.

Na co jít do kina v únoru: Dánská dívka, Decibely lásky, Bohové Egypta a Řachanda

Bulvár

Na co jít do kina v únoru: Dánská dívka, Decibely lásky, Bohové Egypta a Řachanda

Únor patří horám, plesům a taky třeba nějakému dobrému filmu. Dny se již sice pomalu prodlužují, ale stále jsou ještě večery dost dlouhé na to, aby se vyplatilo někam vyrazit. Nechte se inspirovat…

Ať už vyrazíte do kina s partnerem či kamarádkou, jistě si tento měsíc z filmové nabídky vyberete. A pozor. Jelikož nás čeká v únoru i zbrusu nová výpravná pohádka, poohlédněte se po nějakém tom dítěti na půjčení, pokud už ty vaše odrostly a odmítají s vámi jít.

Dánská dívka

Dánská dívka podle textu distributora líčí příběh muže, který se ve snaze najít sebe sama, vydal tam, kam před ním ještě nikdo nikdy nevkročil. A příběh ženy, jež ho při jeho hledání podporovala, i když věděla, že ho v případě úspěchu navždy ztratí.

Dánská dívka

I když pustíte svou fantazii na sto procent, tak vás asi nenapadne, že... ten muž žije přesvědčením, že pouze jako žena dokáže být šťastný. A je ochoten podstoupit cokoliv, aby jeho transformace byla dokonalá. Během této proměny ho skutečně provází jeho žena.

Podle režiséra oscarového režiséra Toma Hoopera (Králova řeč, Bídníci) se Dánská dívka tematicky velmi blíží právě oceňovanému snímku Králova řeči. „Oba filmy vyprávějí o nelehkém zdolávání překážek, které nám brání v tom, abychom našli své ideální Já,“ říká režisér, jenž při své skromnosti opomíná, že oba filmy spojují i nadšené reakce kritiků a publika.

 • Nechcete jít do kina, ale příběh vás zaujal? Stejnojmennou knihu amerického spisovatele Davida Ebershoffa vydalo nakladatelství DOMINO.

Decibely lásky

Nová česká hudebně taneční romance s legendárními hity Michala Davida. Ve filmu zazní ovšem nejen původní a legendární písničky jako Decibely lásky, Jsou rána tíživá, Jsme sehraní nebo Každý mi tě, lásko, závidí, ale i nově zkomponovaná hudba, doplněná písničkami Joe Cockera, Westlife, Barry Whitea, Seala a další. Atraktivní součástí filmu jsou taneční scény v choreografii Petra Čadka.

Decibely lásky

V hlavních rolích příběhu tří dvojic a jejich přátel, včetně současných i minulých lásek, se objeví otec a syn Rudolfové Hrušínští, Iva Janžurová, Roman Vojtek, Lucie Vondráčková a další.

Jako speciální host pak bývalý fotbalista a současný trenér Viktorie Plzeň, česká fotbalová legenda Pavel Horváth.

Pro nejmladšího Hrušínského je to možná po skoro třiceti letech tak trochu DEJA VU, neboť v podobně laděném snímku a na stejnou muziku se objevil již v roce 1987 (Discopříběh).

Bohové Egypta

Výpravné dobrodružství z dob velkého Egypta nás zavede do podsvětí i na nebesa.

Bohové Egypta

Řachanda

A na závěr dobrý konec. A ten je přece vždy v pohádce, že? A platí to i pro tu nejnovější, která je něco na uklidnění o jedné rozmazlené princezně (Denisa Pfauserová) a dvou kamarádech (Vladimír Polívka, Aleš Bílík), kteří se neživí vždycky úplně poctivě.

Řachanda

Pohádkám v poslední době podle mě chybí určitá milost a komediálnost, takže jsme chtěli natočit něco, co by se vracelo k odkazu pohádek, jako Byl jednou jeden král a podobně. Zároveň jsme ale chtěli zaujmout současné děti, které zbožňují Harryho Pottera a Pána prstenů, a tak i u nás v lese žijí zvláštní tvorové,“ popsal vznik hvězdně obsazené pohádky scénárista a producent Daniel Miňovský.

Těšit se můžete na následující umělce: Bolek Polívka, Vladimír Polívka, Vilma Cibulková, Oldřich Kaiser, Jan Hrušínský, David Novotný, Petr Čtvrtníček, Ester Kočičková a další známé osobnosti. Za zmínku stojí fakt, že se zde poprvé potkali otec a syn Polívkové.

 • Pro milovníky rubriky Cestování pak přidáváme informaci, že natáčení probíhalo v lesích na Královéhradecku, v Dětenicích a na hradě Kost.

Přečtěte si také:

   
01.02.2016 - Společnost - autor: Marcela Macáková

Komentáře:

 1. avatar
  [8] 38riki [*]

  Určitě Dánská dívkaSml67 Podle ukázek to bude stát za to.

  superkarma: 1 01.02.2016, 16:20:00
 2. avatar
  [7] jazuzinka [*]

  asi půjdu s dětma do kina na Řachandu Sml67

  superkarma: 1 01.02.2016, 14:27:47
 3. avatar
  [6] SNÍŽEK [*]

  Bohové Egypta a Řachanda se mi líbí Sml67

  superkarma: 1 01.02.2016, 14:22:39
 4. avatar
  [5] kobližka [*]

  Mohl by být zajímavý film Bohové Egypta.Z těch dvou tuzemských ani jeden.

  superkarma: 1 01.02.2016, 13:36:11
 5. [4] Ferdicek [*]

  Určitě Dánská dívka.

  superkarma: 1 01.02.2016, 12:53:02
 6. [3] bobani [*]

  možná Dánská dívka

  superkarma: 0 01.02.2016, 10:10:21
 7. [2] Darmovzalova [*]

  Asi byh si vybrala Decibely lásky i film Dánská dívka .

  superkarma: 1 01.02.2016, 07:22:05
 8. avatar
  [1] Eliana [*]

  Tak ani jeden film mne neoslovilSml23 a to už je, co říciSml16

  superkarma: 1 01.02.2016, 06:52:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme