.

Na letošním festivalu Kolínská světla si diváci poprvé zazpívají

Cestování

Na letošním festivalu Kolínská světla si diváci poprvé zazpívají

V sobotu 15. července se Kolín nad Rýnem doslova rozzáří velkolepými ohňostroji. Ty jsou součástí tradičního festivalu Kolínská světla, který je populární nejen mezi německými obyvateli, ale sjíždějí se na něj lidé z celé Evropy. Nezapomenutelnou show každoročně doprovází originální hudební kulisa, bez které by to snad ani nebylo ono.

ohnostroj

Pro letošek si ale organizátoři připravili speciální překvapení - tento rok totiž hudbu obstarají sami diváci. Několik set tisíc lidí tak nově doprovodí ohňostrojové salvy svým zpěvem. Odvážný experiment pořadatelé plánují z jednoho prostého důvodu: chtějí, aby se návštěvníci cítili více zapojeni do celé akce a stali se nedílnou součástí programu.

Seznam písní, které během ohňostroje zazní, je dostupný na oficiálních internetových stránkách festivalu www.koelner-lichter.de. Jsou mezi nimi skladby jako „Imagine“ od Johna Lennona, „We will rock you“ skupiny Queen nebo Gottova „Včelka Mája“ v německé verzi.

Program festivalu Kolínská světla oficiálně začne ve dvě hodiny odpoledne, kdy se pro diváky otevřou prostory na obou březích Rýna. Čekání na večer si návštěvníci mohou zkrátit třeba ochutnávkou kulinárních specialit nebo zhlédnutím tanečního, případně divadelního představení.

Večerní program zahájí po osmé hodině kolínská hudební skupina Höhner. Před desátou hodinou pak směrem k centru města vypluje flotila padesáti lodí, která se přibližně o třicet minut později zastaví u slavné restaurace Bastei. Základnou světelné show bude 120 metrů dlouhá loď, která zakotví uprostřed Rýna mezi touto restaurací a parkem zvaným „Tanzbrunnen“ (Tančící fontána). A půl hodiny před půlnocí konečně přijde zlatý hřeb večera v podobě zpěvu a ohňostrojů.

Tipy:

 • Z Prahy lze do Kolína nad Rýnem doletět za necelou hodinu se společností Eurowings. Rezervace je možné provádět na internetových stránkách www.eurowings.com
 • Více informací o festivalu najdete na www.koelner-lichter.de

logo

   
15.06.2017 - Tipy - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [2] iřka [*]

  Hned bych jela.

  superkarma: 0 15.06.2017, 21:40:32
 2. [1] MARIE MATEJKOVA [*]

  Snad to nezruší,kvůli nějakým hrozbám. Určitě to bude úžasná hra hudby a světelSml59Sml58Sml59

  superkarma: 0 15.06.2017, 16:46:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme