.

Na dovolené mě vyměnil za chlapa

Cestování

Na dovolené mě vyměnil za chlapa

homo

Na letošní dovolenou Eva z Prahy nejspíš nikdy nezapomene. Její přítel, se kterým plánovala budoucnost, ji u moře opustil kvůli jinému muži.

„Letošní dovolená mi způsobila snad největší životní šok. Do Chorvatska jsem odjížděla se svým dlouholetým přítelem Maxem, zpátky jsme už vraceli každý zvlášť,“ napsala nám Eva z Prahy. „Maxim mě totiž nečekaně opustil.“ Jenže nešlo o pouhou prázdninovou známost, která vyšumí s ubývajícími slunečními paprsy. Pro Evu se už nic nevrátí do původních kolejí. Max, se kterým žila „na hromádce“ už čtyři roky, se v Chorvatsku zamiloval do jiného českého turisty a rozhodl se žít s ním.

S Maximem se znali už od základky. Bydlel v sousedním domě, ale protože chodil do jiné třídy, s Evou si příliš často nehrával.

„To až na gymplu jsem ho pořádně zaregistrovala. Vyloupl se totiž do krásy jako motýl z kukly a pořádně pletl hlavy všem mým spolužačkám,“ vzpomíná s nostalgií Eva. „Střídal jednu za druhou a ve čtvrťáku došlo konečně i na mě. A kupodivu – spolu jsme už zůstali.“ Protože se Eva nedostala na vysokou školu, nastoupila po maturitě na brigádu do jedné cestovky. Šly jí dobře jazyky, a tak jí šéf firmy po létě nabídl stálé zaměstnání. Eva nadšeně souhlasila.

Maxim zatím studoval ekonomii na VŠE v Praze.

Dvojice si postupně našla podnájem a pak dokonce i malý byt. Eva s Maxem si pomalu budovali „hnízdečko“ a občas (z Eviny strany) padla i slova o možné svatbě. „Nijak jsem na něj netlačila, myslela jsem, že bychom se vzali, až dodělá školu. Jenže...“

Letos v únoru dostala Eva od Maxe k narozeninám dvoutýdenní poukaz k moři na Hvar. Byla nadšená. Přestože pracovala v cestovce, z pražské pobočky pomalu nevystrčila nos.

Odjížděli v půlce června. „Max měl po zkouškách, v Praze pořád pršelo, a tak jsme se oba na vyhlídku šestnácti krásných slunečných dnů u moře moc těšili.“ Už po dvou dnech se ale Maxim začal chovat divně. Dvojice měla zamluvené večeře v hotelové restauraci a delegátka je posadila k jednomu stolu se sympatickým mladíkem z Pardiubic.

„Maxim byl najednou jako umanutý. Honil mě z pláže, už abychom šli na večeři, a Dana zval  všude s námi. Na procházku po molu, do kina, do vinárny,“ popisuje pobyt Eva. „Nakonec mu nabídl, že může chodit s námi i na pláž.“ Evě neustálý doprovod začal vadit. „Párkrát jsme se kvůli tomu dokonce pohádali, ale nic se nezměnilo.“ Po jedné ostré hádce se Max naštval a vůbec večer nepřišel na pokoj. Eva věděla, že přespal u Dana, ale pořád netušila, jak se věci mají.

„Nikdy by mě nenapadlo, že má Max homosexuální sklony. Přede mnou měl holek nespočetně.“ Eva pak po zbytek pobytu tucovala a Max se jí vyhýbal. Vídali se jen v noci na pokoji, a to ještě ne vždycky. Když se blížil odjezd. Eva to nevydržela a zahrnula přítele výčitkami za zkaženou dovolenou. Následoval šok: „Max mi naprosto klidně oznámil, že se se mnou rozchází. Že poznal, jak moc mu na Danovi záleží, a že je to oboustranné. A že se mnou zůstane kamarád.“ Eva nevěřila. Chvíli se hystericky smála, pak jí ale všechno došlo a ujely jí nervy: „To jako, že jsi buzna a žes to celou dobu nevěděl?“ Maxim se jen otočil na podpatku a praštil dveřmi. Viděli se až u autobusu. Celou cestu už seděl vedle Dana, který se na Evu jen omluvně plaše usmíval.

V Praze si pak sbalil osobní věci a z bytu se odstěhoval. „Ještě tu má oblečení, ale asi ho oželí, než aby se se mnou sešel,“ zoufá si Eva, která už však ví, že není návratu.

   
31.07.2009 - Zahraničí - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

 1. [12] leontieen [*]

  Takové věci se bohužel stávají. Buďte ráda, že není komunismus. To by teprve byl horor. Váš přítel by vám nic nepřiznal, okolí jakbysmet, ale šuškanda a narážky by byly náramné. Lidi by vám dali přítelovou homosexualitu sežrat se vším všudy a vy byste trpěla za něj. Brr při té představě.

  superkarma: 0 01.08.2009, 15:31:34
 2. avatar
  [11] Juana [*]

  Znala jsem ženskou, která byla vdaná, měla tři malé děti a ve 30 letech zjistila, že je lesba. I když - ten její manžel byl pěkněj vejlupek, věčně ožralej v hospodě, takže to chápu, že si s ženou asi po tomhletom zážitku mohla líp rozumět. Jenže ona nechala nakonec děti na krku tomu ožralovi, což jsme nikdy nepochopili.

  superkarma: 0 01.08.2009, 14:32:06
 3. avatar
  [10] grizzly [*]

  Střídal holky, no a. Asi neuměl najít tu pravou a podle reakce Evy a tónu toho jak vše vypráví, se Maximovi (už to jméno jako pro psa) ani nedivím.

  superkarma: 0 31.07.2009, 16:49:37
 4. [9] markousek [*]

  to musel být šok,ale buď ráda že nemáte děti.Jsi určitě moc šikovná holka,jinak by s tebou tak dlouho nebyl.Hodně štěstí v dalším životě

  superkarma: 0 31.07.2009, 13:01:14
 5. avatar
  [8] ifulinkaa [*]

  mazec!!!!

  superkarma: 0 31.07.2009, 10:08:53
 6. [7] German [*]

  Petrushe — #2 No jo, prý kdo jednou zkusí, už nikdy nechce jinak......Sml57

  superkarma: 0 31.07.2009, 09:55:12
 7. [6] Čírina [*]

  Ať je slečna ráda, že si ho mezitím nevzala a vyplynulo to na povrch, než si třeba pořídili děti a společný majetek. to by bylo teprve psycho.

  superkarma: 0 31.07.2009, 09:40:16
 8. avatar
  [5] kuty [*]

  to je jak z blbého filmuSml22

  superkarma: 0 31.07.2009, 09:37:08
 9. [4] Lyoness [*]

  No, aspon se odstehoval a nechal ji byt. Mohl si taky nastehovat Dana k nim Sml58

  superkarma: 1 31.07.2009, 09:20:32
 10. avatar
  [3] Evly [*]

  My se teda z dovči naštěstí vrátili spolu ruku v ruce, no, nevím, co bych dělala, dobrý psycho.

  superkarma: 0 31.07.2009, 08:10:25
 11. avatar
  [2] Petrushe [*]

  Jojo, možná by stálo za to se stát lesbou...Sml58Sml24

  1. na komentář reaguje German — #7
  superkarma: 0 31.07.2009, 08:01:54
 12. avatar
  [1] Eva_CZ [*]

  Sml57 Hehe.

  superkarma: 0 31.07.2009, 01:46:36

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme