K Vánocům patří neodmyslitelně pohádky. Ať už ty z televizního archivu, nebo pohádky data novějšího. Máme pro vás pár tipů, včetně letošních premiér, a také vám prozradíme, které pohádky se líbí nám v redakci.

Letos o Vánocích mají premiéru hned dvě zbrusu nové pohádky: Duch nad zlato a Sněžný drak. ¨

Duch nad zlato

Výpravná pohádka Zdeňka Zelenky, natočená na motiv pohádky Hanse Christiana Andersena Křesadlo, začíná jedné bouřlivé noci na Šibeničním vrchu, kde tulák Vojta (František Skopal) náhodou objeví v podzemí poklad, který hlídá tajemný duch Arnošt (Viktor Preiss). Jak bude pohádka pokračovat, to už se dozvíte 24. prosince v 19.00 hod. na ČT1

Sněžný drak

Zvítězí skutečná láska nad kletbou? To se dozvíte v premiéře pohádky, jejíž hlavní postavou je princezna Laura (Petra Tenorová) a její otec král (Saša Rašilov), který se náhle rozhodne svou dceru za každou cenu provdat. Proč? To se dozvíte první vánoční den, 25. prosince ve 20.00 na ČT1.

Vánoční premiérové pohádky na ČT1

A jaké pohádky uvádí během vánočních svátků konkurenční stanice?
Např. televize NOVA uvádí ráno 24. 12. v 9.00 hod. pohádku O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Na večer pak zvolila klasiku, ve 20.20 hod. Tři oříšky pro Popelku.
Televize Prima dává v hlavní vánoční čas americkou komedii Sám doma, českou pohádku zvolila až na druhý den vánoční den, 26. prosince, kdy uvede klasiku Byl jednou jeden král.

Byl jednou jeden král

O vánočních svátcích se budou na televizní obrazovce střídat pohádky data staršího i novějšího. Každý si určitě vybere.

A jaké pohádky se líbí nám v redakci? To vám rádi prozradíme.

Klárka Wimmerová se svěřila, že z novějších pohádek se jí moc líbí pohádka Anděl Páně, a jinak má moc ráda pohádku Princezna se zlatou hvězdou na čele. „Jé, a jdu si pustit ´Prstýnek něžný dala mi...´“ dodala.  

Anděl Páně

A mezitím, co Klárka sní u zpěvu mladého Josefa Zímy, kolegyně Dana Haklová přiznala, že nové pohádky nezná ani nesleduje, a z těch starších miluje Malou mořskou vílu a téměř hororovou pohádku Panna  a netvor.

Malá mořská víla

Lucka Paličková, i vzhledem k tomu, že má malé děti, nemohla říct nic jiného než klasiku: Tři oříšky pro Popelku. A z těch novějších se jí moc líbí pohádka Tajemství staré bambitky v hlavní roli s Tomášem Klusem.

Tajemství staré bambitky

Tři oříšky pro Popelku jmenovala i grafička Kačka Vozková a k tomu Dva Mrazíky od Jana Wericha, které však bohužel uvádí v televizi velmi zřídka.

Saša Stušková se těší na pohádku Hrátky s čertem, která patří k jejím nejoblíbenějším, a hned v závěsu za ní následuje Princ a Večernice.

Hrátky s čertem

Korunu tomu všemu pak nasadí programátor Lukáš, který se vzácně ujal slova a prozradil toto:
„Pohádky nesleduji, pustím si radši Texaský masakr motorovou pilou.
My jsme však vypátrali, že náš „drsný kolega“ tajně ujíždí na Chobotnicích z druhého patra. :)

Ať už se vám líbí jakákoli pohádka, užijte si ji v klidu v čase vánočním...
a nenechte se nikým a ničím rušit
Prostě se těšte jako my :)

Tři oříšky pro Popelku

použitý zdroj: www.youtube.com

Reklama