Bulvár

Na mateřské blbnu, blbnu, blbnu


Milá redakce a ženy-in.
Jak se cítím na mateřské dovolené? 
Blbnu, blbnu, blbnu. Mé mozkové závity po 3 letech na mateřské dovolené pomalu odumírají, přátelé musí několikrát opakovat, na co se mě ptali, protože jedním okem neustále sleduji svého 3letého, velmi živého potomka a nezvládám se soustředit.
Je mi 35 let a nejradši bych se už šla realizovat do práce mezi lidi, ale protože nechci mít doma jedináčka, plánujeme s manželem druhé dítě, i když se mi do něj nějak nechce.
Jediným světlým bodem, který alespoň trochu udržuje mé mozkové buňky v kondici, je návštěva jazykového kurzu italštiny, kterou jsem měla před mateřskou dovolenou hrozně ráda. Jednou týdně si připadám hrozně důležitě, že sedím mezi dospělými, mluvím italsky a 2 hodiny intenzivně nemyslím na své dítko.
 
Vaše věrná čtenářka Dita
Milá Dito,
snad to nebude tak zlé.
Budiž vám útěchou, že mozkové buňky odumírají každému.
   
07.03.2007 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [8] evadolezalova [*]

  Šafinka: Studuješ už víc jak čtyři roky ? Na tři věty dost chyb, ale to se spraví, buď trpělivá a hlavně nepřestávej ! (mi piace, storici, vacanze, non scrivo, anni.). Pokud bys potřebovala s taliančinou pomoc, tak řekni, než jsem šla na MD, mluvila jsem velice slušně, ale jak nemluvím, taky zapomínám ...

  superkarma: 0 07.03.2007, 18:50:29
 2. [7] FAXÍK [*]

  já když jsem bez malé dcerky, tak na ní taky pořád myslím

  superkarma: 0 07.03.2007, 18:30:25
 3. avatar
  [5] emma [*]

  Dito: tak něco dělej, dělej, dělej!

  superkarma: 0 07.03.2007, 15:25:59
 4. avatar
  [3] barkl2 [*]

  já měla dítě ještě jako téměř dítě,takže jsem místo mateřské studovala a studovala a po dvou letech studovala a doma vydělávala....u toho se fakt zblbnout nedalo

  superkarma: 0 07.03.2007, 14:54:17
 5. avatar
  [2] Dášule [*]

  Znám mnoho žen, které se těšily nejen na dítě, ale i na mateřskou. Když jsme naši spolupracovnici varovaly, že toho bude mít brzy dost, tvrdila, že ne, že ona je jiná než my. Byla úplně stejná. Zejména pro ženy, které nedělají úplně mechanickou práci je ten přechod hrozný. Jestli člověk chce všechno stihnout, stávájí se dny - i svátky - stále stejné. I když manžel po návratu z práce pomůže, dokonce i když se o něco opravdu stará /nemusí se mu říkat a popisovat/, je to společenské vakuum hrozné. Po roce jsem šla do práce, protože mateřská tehdy byla u prvního dítěte 6 měsíců a potom nic. Z jednoho platu se žilo špatně, ale šla bych o kdyby tohle nebylo. Každá jsme jiná, slyšela jsem dost řečí o tom, že každá žena...atd. Naprosto Ditu chápu. Nedej si vzít ty TVOJE 2 hodiny.

  superkarma: 0 07.03.2007, 14:30:00
 6. avatar
  [1] evadolezalova [*]

  Dita, come lungo studi la lingua italiana ? E studi solamente perche ti piace ? O anche lavori alla ditta italina ?

  superkarma: 0 07.03.2007, 14:25:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme