Čtenářka OlgaMarie je vděčná, když jí její děti dovolí hlídat vnoučata. Letos vzala své vnučky na dovolenou a jezdili na kolech kolem francouzských hradů.

To musela být krása, takovou babičku by si určitě přálo víc lidí. :-) A poslala jste krásné fotky, tam bych se taky někdy chtěla podívat... Moc Vám děkuju, milá OlgaMarie, a přeju hezký den.


Dobrý den,

nebudu psát o babičkách mých dětí, protože jsem nesčetněkrát skřípala zuby a i nějaká slzička lítostí i vztekem ukápla. Hlídám ráda a dětem jsem vděčná, že mi je hlídat dovolují. Letos syn i snacha dali souhlas, abychom s manželem vzali jeho dcerky (13 a 10 let) na kola do Francie, do kraje katarských hradů, pohoří Corbiéres a až k moři k Narbonne. Poctivě s nimi trénoval a týden před odjezdem jsme si zkusili na cyklostezce u Mikulova jezdit v závěsu. Zážitků máme mnoho! K těm nejsilnějším bude navždy patřit cesta z kempu v Lagrasse do Carcassonne a zpět 76 km, kdy ve stínu bylo 38 - 42 stupňů. Carcassonne byla podmínka, neboť vnučky toto opevněné město znají ze stolní hry. Některé z vás si možná pomyslí, že rozumem neoplývám, když na tuto cestu přes kopce táhnu desetiletou vnučku, ale ubezpečuji vás, že na tom byla lépe než já a ještě perlila: „Dědečku, byla jsem tam dřív než ty, jela jsem stále před tebou.“ To ale bylo dáno stanoveným pořadí v závěsu. Já první, abych udávala tempo, pak vnučky a děda na konci. Mohla bych popisovat jednotlivé etapy do večera, ale vybrala jsem několik dokumentačních fotek a doufám, že za 2 roky, až i vnoučkovi bude alespoň těch 10, pojedeme na kolech Zámky na Loire.

kol

kol

kol

kol

kol

OlgaMarie

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne zní: Vaše děti a babička

  • Jaké máte vztahy v rodině? Stýkáte se s babičkami?
  • Mají vaše děti rády babičku(y)?
  • Jaké jsou vaše babičky?
  • Jsou vaše babičky spíš ze „staré“ doby, nebo moderní?
  • Chodí do práce, nebo už jsou v důchodu?
  • Jsou ochotné hlídat vaše děti?

Napište mi, na vaše příspěvky se moc těším. Tentokrát mám pro vás jako dárek připravenou knížku Aleny Jakoubkové: Můžeš-li se vdát dnes, neodkládej to na zítřek (nakl. MOBA) a tři detektivní příběhy k tomu. Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je BABIČKA.

bab

Reklama