Zdraví

Na gynekologii se na mě usmívají moji oblíbení herci

Jak je to dlouho, co jsem nebyla u gynekologa? Dost dlouho. Nevím, proč se pořád bojím, vždyť už dávno to není jako v době, kdy jsem rodila. Gynekologická péče je odbornější, šetrnější, gynekologové příjemnější. Ten můj obzvlášť.

gynekologie

Ne však ve směru, jak byste si myslely, to ne. Je to starší pán, který už dva roky přesluhuje a který se chová ke svým pacientkám, jako by byly jeho vlastní dcery (má tři a všechny u svého tatínka rodily). A jedna z nich mi ho právě i doporučila, protože předtím jsem měla takového mlaďocha, který by mohl být mým synem, a před kterým jsem se styděla... a úplně předtím, na to raději ani nevzpomínat! To byl neskutečný ras. Bral nás jako ovce na porážku, byl necitelný, komisní, arogantní, bohužel jsem u něho i rodila.

Ale zpět k mému současnému gynekologovi. Nejenže je milý, hodný, chápající, ale má i fantastickou, báječnou sestřičku, a co si budeme povídat, ta je základem každé ordinace. Tato milá sestřička je velmi všímavá, neuniká jí samozřejmě ani strach a nervozita některých pacientek (včetně mě), a tak se nás snaží nějak rozptýlit. Pojala to vskutku originálně. Aby zahnala náš strach, nervozitu a obavy, aby nás v té nepříjemné poloze s nohama rozkročmo a čuměním do stropu přivedla na trochu jiné myšlenky, nalepila na snížený strop nad gynekologickým křeslem plakáty a fotografie oblíbených herců a zpěváků. Takže při takové prohlídce se na vás usmívají Brad Pitt, Antonio Banderas, ale třeba také Karel Gott nebo Václav Neckář. :) Je to prostě originální. A milý pan doktor si s vámi krom vašeho zdravotního stavu povídá třeba i o tom, kterýpak z těch idolů je nejvíce podobný tomu vašemu. No je to vážně legrace. A najednou je i po prohlídce a vy se dozvíte, že jste zdravá.  To je to nejkrásnější sdělení (kromě sdělení mateřství), a za tu chvíli strachu to rozhodně stálo.

A abychom zažívaly jenom ta krásná sdělení, neměly bychom podceňovat pravidelné gynekologické prohlídky. Já vím, není to jednoduché, hodně záleží i na tom, jaký je náš vztah ke gynekologovi.

Tématem dnešního vydání je: Můj vztah ke gynekologovi a přístup k prohlídkám

 • Jaký je váš gynekolog?
 • Je to muž, či žena?
 • Jste s ním spokojená?
 • Jste spokojená s gynekologickou péčí a prostředím?
 • Chová se k vám váš gynekolog přátelsky, nebo komisně?
 • Vyměnila jste více gynekologů?
 • Stydíte se před gynekologem?
 • Chodíte na pravidelné prohlídky?
 • Jaké jsou vaše špatné zkušenosti z prohlídek?
 • Myslíte, že se tento obor a přístup od minulých dob výrazně změnil?

Víc ženské téma už snad ani vymyslet nelze. Moc se těším na vaše příspěvky z gynekologického prostředí.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z „pacientek“ odměním malým dárkem. Aby byla hezky upravená dole i nahoře :), pošlu jí pro intimní hygienu Lactacyd – sprchovou emulzi a kapesníčky. A k tomu žhavou novinku pro vlasy od firmy Schwarzkopf – bezoplachový šampon ve spreji.

darekk

   
14.11.2011 - Zdraví - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] hubajda [*]

  take mam noveho lekare a jsem velice spokojena ac musim dojizdet ale ta hodky cesty stoji zato

  superkarma: 0 28.11.2011, 20:14:53
 2. [4] kajinek [*]

  Našla jsem si nového a jsem velice spokojená.

  superkarma: 0 26.11.2011, 21:55:40
 3. [3] Melinda79 [*]

  Chodím na pravidelné gynekologické prohlídky od 16 let. Vlastně jsem chodila vždy jedné a té samé doktorce. Pokaždé jsem si říkala, že tu preventivku nějak vydržím. Dokonce jsem u stejné doktorky odchodila své první těhotenství ale když jsme s manželem plánovali druhé miminko, tak jsem se definitivně rozhodla začít hledat jiného lékaře vzhledem zastaralému vybavení a i přístupu původní gynekoložky, která nás brala jen jako další kus a už se zřejmě nemohla dočkat důchodu. Byla u ní registrovaná i moje matka ale vzhledem k tomu, že se u ní cítila velice nepříjemně a i se s ní prý nepohodla, tak nebyla na preventivní prohlídce skoro 10 let!

  Po dlouhém pročítání diskuzí a hodnocení lékařů na internetu jsem se rozhodla pro nového gynekologa, který má jak nejmodernější vybavení ordinace, tak skvělou ordinační dobu (i v sobotu), ale co je nejdůležitější tak má i neuvěřitelně lidský přístup. Možná to bude znít nadneseně, ale cítím se tam jako doma Sml30 Přišla jsem k němu s tím, že chci mít nového doktora než podruhé otěhotním. Jaké bylo jeho překvapení když jsem za 2 měsíce přišla s tím, že mám asi pozitivní těhotenský test (pátý den vynechání menstruace). Mé těhotenství se potvrdilo a teď k němu chodíme každé 3 týdny i manželem a synkem a bereme to jako takový malý výlet zakončený návštěvou nedaleké výborné cukrárny s pěkným dětským koutkemSml16

  Už se k němu přehlásily i moje maminka a sestra a její kamarádka a všechny jsou rády, že jsem jim dala dobrý tip. Takže ženy, nebojte se hledat a zkusit jiného lékaře i když vás to bude stát trochu času navíc, ale určitě se to vyplatí než chodit někam se staženým žaludkem. Ještě jeden poznatek na který jsem si teď vzpomněla. U bývalé gynekoložky jsem v těhotenství měla vždy vysokový tlak, že mi chtěla i nasadit léky, které jsem však odmítala s tím, že otec má doma tlakoměr a při pravidelném měření ho mám naprosto v normálu a u nového gynekologa mám tlak O.K., takže vše bylo způsobeno jen stresem.

  superkarma: 0 17.11.2011, 15:39:38
 4. [2] Ivanka_24 [*]

  Na gynekologii chodím od svých 17 let (teď je mi 24) a už jsem vystřídala 4 různé doktory (ne mou vinou, prostě se v té ordinaci ti doktoři střídají jak na běžícím páse). Není tedy moc příjemné, když vás pokaždé prohlíží jiný doktor. Musím říct, že jsem zažila různý přístup, nejhorší však bylo vyšetření "primáře", který neuměl ani zavést zrcadla, takže se jednoduchá preventivní prohlídka proměnila spíše v jednu nekončící noční můru. Během toho, co se neobratně pokoušel mi udělat základní stěry, mě neustále přemlouval k očkování proti rakovině děložního čípku (pravděpodobně má smlouvu s farmakologickou společností, co ty léky distribuuje) a přestal až tehdy, kdy jsem mu důrazně řekla, že na to nemám jako studentka peníze. Od té doby jsem k němu už nikdy nešla. Moje současná gynekoložka je rázná ženská přes padesát. Nedrží mě u toho za ruku a neuklidňuje mě, ale za to je poctivá, velmi šikovná a odpoví mi na vše, co se jí zeptám. A když podstupuju vyšetření, povídame si o mé škole a o tom, co chci do budoucna dělat. Proto bych ráda poradila všem holkám a ženám, které nejsou spokojené se svým gynekologem, aby se nebály a šly jinam. Ve 21. století si můžete vybírat, takže nemusíte chodit jako za totáče někam, kde vám je to nepříjemné. Uvidíte, že z hrozných prohlídek se stanou jen rutinní (a nijak nepříjemné) záležitosti. Ivana

  superkarma: 0 14.11.2011, 14:17:58
 5. avatar
  [1] luneta [*]

  skvělá sestřička

  superkarma: 1 14.11.2011, 08:29:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme