Pokud jedete do zahraničí, určitě si zařizujete pojištění spojené se zdravím a rizikem onemocnění. Můžete se pojistit ale i pro riziko terorismu. Někteří cestovatelé tuto možnost řeší. Proto jsme se zeptali odborníka. Na naše dotazy odpovídá Libor Novák, produktový specialista, společnosti Britanika.

Naše dotazy:

Máme naplánovanou delší zimní dovolenou, vše už máme vyřešené a momentálně řešíme ještě to nejdůležitější - pojištění. Vzhledem k tomu, že máme dvě děti, nechci nic ponechat náhodě. Klasické cestovní pojištění již máme sjednané, hodně jsem ale slyšel a zároveň mi bylo doporučeno pojištění proti terorismu. V čem přesně spočívá? A na kolik přijde měsíčně čtyřčlennou rodinu? Jaké je plnění?

 Libor Novák

Libor Novák

Pojištění pro případ terorismu je produkt řešený přímo pro teroristické nebezpečí, ať už jste v Čechách nebo v zahraničí (s výjimkou vybraných velmi rizikových zemí). Pokud se stanete obětí teroristického útoku a dojde k vašemu úmrtí, tak pojišťovna vyplatí pojistnou částku, kterou jste si při sjednání vybral. Při pojistné částce 1 mil Kč stojí pojištění pro zónu Evropa 25 Kč měsíčně. Pojištění můžete samozřejmě zřídit každému členovi rodiny, pokud je starší 18ti let.

Co byste doporučil pro tento případ? Jsem samoživitelka a mám dvě dospívající děti a hypotéku. Vzhledem k tomu, že už se necítím bezpečně ani u nás, chtěla bych zabezpečit děti, kdyby se nedejbože semlelo něco i v ČR a já bych byla u toho. Do zahraničí radši už vůbec nejezdím. Jak můžu zabezpečit děti?

Ačkoli se vyskytujete pouze v České republice, doporučuji si vedle standardního životního pojištění uzavřít samostatné pojištění pro případ terorismu. Tímto pojištěním si můžete dopojistit riziko terorismu, které obvykle v životních smlouvách není kryto. Podle výše Vašich finančních závazků si můžete volit i pojistnou částku - například při pojistném 25 Kč/měsíčně, tj. necelá 1 Kč na den, je pojistná částka 1 000 000 Kč, můžete si ji však nastavit až na 3 500 000 Kč.

Za odpovědi děkujeme.

Reklama