Rodina

Na co se zaměřit při výběru kočárku?

kocar1. V první řadě je potřeba se zamyslet, kde budeme kočárek používat. Uvědomit si, zda převážně ve městě, nebo naopak v terénu na venkově, nebo zda ho chceme pořídit pouze pro účely dovolené.  Záviset na tom bude velikost koleček i umístění podvozku.

2. Dalším důležitým bodem, na kterém bude záležet výběr vhodného kočárku, je samozřejmě věk dítěte. Pro miminka jsou vhodné hluboké korbičky, ve kterých budou jen ležet, zatímco batolata potřebují již sportovní kočárek, aby mohla pozorovat okolí a vstřebávat tolik zajímavé nové vjemy z okolí.

3.  Nemělo by se zapomínat ani na další faktory, které mohou výběr usnadnit. Např. jeho váha. Pokud bydlíte ve vyšších patrech v domě bez výtahu, bude to pro vás velice důležité kritérium. Často také rozhoduje velikost kufru auta, rozměr výtahu či vchodových dveří.

kocarUžitečné rady a tipy

 • Výhodné je kupovat celé sestavy produktů stejné značky. Obsahují korbičku pro miminka, autosedačku a také sporťáček. S vaším dítětem vlastně prakticky „poroste“.
 • Pokud již autosedačku máte, zeptejte se při výběru kočárku i na možnost jejího připojení. Většina renomovaných značek již nabízí praktické adaptéry.
 • V případě, že mezi sebou máte s partnerem větší výškový rozdíl, bude dobré, když přijdete kočárek vybírat oba. Některé kočárky nabízejí i výškově nastavitelnou rukojeť.  
 • Nezapomínejte na servis a údržbu! Kočárky jsou dnes již velice moderní, mají spousty součástek a zařízení, a tak se o ně musíte také starat. S autem se také jezdí na servis. Seriózní obchodníci (např. prodejny Babystar) nabízejí při koupi prohlídku po ½ roce zdarma. Neváhejte se na to obsluhy zeptat.  Právě školený odborný personál a pozáruční služby jsou obrovskou výhodou oproti internetovým obchodům. Zde sice můžete kočárek pořídit trošku levněji, avšak když ho nebudete umět doma správně složit a poškodíte ho nesprávnou manipulací, peníze Vám již nikdo nevrátí.

kocarSprávná údržba, jak na to?

V zimních měsících nebo v létě po dešti či v blátě je dobré kolečka opláchnout a poté také osušit. Nezanedbávejte to. Na poškození způsobená špatnou údržbou se žádná záruka nevztahuje!

Zdá se vám, že něco v kočárku není v pořádku, chrastí, nebo prostě špatně zatáčí? Neotálejte a přijďte včas. Nikdy nepoužívejte poškozený kočárek. I ze zdánlivé banality se může vyklubat větší poškození.

Jestli plánujete kočárek s gumovými koly, se kterým je jízda komfortnější, nezapomínejte je také pravidelně přifouknout.

Širokou nabídku kočárků renomovaných značek naleznete v prodejnách  Babystar, nebo také na internetových stránkách www.babystar.cz.

   
22.04.2009 - Děti - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [13] dadma [*]

  Kočárky jsou hezké, ale taky mají hezkou cenu.Ale co je nejhorší , že jsou velmi malé.Opravdu jen pro novorozence a to ,aby neměl větší porodní váhu .Mě se dcera narodila v květnu v r.72, a vozila jsem jí v hlubokém kočáru rok a půl a v zimě se tam vešel i pytel.Dneska bych jí musela asi v pár měsících šoupnout do sesle.Asi tomu už nerozumím?

  superkarma: 1 23.04.2009, 10:27:30
 2. avatar
  [12] bokul [*]

  My jsme malemu koupili ojety kocarek, model 2006 - Bambino, od firmy ze Zabreha (ktera uz nefunguje) a jsme spokojeni...

  superkarma: 0 23.04.2009, 07:51:02
 3. avatar
  [11] maat [*]

  všechny současné kočárky mi přijdou hrozné a nepraktické,bráchu jsem vozila v něčem jako liberta.krom nepřehoditelné rukojeti zlatá záležitost.Houpal se, dalo se s ním vyjet i do schodů,na obrubník naprosto samozřejmě.vešel se do něj i po roce v zimním oblečku a fusaku. snadno se s ním zatáčelo a při blbém sluníčku se celkem i dal táhnout za sebou.

  Až budu potřebovat kočárek, pokusím se sehnat nějaký aspoň 15 let starý, aby byl pohodlný.A na spaní na zahradě máme ještě velkou libertu po mě! spala jsem v ní ještě ve 2 letech.

  superkarma: 0 22.04.2009, 23:26:42
 4. [10] spili [*]

  Máme trojkolový kočárek od Neonata (dnes Cortina) a je super skladný, lehce ovladatelný, nevrže, kolečka bez problému. Oproti předchozímu Tako City nesrovnatelné a hlavně lehčí a větší.

  superkarma: 0 22.04.2009, 20:04:33
 5. avatar
  [9] tepito [*]

  rae — #5 Souhlas-do dnešního kočárku se pohodlně vejde jen dítě liliputa.

  superkarma: 1 22.04.2009, 19:14:26
 6. [8] 000444 [*]

  ted už je mnoho kočárků pro miminka udělané mnohem pohodlnější,lehčí,snadněji složitelnější,skladnější než když se narodil syn mi....pokud budu mít další dítě nebudu váhat si připlatiti a takový kočár si koupit....nejsem zastánce kupovat oježděný kočár...

  superkarma: 0 22.04.2009, 18:53:29
 7. [7] mindulinka [*]

  Tak mým kritériem při výběru bylo - musí se mi vejít do kufru auta, musí být odpružený a hlavně po minulé zkušenosti jsem věděla, že kočárek si musím vyzkoušet zatížený, nikoliv prázdný - pak teprve poznám jak se mi s ním bude jezdit.

  superkarma: 0 22.04.2009, 16:09:14
 8. avatar
  [6] dalma [*]

  Já mám kočárek Apollon Alux a jsem s ním nadmíru spokojená. Je prostorný a i přes zimu, když jsme jezdili s fusakem, tak tam měl syn  spoustu místa. A velká kola, jsem v zimě taky náležitě ocenila. Když jsem viděla některé maminky, jak zápasí ve sněhu a mají co dělat, aby svůj kočárek "ukočírovaly", tak jsem byla moc ráda, že jsme si tak dobře vybrali.

  superkarma: 0 22.04.2009, 15:24:38
 9. [5] rae [*]

  co to je za kritéria?! kde zůstalo dítě?

  - váha versus stabilita - raději težší kočárek, než vyklopený potomek

  - váha verzus pohodlí - lehoučké glolfky jsou fajn, pokud je používáte "na dojezd" když už capart nemůže a do cíle je to 5 minut

  - chcete se svým potomkem mluvit? - potřebujete otočený sed dítěte k sobě - někde jsem četla, že děti otočené v kočárku k mamince, rychleji rozvíjí nejen řeč, ale i další sociální dovednosti.

  - i když máte auto - jak objemný nákup mohu naložit pod kočárek? - bábovičky na písek, náhradní oblečení apod.

   

  1. na tento komentář reaguje tepito — #9
  superkarma: 0 22.04.2009, 13:41:47
 10. [4] FAXÍK [*]

  kočárek jsem teď prodala, už ho nepotřebuji

  superkarma: 0 22.04.2009, 11:28:35
 11. avatar
  [3] Sama1 [*]

  Já jsem chtěla /po zkušenostech s předchozími dětmi/ aby měl autosedačku přidělávací na podvozek. Je pravda, že ve městě budíme rozruch, protože tento typ má autosedačku posazenou výše, takže kočárek vypadá "divně", ale moje záda netrpí.

  superkarma: 0 22.04.2009, 10:23:35
 12. [2] boon [*]

  No já kočárek zatím nepotřebuju, ale nedavno jsem kupovala s brachou. Je nádherný, ale když se složí tak je velky a je problém ho nacpat do auta.

  superkarma: 0 22.04.2009, 10:03:49
 13. avatar
  [1] danila3 [*]

  já už kočárek kupovat nebudu...ale sestra si ho pořizovala a vím, že to nebyla sranda si vybrat, aby to odpovídalo její představě, tedy údržba,funkčnost, váha a taky cena...

  superkarma: 0 22.04.2009, 09:31:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme