Domácnost

Na klíšťata i blechy u psů vyzraje šikovná tableta

Možná vás, pokud patříte mezi pejskaře, někdy napadlo, jak by to bylo skvělé, kdyby stačilo dát vašemu čtyřnožci tabletku jako při odčervení a byl by naprostý pokoj od všech klíšťat a blech? A V tom případě pro vás máme skvělou zprávu. Představa se stala holou skutečností a ve veterinárních ordinacích můžete už řadu měsíců pořídit doslova revoluční „žvýkací“ tabletu.

Boj proti vnějším parazitům se u zvířat zdá nekonečný. Na trhu jsou rozličné přípravky, obojky a spot-ony, které leckdy s větší, leckdy s menší účinností vypořádávají s rostoucím množství leckdy infikovaných klíšťat či všudypřítomných blech.  Díky tomu, že některé z nich existují na trhu již dlouho, dá se u některých vypozorovat snižující se účinnost v důsledku zvyšující se rezistence parazitů.

pill

Zároveň existuje i řada vedlejších negativních souvislostí. Některé antiparazitární obojky zapáchají, rodiče s malými dětmi se u nich obávají přílišného kontaktu účinných látek a dětí, u některých spot-onů je zase zvýšené riziko pro kočky žijící ve společné domácnosti. Navíc spot-ony účinkují většinou jen jeden měsíc a obecně je u všech těchto variant přípravků delší doba nástupu plné ochrany. A to nemluvíme o nepraktičnosti různých sprejů a postřiků, jejichž pach navíc není většinou nic příjemného.

V ordinacích veterinárních lékařů se ovšem poslední rok stále více uplatňuje převratná novinka, a to jak formou, tak účinkem. Nový přípravek je totiž ve formě žvýkací tablety a svými vlastnostmi prolamuje veškeré doposud známé rezistence parazitů.  Nástup účinku je do 8 hodin u blech a 12 hodin u klíšťat, což zaručuje vysokou ochranu před onemocněními přenášenými klíšťaty. Navíc tato ochrana trvá po dobu nejméně 12 týdnů!

Populární veterinář MVDr. Jan Herčík, CSc. vysvětluje, jakým způsobem nové molekuly v tabletce působí a v čem tkví jejich výhoda oproti dosavadním způsobům ochrany: „Výhod, které má tento nový perorální přípravek díky unikátní molekule fluralaner je hned několik.  V prvé řadě na ni paraziti nejsou zvyklí a neumí se jí bránit.  Dále má velmi rychlý nástup účinku po podání oproti jiným běžným dlouhodobým antiparazitikům a působí systémově, rychle a účinně proti všem stádiím klíšťat a blech. U blech dále přerušuje životní cyklus vývoje a brání kladení dalších vajíček, takže nedochází k obnově bleší populace v pelíšku psa, koberci a tak podobně.“

Své čtyřnohé miláčky po celý rok ochránit před blechami a klíšťaty jednoduše, dlouhodobě, bezpečně a s nebývalou jistotou.

   
30.09.2016 - Zvířátka - autor: Tiskový materiál

Komentáře:

 1. [8] marti17 [*]

  Tak tohle vůbec neznam.My letos psovi dávali obojek proti klišťatům a měl i dva vedle obojku.Jak jsme ho sundali, tak neměl ani jedno Sml23

  superkarma: 0 02.10.2016, 08:34:56
 2. avatar
  [7] cibulicka [*]

  Taky neřeším,psa nemáme.Sml80

  superkarma: 0 30.09.2016, 21:06:51
 3. [6] Andreadornova [*]

  Tohle řešit nemusím

  superkarma: 0 30.09.2016, 15:05:47
 4. avatar
  [5] RenataMor [*]

  Sml24

  superkarma: 0 30.09.2016, 15:04:45
 5. avatar
  [4] adgam [*]

  Žvíkací tabletu u nás dostal pes i kočky a všechno je v pořádku určitě je lepší než kapat za krk ,příští rok jí koupíme zasSml22Sml22Sml22

  superkarma: 0 30.09.2016, 12:29:43
 6. [3] bobani [*]

  to řešit nemusím

  superkarma: 0 30.09.2016, 11:21:12
 7. [2] cilani [*]

  By mě zajímalo, jak se bude řešit případná alergická reakce.. Obojek sundáte, spot-on vymyjete, ale co s tou tabletou? Pravda - když psi přitáhli blechy, tak jeden z nich dostal Nexgard - pomohlo to na blechy, ale působí pouze měsíc - proto jsem ji vybrala. Na odstranění blech to stačilo a další už nekupuji. Spíš mu chci předejít přírodní cestou, kterou jsem letos zanedbala kvůli svým problémům.

  superkarma: 0 30.09.2016, 10:27:51
 8. [1] Darmovzalova [*]

  O žvýkací tabletě jsem četla a myslím si že může být určitě dobrá ale ještě jsme ji zatím našemu pejskovi nekoupili.Máme zatím jiný přípravek ,ale až ho vypotřebujeme tak uvažujeme o žvýkací tabletě.

  superkarma: 0 30.09.2016, 07:54:58

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme