Bulvár

Na gril nám vylila kýbl vody


Bydlíme v malé bytovce, zahrada žádná, ale také jsme chtěli vyzkoušet grilování. Domluvili jsme se s kamarády - oni přinesou gril a topivo, my dodáme pochutiny.

Studovala jsem recepty, připravila marinády, nakoupila maso, zeleninu a párty pod širým nebem a pod okny domu mohla začít. Vše šlo podle plánu, jídlo začalo vonět a my se těšili až se pořádně „nacpeme". Jenže jsme neodhadli reakci naší sousedky. Je to starší paní, má nemocný žlučník, žaludek a bůhvíco ještě - vždy nám o tom ráda poutavě vypráví. A vždy neopomene podotknout, co všechno nesmí jíst a pít.

Najednou se v okně objevila její hlava v natáčkách a začala nám nadávat, že nebereme ohled na těžce nemocnou osobu, ona chudák může jen suchary a my si tam opékáme maso! Kdo to má vydržet, když mu ten smrad" jde až do bytu. Manžel už posilněn pivem ji začal lákat k nám. Prý si moc pochutná, a kdyby ji náhodou zazlobil žaloudek, rádi ji odvezeme do nemocnice - tam jí udělají výplach a bude mít velký zážitek. Sousedka začala ječet jako siréna, padla nevybíravá slova jak od ní, tak od manžela, práskla oknem až zadrnčelo sklo. Mysleli jsme, že ji máme z krku. Ale ouha!

Aniž jsem si něčeho všimli, okno se opět otevřelo. Najednou na gril dopadla" spousta vody, všechno se začalo škvířit, vůně, co se do té doby linula po okolí, se změnila v nepopsatelný puch. Nad námi se ozval smích. Okno dokořán, v něm zlověstné natáčky a kýbl - teď už prázdný. Jedno se té paní musí přiznat - její trefu přímo na gril by jí mohl závidět leckterý basketbalista. Její pomsta byla v tu chvíli sladká. Seděli jsme kolem doutnajícího grilu jak zmoklé slepice - někteří doslova, protože voda zasáhla i je. Nebyli jsme schopni slova.

Jenže manžel to nechtěl nechat jenom tak. Posbíral zbytky před chvílí ještě křupavého masa a začal jimi házet do okna sousedky. Rozpoutal se boj. Sousedka je vracela. Chvíli po sobě házeli sem a tam - okolí se začalo bavit. Počítali jsme zásahy do okna, zajásali jsme, když sousedce upadla natáčka, ji rozveselilo, když se naštvaný manžel trefil místo do jejího okna do našeho. Nakonec se oba uklidnili. Sousedka nakonec milostivě přišla mezi nás, zprovoznili jsme gril, hodili na něj buřty z mrazáku, vyslechli jsme si přednášku o zdravé výživě a sousedka chroupala mrkev. Není nad dobré vztahy!

Janina


Milá Janino,
díky za skvělý grilovací příspěvek. To by člověk neřek, čeho jsou ty žlučovitý baby schopný. :-)

   
02.07.2007 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [8] arjev [*]

  perfektní,ani se nedivím tomu "smradu".Naši bývalí sousedé taky grilovali a já měla na šňůrách prádlo. Než jsem stačila otevřít pusu,mladá paní mě předešla,že to vše opere a zve mě na párty. Sklapla jsem a pokaždé,když chtěli grilovat mně dali vědět a vždycky jsem byla zvaná. Slivovička ta jim

  superkarma: 0 02.07.2007, 14:01:19
 2. avatar
  [7] Jaštěrička [*]

  tyrkys: Já griluju na terase běžně Ale jsem pod střechou,nade mnou už nikdo není ,e vedlejším ybtě zatím nikdo nebydlí a je mezi námi zídk a acelkově mám tolerantní sousedy

  superkarma: 0 02.07.2007, 13:51:56
 3. avatar
  [6] tyrkys [*]

  A na balkoně byste grilovali také?

  superkarma: 0 02.07.2007, 13:23:29
 4. avatar
  [5] Meander [*]

  Mno, já bych na vás asi rovnou volala policii... Ale on mi ten vesnický folklór nikdy nešel na rozum.

  superkarma: 0 02.07.2007, 12:55:27
 5. avatar
  [4] MicinkaM [*]

  perfektní příběh Akorát mít takovou babu v domě, to chce pořádnou dávku trpělivosti a nervů ze železa

  superkarma: 0 02.07.2007, 12:51:24
 6. avatar
  [3] xantypa [*]

  superkarma: 0 02.07.2007, 12:50:51
 7. avatar
  [2] ÁjaM [*]


  Tak s tím házením jste mi úplně připomněli scénku ze Slunce, seno, ... jak po sobě házeli kočárek, televizi, židle, talíře a spol.
  Jinak super příběh

  superkarma: 0 02.07.2007, 12:50:45
 8. avatar
  [1] AnoliV [*]

  superkarma: 0 02.07.2007, 12:45:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme