Máte pocit, že stále něco hledáte, doma zapomínáte nebo nad něčím neustále přemýšlíte a nakonec si stejně na danou věc nebo myšlenku nevzpomenete?

pamet

V dnešní době se není čemu divit. Určitě Vás nebaví nosit u sebe popsané papírky s úkoly a myšlenkou „musím si to napsat, jinak to zapomenu“. Poradíme Vám jak s těmito každodenními společníky zatočit. Běžně se sice setkáváme s možnostmi konzumovat zázračné pilulky na podporu činnosti mozku, ale ne vždy to takhle musí dopadnout. Zkuste to raději přes zdravý životní styl.

Pokud stále váháte, co si pod tímto pojmem představit, je to jednoduché. Stačí vhodně upravit jídelníček, zařadit pravidelnou pohybovou aktivitu a snažit se o psychickou vyrovnanost. Dodržováním těchto zásad totiž prospějete svému zdraví v několika směrech. Budete se v první řadě cítit v lepší kondici, dobijete energii, ale hlavně uděláte první krůčky směrem k prevenci řady onemocnění.

Zdravá a vyvážená strava je v prevenci velice důležitá, protože je to jediný způsob, jak dodáte tělu všechny potřebné látky pro jeho správný vývoj. V první řadě se nebojte do jídelníčku zařazovat kvalitní potraviny. Ke každému jídlu si dopřejte porci zeleniny nebo ovoce, volte libová masa, výrobky z celozrnného pečiva, luštěniny a méně tučné mléčné výrobky. Nezapomínejte ani na ryby (nebraňte se tučnějším), které byste měli do jídelníčku zařadit alespoň 2 krát týdně. Společně s rostlinnými oleji, margaríny, semínky, ořechy nebo listovou zeleninou obsahují prospěšné omega 3 mastné kyseliny. Ty společně s mastnými kyselinami omega 6 (najdete navíc např. v avokádu nebo fazolích) patří mezi vícenenasycené, které jsou nezbytné pro funkci mozku, krevního oběhu nebo podporují růst. Avšak tělo si je nedokáže samo vytvořit, proto je musíme přijímat stravou. Naopak se raději v jídelníčku vyhněte uzeninám, tučným masům, tučným mléčným výrobkům a pozor dejte i na celkový příjem cukru a soli.

Pokud skloubíte zdravý jídelníček, jehož součástí budou výše uvedených potraviny spolu s pravidelným pohybem, který pozitivně působí na prokrvení mozku, uvidíte, že brzy žádné popsané papírky s nápovědou nebudete potřebovat. :)

Reklama