 16. avatar
  [46] RenataP [*]

  Žabina: Ano,mám-li jmenovat, my jezdíme do Globusu v 8 ráno v neděli, je tam volno, čerstvo, i salámy a saláty se dají jíst a světe div se - pár dní v lednici i vydrží ..a ceny normoš.

  Ještě ke Kauflandu: Když jsme se sem před 6 lety přestěhovali, tak jsem rozdíl neviděla, jen Kauf byl o něco levnější. Snad právě proto to táhne tuhle divnou smečku a slušný lidi to tam vzdávají, nevím. Tenkrát to tam bylo plný normálních lidí, jako všude jinde...Ostatně z lenosti jsme tam právě před Vánoci zabrousili, přestavěli ho a přišlo mi, že ceny jsou už srovnatelný, jen ten humáč navrch.
  ToraToraTora: i když na ty důchodce tropící výtržnosti bych se šla mrknout

  superkarma: 0 12.05.2008, 13:00:50
 17. avatar
  [45] Solei [*]

  Jeremi: nejde o jídelníček, ale třeba o to, že ti co si pečou vlastní chleba si píšou jakou mouku koupit. Pokud je potřeba doplnit zásobu sýrů napíše se na seznam sýr a teprve u pultu se rozmyslí jaký. To mi jako nesmysl rozhodně nepřipadá.

  superkarma: 0 12.05.2008, 12:43:35
 18. avatar
  [44] Jeremi [*]

  Na nakupovací seznam si píšu jen věci, které se nekupují pravidelně a zrovna došly. Jinak se nechávám klidně inspirovat tím, co zrovna mají. Něco jíst musíme tak jako tak a nevím, proč by to zrovna nemohlo být to, co je pěkné a čerstvé. Nevidím smysl v tom, abych si dopředu připravovala jídelníček a pak se ho držela za každou cenu, i když potřebné suroviny zrovna vypadají, že už mají nejlepší léta za sebou. Výhodné akce nijak dopředu nesleduju, ale narazím-li na nějakou na věci, které stejně kupujeme a u kterých mám obvyklé ceny v hlavě, tak se teda nezdráhám ji využít a koupit to třeba o týden dřív, než by bylo nezbytně nutné. Klasicky se to týká komodit jako je kafe nebo Sunar.

  superkarma: 0 12.05.2008, 12:24:28
 19. avatar
  [43] Dášule [*]

  Nabídky na akce si prohlížím a pokud se pro něco rozhodnu, napíši si to. Základní představu o nákupu mám, jediné, co občas nakoupím navíc je zboží, kterému dochází záruka a třeba s 50% slevou, což se dá porovnat. A jí se hned. V areálu marketu obědváme občas, když se domluvíme, že půjdeme před obědem a stavíme se u Vietnamců. Ve větším množství nakupuju jenom v Makru, ale tam je to balením a většinou se to vyplatí. Elektroniku a podobné věci nakupuji zásadně ve speciálkách, protože "hyper super" nevěřím kvalitu ani u toho regálu, na kterém třeba přehrávač stojí.

  superkarma: 0 12.05.2008, 12:20:12
 20. avatar
  [42] Žábina [*]

  RenataP: taky nechodím do Kauflandu ze stejných důvodů co píšeš
  našim oblíbeným obchodem je Globus

  superkarma: 0 12.05.2008, 12:14:53
 21. avatar
  [41] ToraToraTora [*]

  Luciš: Ještě k tomu Kauflandu. Chodila jsem tam na velké nákupy jednou týdně, ale pak začalo být pravidlem, že základní potraviny jako třeba tvaroh, mléko atp prostě byly vyprodané, do toho ještě přestavěli nedávno regály tak, že jsem nenašla ani kafe, neberou karty, chodí tam kupa důchodců-rowdies, kteří tropí výtržnosti u palety s levným máslem, to, co nemají v akci, mají dražší než ostatní markety u nás...a tak mi došla trpělivost. Už mě tam neuvidí

  superkarma: 0 12.05.2008, 12:14:52
 22. avatar
  [40] átéčko [*]

  Solei: To mi také vadí, že neberou karty. Ale oni se určitě dají na cestu Lídlu. Ten už karty bere.
  A navíc zboží z letáku už nemají, když přijdu. Kupuji si totiž vždycky dvě velké kávy Jakobs(zelené, instant 200g)

  superkarma: 0 12.05.2008, 11:56:39
 23. avatar
  [39] átéčko [*]

  Luciš: Tak to je úplně nejlepší!!! Ukrást psovi koš z čumáku

  superkarma: 0 12.05.2008, 11:53:58
 24. avatar
  [38] Luciš [*]

  Z Kauflandu jsem z níže uvedených důvodů taktéž vyléčená. Přidala bych ještě to, že vždy, když jsem tam koupila nějaké průmyslové zboží, bylo vadné Plus jedné známé ukradli před Kauflandem bezdomovci belgickýmu ovčákovi košík z tlamy

  superkarma: 0 12.05.2008, 11:19:11
 25. avatar
  [37] Solei [*]

  RenataP: a hlavně neberou karty

  superkarma: 0 12.05.2008, 11:15:42
 26. avatar
  [36] átéčko [*]

  RenataP: Jo!!! Přesně tohle mi vadí!!! A víš,že tohle stejné je i v polském Kauflandu? Nakousnuté věci, vyžrané kelímky s jogurtem, pootevírané krabičky.... A WC tam smrdí stejně děsivě

  superkarma: 0 12.05.2008, 11:13:20
 27. avatar
  [35] RenataP [*]

  atéčko: u nás je Kaufland rájem ušouraných důchodců a celoročně opálených spoluobčanů. Vždycky žasnu,že jich tady je tolik!!! A už tam nejdu, i když tam občas byla docela dobrá zelenina a ovoce. Minule tam bylo dost nechutný to, že v regálech se všude možně válelo odložené zboží (nakouslý rohlík ve vložkách, čokoláda v limonádách apod...) a po tom, jakou skvadru vidím hrabat se v rohlíkách....

  superkarma: 0 12.05.2008, 10:55:47
 28. avatar
  [34] Ťapina [*]

  Když je zákazník debil Já nakupuju podle seznamu a podle toho, co chci vařit. Neplánovaně si přihodím do košíku tak maximálně čokoládovou tyčinku na sežrání ihned. Nevím, kolik stojí které věci, kupuju to, co potřebuju, značky, které se osvědčily, a nic mi neříká cedule hlásající, že tamta jiná značka je JEN za 26,90 - to je moc, nebo málo?

  superkarma: 0 12.05.2008, 10:54:09
 29. avatar
  [33] Olka [*]

  Na velké nákupy chodím se seznamem, ale jsem ráda, když mě osloví něco, na co jsem doma zapomněla. Zeleninu si nikdy nerozepisuju, ale kupuju takovou, která se mi zalíbí. A podle toho případně přizpůsobím i další nákup. Např. když koupím chřest, vezmu k němu i brambory a holandskou omáčku, naopak k pěknému pórku přiberu třeba papriku a rýži na čínu. Takže určitě nekupuju 80 procent věcí, které jsem nechtěla, ale leckdy teprve v obchodě přijdu na to, co chci. Tím pádem nemáme pořád dokola stejná jídla, ale jíme pestře, podle aktuální nabídky. Velký nákup dělám jednou za tři týdny, a ten mi trvá 30-60 minut. Pokud možno nakupuju sama, nebo aspoň ne s oběma dětmi, které by se jinak praly o vozík. Bonbóny nikdy nekupuju, natož předražené, a taky se mi nikdy nestalo, že by kvůli tomu byla nějaká scéna, to se může smát třeba celá reklamní agentura.

  superkarma: 0 12.05.2008, 10:44:03
 30. avatar
  [32] Krustýna [*]

  Já vždy kupuji to co mám napsané na lístku, málokdy koupím něco co třeba vůbec nechci. Nejčastěji jetdím nakupovat s manželem, on si jde kopit to co potřebuje on a já jdu za potravinama.

  superkarma: 0 12.05.2008, 10:43:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme