Vždy jsem si přála velkou rodinu. Ze dvou důvodů. Manžel i já pocházíme z početných rodin, kde o zábavu a smích bylo postaráno a taky z důvodu, že si myslíme a víme, že početná rodina drží většinou hodně při sobě a děti s velkých rodin jsou zvyklé se vždy o vše dělit.

V naší rodině bylo v domácnosti pět žen a táta: já, moje dvě sestry, maminka a babička. Co na mé tváři vždy vyloudilo úsměv, bylo to, že jsem musela nosit oblečení po starší sestře. Vyrůstali  jsem v pohodě, nějak moc mi to nevadilo, protože jsem věděla, že po mně to zas bude nosit moje mladší sestra.

Pak když jsem se vdala, toužila jsme mít velkou rodinu. Vždy bylo u nás veselo. Když se narodil můj první syn, byla jsem snad nejšťastnější ženou na světě. Neměli jsme s manželem kde bydlet, oba jsme studovali, já dodělávala nejtěžší státnici na fakultě.

Kluk se narodil zdravý, a já jsem se těšila z jeho příchodu na svět. Když pomalu dorůstal, začal chodit do školky, tak jsem zatoužila, aby měl dalšího sourozence. Měla jsme pěknou práci, v nemocnici, hodného a pracovitého manžela, zdravého čtyřletého synka.

A ejhle, najednou to nějak nešlo. Začala jsem mít pochybnosti o svém zdravotním stavu, a tak jsem zašla na kontrolu k lékaři. Ten mně prohlédnul a řekl mi, že jsem zdravá žena. Manžel šel taky na kontrolu, a doktor řekl, že je zcela výjimečně zdravý. Ale nedařilo se. Čím víc jsme chtěli děťátko, tím míň to šlo.  

Začalo období, které mi určitě nevymizí z mých myšlenek. „Denně pokus o dítě.“ Čím více jsme se snažili, tím více se nedařilo. Už mně přestávalo bavit kupovat těhotenské testy, byl vždy negativní. Tato situace trvala 3 roky. Neúspěšně jsme čekali na příchod potomka. Byla jsem z celé situace hodně smutná.

Pak jsem se rozhodla. Otočila jsem celou situaci úplně jinak. Myšlenky na dítě jsem odsunula na druhou kolej. Prioritou se stala moje práce, manžel, syn. V práci jsem si vzala víc práce na svá bedra, víc nočních služeb, začali jsme předělávat dům. Přestala jsem myslet na těhotenství a na to, že budu znovu maminkou.

Až tak jednou po třech letech jsem kvůli problémům navštívila gynekologa. Řekla jsem mu, že mám poruchu cyklu. Ten mě vyšetřil, pousmál se a řekl: „Maminko, můžete se postavit, jste v pátém měsíci těhotenství.“

JUPÍ! A to jsem přitom skládala cihly a cement na stavbu domu. Druhý syn se narodil zdravý, a když jsem si nesla domů z porodnice malé stvoření, byla jsem podruhé nejšťastnější maminkou.

Pak jsme s manželem chtěli ještě jedno dítě, ale už to opravdu nebylo možné. A tak si myslím, že vše na světě je dané, my můžeme hodně věcí ve svém životě změnit, ale jsou věci, které jsou předem dané. My jsme jen figurky na šachovnici vesmírné energie.

Tana M

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Napište nám na redakční e-mailovou adresu: redakce@zena-in.cz svoje zajímavé postřehy a zábavné příběhy a historky, které jste s dětmi nebo se sourozenci prožili. Svoje texty můžete doplnit i jejich obrázkem.

Těšíme se na vaše příspěvky, které budeme v průběhu celého dne zveřejňovat, a ty nejzajímavější samozřejmě odměníme. Dnes je ve hře šampon Activ F Dr. Hoting od firmy Schwarzkopf s knížkou Intimní dobrodružství jedné londýnské prostitutky od Belle de Jour, a sérum Activ F Dr. Hoting od firmy Schwarzkopf s knížkou od Roberta L. Wolkeho Co Einstein vyprávěl svému holiči.

Reklama