.

Na kole prosluněnými údolími Rakouska

Cestování

Na kole prosluněnými údolími Rakouska

Hvězdicovitě jako paprsky kola se rozprostírají lungauská boční údolí a čekají pouze na to, až je dobudete v sedle kola. Povzbuzující cyklotrasy a náročné horské cyklistické túry nabízí odpočinek a dobrodružství na zdravém horském vzduchu.

f

Zvláště oblíbená u rodin s dětmi je Murská cyklotrasa, 365 km dlouhá a velmi frekventovaná rakouská cyklostezka, vedoucí podél řeky Mur z Lungau spolkovou zemí Salcbursko přes údolí Murtal až do jižního Štýrska. Trasa začíná v národním parku Vysoké Taury, v obci Muhr, u pramene řeky Mur v nadmořské výšce 1.752 m a částečně se vydává po veřejných cestách, nejčastěji však po vedlejších silnicích nebo cyklostezkách podél řeky nebo v její blízkosti. Jednou z nejvýznamnější akcí je každoroční cyklozávod „Tour de Mur“, který byl původně uveden v život jako manifestační akce za účelem výstavby cyklostezky a jenž mezitím získal mezinárodní renomé. 3denní cyklistický závod „Tour de Mur“ se koná každoročně o víkendu na svátek Božího těla.

s

Lungau však nabízí dostatek zážitků i pro příznivce horských kol: Ráj horských kol s půvabnými trasami všech stupňů obtížnosti, s celkovou délkou 500 km a s vyzývavým výškovým profilem rozbuší srdce každého cyklisty. Speciálním tipem je Preberská trasa o délce 39,3 km nebo Gontalská stezka s délkou 37,7 km. Oba tipy jsou jen dvěma z 15 horských cyklistických stezek uvedených v lungauské horské cyklomapě, kterou lze zakoupit v kanceláři prázdninového regionu Lungau a v místních turistických informačních centrech (cena: € 9,00).

 d

Nejvýše položený elektrocyklistický region

Prázdninový region Lungau je průkopníkem v oblasti ekologické mobility. Zájemci si mohou vybrat z alternativní nabídky zhruba 200 městských či horských elektrokol, a to celoplošně. Možnost otestovat nový dopravní prostředek nabízí hned několik turistických podniků a cyklopůjčoven. Ale kdo si snad myslí, že jízda na elektrokole je jako jízda na mopedu, ten se mýlí. Protože elektromotor pomáhá jen, když se zapojí i lýtkové svalstvo. Ovšem pak stojí taková elektrická výpomoc zato. I méně zdatný cyklista zvládne s elektrokolem bez námahy a naopak s požitkem zdolat lungauský horský svět. Zkušení cyklisté ocení novou dimenzi, kterou jim nabízí malý, ale výkonný elektromotor. Pak je to skoro, jako byste zmáčknutím knoflíku zapnuli vítr v zádech. Vydejte se na elektro cyklotrasu: K dispozici je hned několik stezek, jako např. „Kul-Túra“ vedoucí ke kulturně historickým pamětihodnostem, „Gastro-túra“ střídající kulinářské zastávky s výtečnou cyklojízdou nebo „Tor-Túra“, při níž méně zdatní cyklisté s pomocí elektromotoru následují nadšence na horských kolech do hor.

Více informací najdete na www.salzburgerland.com

f

   
18.08.2016 - Tipy - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [3] kobližka [*]

  Líbilo by se mi to,ale to bych musela mít o pár let míň,lepší kolo,víc síly v nohách a pořádné plíce...ty teda mám Sml32 ale myslím na objem vzduchu Sml32

  superkarma: 0 18.08.2016, 12:10:57
 2. [2] bobani [*]

  po rovině bych to zvládla

  superkarma: 0 18.08.2016, 10:09:11
 3. [1] Andreadornova [*]

  Na kole je krásná příroda i u nás v česku Sml58

  superkarma: 0 18.08.2016, 08:15:07

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme