Máte pocit, že titulek vůbec nesouvisí s dnešním tématem? Tak si přečtěte příspěvek, který dorazil od čtenářky s nickem Tetička25. Představte si, milé ženy-in, že naučila plést pomocí hrábí svého synovce a ten na pletené šály balí holky. Tak tomu říkám dobrá balící technika

Zdravím všechny zručné a šikovné ženy-in, také se řadím mezi ty, co se pustí do boje s jehlicemi či háčkem a dokáží vytvořit nositelné dílko.

Moje začátky sahají ještě do minulého století, kdy nás režim, dobrovolně naučil samotvoření, protože obchody nenabízely téměř nic nebo hodně málo. Po narození dětí bylo pletení a háčkování levnou záležitostí, jak jim pořídit svetr, který s nimi mohl i růst. Vlna byla relativně levná.

Když se objevily první západní pletací návody, byla radost plést. To jsme se švagrovou pletly i každý měsíc jeden svetr. Mám ještě spoustu svetrů z té doby, které se mně nechce vyhodit. Teď už jsou děti dospěláci, tak až se dočkám vnoučat, snad zase vezmu jehlice do ruky a začnu tvořit. Když objevím zajímavou vlnu, tak si svetr upletu, ale už jenom 1 do roka.

Loni a předloni byla hitem bambulková vlna a k tomu jehlice nebyly vůbec potřeba. Stačily obyčejné hrábě a za hodinku byla šála hotová.

Naučila jsem to i mého šikovného synovce, který s tím balil holky. Holky si koupily vlnu a než mu připravily občerstvení byla šála upletená.

pletení

Tetička25

Milá Tetičko25, tak to se jen tak nevidí, já jsem si myslela, že si s těmi hráběmi děláte legraci

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s pletením(nebo háčkováním) vy, milé ženy-in?

  • Vládnete jehlicemi nebo háčkem? Kdy a od koho jste se to naučila?
  • Na koho a co nejraději pletete?
  • Co nejzajímavějšího jste upletla?
  • Na jaký výrobek jste opravdu pyšná? Pošlete nám fotku?
  • Myslíte si, že pletení zažívá renesanci?
  • Co pro vás pletení znamená? Je to relaxace, zdroj přivýdělku, nebo užitečný koníček? 
  • Jak dlouho vám trvá, než upletete svetr?
  • Umíte uplést i ponožky a rukavice?

Napište nám. Na vaše příspěvky a fotky (max. tři) se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

 

Reklama