To je jeden z hlavních důvodů, proč klobouky a čepice nenosí naše čtenářka Gerda. Dalším důvodem jsou její jemné vlasy, které dostávají pod pokrývkou hlavy vždycky zabrat. Takže Gerda je jednoznačně pro „prostovlasost“

Dobré pondělní ráno, doufám, že bude dlouho počasí, které přeje rozevlátým vlasům. Protože i když jsem už v rozumném věku, přece jsem radši prostovlasá a na klobouk se prostě necítím. Přidává mi roky. Navíc moje jemné vlasy pod jakoukoliv pokrývkou hlavy protestují po svém a vytvoří mi pod ní připlesknutý zpocený lívanec - nebo jak to popsat:)

Ale jelikož se mám docela ráda a nenávidím nos odřený od rýmy, jsou situace, kdy mi kapuce nestačí a potřebuju něco ještě teplejšího. Na ten případ jsem si upletla dvě čepice - styl jsem okoukala v nabídkách - jedna lehčí pruhovaná, druhá teplejší, háčkovaná dvojmo přes sebe. Tak ta druhá mi dala notně zabrat. Kdysi před mnoha lety jsem ji háčkovala poprvé, a docela mi to šlo. Popis jsem moudře uložila do zásuvky. Po letech mi patrně ubylo chápavosti, jelikož jsem tentýž původně bezproblémový popis studovala nahoru dolů a pořád jsem na to nemohla přijít. Zkrátím to: když jsem konečně po několikátém párání výtvor ukončila, udeřilo jaro s teplotami nad 15!

Takže mám připravenou zbrusu novou soupravu, háčkovanou čepici s pěkným připlétaným lemem a stejné barvy pletenou šálu. Zima může přijít. Ale dokud nebude -10, čepice zůstane i nadále nedotčená ve skříni:)

Zdraví Gerda

Milá Gerdo, letošní zima má být poměrně mírná, takže uvidíme, zda na čapku dojde

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s čepicemi vy, milé ženy-in?

  • Nosíte je, nebo se jim stále vyhýbáte?
  • Dáváte přednost sportovnějším typům, nebo spíše ženštějším? Nosíte klobouky?
  • Vyrábíte si čepice sama, nebo si je kupujete?
  • Jste zapřisáhlá odpůrkyně čehokoliv, co se nosí na hlavě? Kde jste k čepicím získala takovou nechuť?
  • Co nosíte místo nich?
  • Když už vám nic jiného nezbývá, jaký typ čepice jste ochotna akceptovat?
  • Už se vám někdy „frajeřinka“ nevyplatila?

Napište mi na dnešní téma. Na vaše příspěvky, ale i fotky vašich čepic se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Pět nejrychlejších se může těšit na 1000 bodů a ostatní na štěstí při losování dárku.

Dnes je ve hře dárkový poukaz na nákup zboží v hodnotě 500 Kčv internetovém botiku ZOOT

Reklama