Soutěž Muž roku a její hostitelské město, Náchod, se už dnes pečlivě chystá na velkou událost, kterou je finále soutěže a jeho letošní vzácný host - prohlédnout si české krasavce totiž přiletí z Londýna samotná britská hlava monarchie!

kralovnaDne 23. srpna se v tomto městě na východě Čech koná finále Muže roku, které svou návštěvou letos ozdobí dokonce sama britská královna!

Pro naši zemi jde o velmi vzácnou návštěvu. Tato dáma cestuje po celém světě a všude ji vítají davy obdivovatelů.

Přípravy pobytu „královny“ Mary Reynolds, která skutečnou panovnici Její Veličenstvo královnu Alžbětu II. představuje již téměř dvacet let a patří v tomto oboru ke špičce, provázejí podobně složitá jednání a komplikace, jako když se domlouvá příjezd skutečné korunované hlavy Spojeného království Velké Británie.

„Její návštěvu jsem připravoval přes rok a půl. Bylo to velmi obtížné, protože jsem musel splnit řadu kritérií, aby vůbec mohlo k návštěvě dojít,“ říká pořadatel Muže roku David Novotný.

birkeJejí Veličenstvo přijede do České republiky už ve čtvrtek 22. srpna, kdy se zúčastní tiskové konference. V pátek ráno se pak vypraví do Náchoda, kde ji přijme starosta města Náchoda Jan Birke. Podle něj bude tato návštěva pro město Náchod velmi vzácná: „Město i já osobně se budeme snažit vyjít této opravdu velmi vzácné a nečekané návštěvě ve všem vstříc, aby královna odjížděla z našeho města spokojena a vzpomínala na něj. Mám skutečně radost z toho, že se pořadateli Muže roku a našemu rodáku Davidu Novotnému podařilo domluvit takto významnou návštěvu Náchoda,“ uvádí náchodský „rychtář“ Jan Birke.

„V Náchodě se zástupkyně anglické panovnice zúčastní finálového galavečera Muže roku České republiky, v němž bude o prvenství bojovat dvanáct finalistů. Královna bude jednou z porotkyň a bude se podílet dokonce i na vyhlašování finalistů. Také pošle zdravici obecenstvu v sále. Během samotného večera však podle protokolu nemůže sedět s ostatními porotci, nýbrž jako pravá královna na balkóně,“ odtajňuje průběh večera David Novotný.

Na programu má Mary Reynolds také setkání s Mužem světa Ali Hammoudem z Libanonu, který se finále Muže roku též zúčastní.

„Mary se na návštěvu České republiky moc těší. Je poctěna tím, že může usednout v porotě soutěže Muž roku České republiky,“ vzkázal hlavní manažer velké hvězdy anglického showbyznysu Mike Costello.

finalisti

Ač nejde o reálnou britskou královnu, přesto budou její český pobyt doprovázet přísná bezpečnostní opatření, do kterých se zapojí i bezpečnostní složky.

Mary Reynolds již navštívila například Island, Čínu, Rakousko a další země, kde reprezentovala královnu Velké Británie. Setkala se také s řadou politických špiček po celém světě. S královnou Alžbětou II. je v kontaktu, Mary se loni zúčastnila i oslav šedesáti let královny na trůnu.

Zdroj: tisková zpráva

Reklama