Zásadový postoj ke svému tvoření má čtenářka Tina5. V jejím příspěvku si sice neprohlédnete žádné výtvory, ale dozvíte se i, proč tomu tak je - všechno totiž rozdá.

Domácí tvoření jako dárek, to je snad ten nejkrásnější dárek, jaký můžete dostat. Čtenářka Tina5 takto tvoří a obdarovává moc ráda...


Milá redakce, tvoření je můj život, ale...
zase ale, všude musí být nějaké ale, moc nejsem na focení, takže většinou upletu či uháčkuju a daruju a nemám v ruce nic. To je pak překvapení, když se probírám zbytky klubíček na ponožky a vzpomenu si, co jsem z té které příze tvořila. Takže dnes bez fotek. Ale vážně uvažuju, že aspoň nafotím některé věci, které máme doma, které slouží nám. Hodně věcí jde totiž z domu hned, známých je hodně a většina nepletoucích.

Snad se nebudete zlobit, když místo fotek napíšu, jak jsem se k pletení a tvoření dostala. Pamatuju doby, kdy v obchodech toho moc nebylo a tak si lidé pomáhali různě doma. Mé spolužačky za základky měly úžasné kostkované flaušové kalhoty, co jim šily maminky, krásné svetry, co jim pletly maminky, jen moje maminka na to tvoření nějak nebyla a tak jsem se musela spokojit s málem vyráběným sériově v podnicích a tam někde se zrodila touha po tvoření. Jedna babička háčkovala, druhá pletla, mě se víc líbilo pletení, tak jsem se díky babičce a tetě naučila plést a začala tvořit. Ale jak jsem se zmínila, vše bylo nedostatkové, i na klubíčka se stály fronty a pamatuju si, že jsem mamince do práce pletla ponožky z chemlonu, aby ji nezábly nohy, dnes se chemlon snad ani nevyrábí, nevím, nepátrala jsem. Kolik jsem upletla věcí za svůj život, nevím, nepočítala jsem, ale po čase jsem začala pokukovat po háčkování, ale už to bylo v době, kdy háčkovací babička zemřela. Zůstalo po ní hodně háčkovacích časopisů a návodů, já byla na rizikovém těhotenství, musela jsem ležet, takže ideální čas nekoukat do stropu a litovat se a bát se o miminko, ale něco novéhé se naučit. Tak si dovolím říct, že už umím i háčkovat. A když se k nám domů nastěhoval internet a já našla ohromné množství různých návodů a fotografiíí a hlavně ž-in se spoustou šikovných ž-ínek, úúúplná studnice inspirací a pokladů, říkám si, že bych tu ještě musela žít 300 let, abych to všechno stihla vytvořit. A to se nezmiňuju o korálkách, pedigu a dalších technikách, které se objevují. Díky Pánu Bohu máme doma čtyři dcerky, takže stále je pro koho tvořit. Dřív jsem byla taková trouba, že jsem pletla víc známým, kterým se zdála drahá i klubka, natož aby zaplatili lidskou práci, takže to bylo za PánBůhzaplať, ale nějak s věkem a odcházejícími silami jsem se přeorientovala pouze na rodinu a opravdové přátelé. Na kšeft nepletu, pouze jako dárky nebo když si některá z dcer něco vybere, že se ji líbí. Jediná závada je, že to většinou musím udělat 4x, jako loni, když jsem háčkovala bekovku, žádné z dcer se moc nelíbila, tak jsem ji nakonec udělala pro nejmladší, ta si ještě tolik nevybírá a když ji viděly starší sestry, všechny je chtěly taky. Ale i to je výzva, nedělám úplně stejné věci, změním barvu, ozdobu..

Tvoření doporučuju každému, je to veliký relax, před měsícem jsem procházela dost těžkým obdobím, byla jsem na tom špatně tělesně, ale psychicky ještě mnohem hůř, tak jsem vzala do ruky jehlice a ono s každým upleteným okem mi bylo líp a líp. Jen malé upozornění: bacha, je to návykové!!! :-)

Pletení zdar!
Tina5

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 4. listopadu 2011: Pletení, háčkování, šití...

  • Pletete?
  • Háčkujete?
  • Šijete?

Zkrátka...

  • Vytváříte si vlastní módu?

Pokud je vaše odpověď na jednu z výše položených otázek kladná, potom neváhejte a přispějte k našemu tématu! Své texty a ideálně i obrázky o vašich módních výtvorech či doplňcích, zasílejte na e-mailovou adresu níže. Získat za svůj příspěvek můžete krásný dárek, totiž: stylovou solničku a pepřenku - panáčka a panenku.

Uzávěrka zasílání příspěvků je 4. 11. 2011 v 15.00 hodin.

solnicka a peprenka

Reklama