V rámci Designbloku uváděli své kolekce nejen čeští návrháři, ale i slavné světové značky. Vybrala jsem si přehlídku Hugo Bosse, která se konala v netradičním prostoru. V kostele Šimona a Judy v Dušní ulici.

Hugo Boss

Když jsem vyrazila z redakce, nebe se mračilo. Sedla jsem raději na sedmnáctku, která staví nedaleko. Sotva jsem vystoupila z tramvaje, začalo hustě pršet. Já to snad přitahuju, jednou se rozplácnu v bílých kalhotách, podruhé zmoknu na kost. Hlavně že mám v kanceláři deštník. Tam mi byl hodně platný. Než jsem dorazila na místo, vypadala jsem, jako bych vylezla ze sprchy.

Hugo Boss

Hugo Boss

Hugo Boss

U vstupu se na mě hostesky mě soucitně usmívaly. Už jsem se viděla, jak si na záchodě suším hlavu toaletním papírem. K tomu naštěstí nedošlo, protože na takové případy byli organizátoři připraveni. Ve vestibulu bylo k dispozici improvizované kadeřnictví a kosmetický koutek.

Hugo Boss

Hugo Boss

Zatímco mi fénovali vlasy, dorazil i fotograf Michal. Nakonec jsem na tom dešti ještě vydělala, měla jsem krásný účes a mohla důstojně reprezentovat redakci.

Už jen stačilo zaujmout místa a těšit se, co nám připravili u Bossů. Podzimní dámská i pánská kolekce mě překvapila svou „nositelností“. Nevím, proč jsem čekala větší úlety. Až na výjimky v bílé a modrobílé kombinaci se nesla spíš v tradičním duchu v typicky podzimní barevnosti i materiálech. Některé outfity nezapřely oblíbenou inspiraci v jezdecké módě: Károvaná sáčka s koženými lokty a úzkými strečovými kalhotami nad kotníky.

Hugo Boss

Hugo Boss

Hugo Boss

Nechyběla zaktualizovaná šedesátá léta v jednoduchých úpletových šatech, doplněných pestrými punčochami, kabátky rovného nebo áčkového střihu a typické kloboučky ve tvaru helmičky.

Hugo Boss

Hugo Boss

Za pozornost určitě stály úžasné objemné kabely v přírodních barvách.

U pánské módy mě zaujala nepřehlédnutelná minimalizace. Trochu styl „po menším bráchovi“. Zkrácené délky kalhot, krátká, vypasovaná saka s kratšími rukávy. Na naše poměry dost nezvyklé.

Hugo Boss

Na žádné přehlídce nesmí chybět společenská móda. V dámské kolekci kupodivu nepřevládala černá barva, ale modrá od královské přes modrofialovou až po temnou modř noční oblohy v hedvábných krepdešínech lehoučkých jako dech. Zajímavým prvkem u dlouhých šatů bylo zavinování, které vyniklo hlavně v efektní černobílé kombinaci.

Hugo Boss

Hugo Boss

Hugo Boss

Pánská společenská kolekce patřila k tomu nejodvážnějšímu, co se dalo na přehlídce vidět. Vyznačovala se přiléhavou linií (stejně jako u casual módy), lesklými materiály, převážně hedvábným taftem a netradičními barvami, jako je lilková a temně švestková. Košile a vázanky tón v tónu působily lehce dekadentně, ale rozhodně jim nelze upřít eleganci.

Hugo Boss

Hugo Boss

Hugo Boss

Co říci závěrem. Styl, který je nadčasový, inspirativní a dá se snadno napodobit.

Reklama