Čtenářka Elis 19 se sice trochu bála, ale panický strach jako její syn nikdy neměla. A tak její děti zažívají Mikuláše jen zprostředkovaně. Děkuji Vám Elis 19 za příspěvek.

Dobrý den, když jsem byla ještě malá holčička, tak jsem opravdu na Mikuláše s čerty věřila. Přestože jsem nebyla nijak moc zlobivé dítě, patřičně jsem se bála,ale Mikuláš byl na mě i mé sestry hodný , čerta nechal za dveřmi a obdaroval nás krásným, ručně malovaným perníkem.

 Potom když už jsme spaly, tak se přes noc objevila za oknem další nadílka, s tehdy vzácnými pomeranči, oříšky a naleštěnými jablíčky. Vždycky mi však vrtalo hlavou, proč je ten Mikuláš s čertem každý rok stále stejně ustrojený a když jsem pak byla větší, náhodně jsem objevila ukrytou masku čerta a samozřejmě jsem si ji hned vyzkoušela.

Při pohledu do zrcadla jsem ale zažila nepříjemné překvapení, maska byla tak děsivá, že jsem se bála sama sebe.

Když už jsem pak měla vlastní děti, chtěli jsme v této tradici pokračovat, ale když náš prostřední syn, ne uviděl, jenom z chodby uslyšel řinčení řetězu a čertovské  halekání, utrpěl doslova šok a takový záchvat pláče, že se ještě v noci zalykal a vykřikoval, až jsem měla strach, že z toho začne koktat.

Tím pro nás návštěvy Mikuláše skončily, kluci dostávali nadílku jenom zprostředkovaně, že jim to tam jako zanechal. Když však hodně zlobili, stačilo se jen zmínit o čertovi a aspoň na chvíli to pomohlo. Jinak ale nejsem zastáncem velkého strašení, můj zážitek se synem mi úplně stačil.
Hezký mikulášký den přeje Elis19


Jak vnímáte svátek čertů, andělů a Mikulášů?

  • Co jste na dnes přichystali pro své děti?
  • Máte nějaký zážitek s čerty, veselý, nebo tragický?
  • Je dobré děti čerty strašit, nebo ne?
  • Koho byste nechala, aby čerti odnesli do pekla?
  • A vy jste čertík, anděl, nebo Mikuláš?

Na zamyšlení, na historky veselé, ale i smutné, na fotky i videa, jednoduše na vaše příspěvky čekám na redakčním e-mailu

redakce@zena-in.cz

A kdo mi příspěvek nepošle a může, toho ti čerti dnes opravdu odnesou!

A jedna z vás, co mi napíše, dostane za odměnu nadílku od firmy HARIBO – medvídky, veselé kostičky a další bonbony!

Reklama