V té době už jsme se pochopitelně neviděli tak často jako dřív, ale povědomí o sobě jsme si zachovávali, od roku 2000 jsme všichni měli mobil, takže jsme si čas od času napsali, od roku 2003 jsme byli všichni na ICQ, takže najednou jsme toho věděli zase spoustu, a i když jsme se nevídali ani jednou do měsíce, pořád jsem mohl sledovat, jak to všechno pokračuje.

Už v té době jsem říkal, že pokud se nevezmou tihle dva, tak už nikdo na světě. Pochopitelně, že byly krize, ty jsou vždycky. Na stranu druhou ale byli úplně opačný případ než ti všichni okolo, kteří odejdou studovat do jiných měst a tam na sebe zapomenou a najdou si někoho jiného.

Na to byli oba příliš paličatí :). Projezdili za ta léta majlant, aby se mohli každý víkend vidět, ale jak říkávala moje babička – láska není žádnej cancour, a tak spěli rok za rokem ke svatbě. Byly taky chvíle, kdy jim víkend stačil k tomu, aby se pohádali a odjeli naštvaně na koleje, ale právě v tomto ohledu jim studium vyhovovalo. Za těch pět dní se uklidnili a začali si chybět. Je zvláštní, kudy vedou cestičky osudu, mně tohle přišlo jako velice vtipné prožívání vztahu.

Žádná krize je ale nedokázala rozdělit ani na té vysoké, oba k tomu dosahovali skvělých studijních výsledků, takže jejich pohádka se nezadržitelně řítila ke šťastnému konci. Po studiích si našel Tomáš místo v Praze, Martina ho následovala. Začali spolu bydlet a opět ukázali, jak racionální jsou. Bylo to poprvé, kdy spolu byli pořád a „natěsno“, takže počkali celý rok, jaké to bylo. A ono to bylo! Vážně to klapalo i ve společné domácnosti!

Happy end nastal minulý týden, kdy se za hnusného deštivého počasí celí usměvaví a optimističtí vzali na zámku v Náměšti nad Oslavou. Už jméno řeky, u které Martina vyrostla, je veselé. Snad bude taková i jejich další společná životní etapa, což jim z celého srdce přeju.

P. S.: Teď jsou na svatební cestě ve Francii, snad je tam hezčí počasí než tady.

Šumařův blog je tady.

První část najdete zde.

A druhý díl je tady.

 

Reklama