Jen si to představte: šumění moře, písek mezi prsty, slaný vzduch, plavky, opalovací krém, ledově vychlazený drink a azuro od samého rána. Tak přesně to si můžete naplánovat klidně hned. Zimní exotika je totiž to nejlepší, co si jen můžete přát. Dovolená v Asii, Střední nebo Jižní Americe nebo třeba v Africe, to je splněný sen! Tohle jsou naše tipy. Uvidíte, že se vám hned bude chtít balit kufry!

Stará dobrá klasika – Thajsko

Pro mnohé bývá příliš „profláknuté“, přesto je to země, která vás uchvátí nejen sovu kulturou, ale i překrásnou přírodou. Rozhodně by vám neměl uniknout ostrov Phi Phi, který se řadí mezi „nej“ Thajska. Velkým tahákem je i Samui nebo Phuket a ujít by vám neměla ani metropole Bangkok.

Luxusní Spojené Arabské Emiráty

Pokud nechcete úplně padnout vedrem, je toto období tím nejlepším, kdy do Spojených Arabských Emirátů vyrazit. Tato země je spojením luxusu, bohatství a dokonalosti. A přestože asi neplánujete dovolenou strávit v sedmihvězdičkovém hotelu, můžete si to tu užít na maximum. Emiráty jsou rájem pro milovníky nákupů (navštivte Mall of the Emirates) a ty, co se rádi povalují na lehátku, čtou, spí, relaxují...

Země s dokonalou atmosférou – Kuba

Kubu si zamilujete. Má jedinečnou atmosféru, zajímavou architekturu hlavního města, nekonečné bílé pláže, sympatické obyvatele a navrch luxusní rum a voňavé doutníky. Víc vás asi přemlouvat nemusíme, ne?

Karibská Dominikánská republika

Točili se tu Piráti z Karibiku a při pohledu na průzračně modrou vodu budete doufat, že v něm najdete malého Nema. Tady vám nebude ani trochu vadit, když budete jen tak koukat „do blba“ - na houpající se vlnky, velké palmy a azurově modré nebe.
A přeci jen, pokud nevíte, kam v Dominikánské republice vyrazit, doporučujeme letovisko Punta Cana nebo Santo Domingo, kde bydlel Kryštof Kolumbus.

Oblíbené Bali

Bali je trendy, Bali baví sólo batůžkáře, surfaře, zamilované páry i rodiny s dětmi. V Bali už teď bydlí tolik Čechů, že se tu s rodným jazykem potkáte i v sámošce, takže pokud máte strach z domluvy, Bali je pro vás jako stvořené. Bali je překrásný ostrov plný barev a přírody. Nezapomeňte tu navštívit vodopády GitGit nebo si zaplaťte výšlap na místní sopku, rozhodně to stojí za to.

Náš tip: Pokud toužíte vyrazit do tropů, a navíc trochu netradičně, co takhle vyplout na širé moře? Zindulka.cz pronajímá jachty po celém světě i s kapitánem, který bude vaším průvodcem i společníkem.

Také si přečtěte:

Uložit

Reklama