.

Na co jít do kina v prosinci: Most špiónů, Trable o Vánocích, Star Wars: Síla se probouzí a Padesátka

Bulvár

Na co jít do kina v prosinci: Most špiónů, Trable o Vánocích, Star Wars: Síla se probouzí a Padesátka

Ačkoliv by se mohlo zdát, že v prosinci se do kina moc nechodí, a vše je podřazeno vánočním přípravám, filmoví distributoři jsou zřejmě opačného názoru. Na dvanáctý měsíc v roce si připravili hned několik zajímavých snímků, které bychom si neměli nechat kvůli nákupnímu běsnění ujít.

Tentokrát jsem kinotipy pojala víceméně jako tipy na dárky a já osobně si myslím, že zážitek je to kolikrát lepší než nějaká hmotná věc, zvlášť když je ten balíček měkký...

Most špiónů

Vstupenky na tento film by mohl být tím vánočním dárkem, kterým uděláte radost svému partnerovi. Jeden z neočekávanějších titulů roku je totiž tu a klade si velmi sugestivní otázku: Dokázal by jediný člověk zastavit světovou válku?

Most špionů líčí dramatický příběh Jamese Donovana, pojišťovacího právníka z Brooklynu, který se nečekaně ocitne uprostřed studené války, když ho CIA pověří, aby vyjednal propuštění zajatého amerického stíhacího pilota.

Most špionů

 • Režisér Steven Spielberg (např. Schindlerův seznam, Zachraňte vojína Ryana) a hlavní představitel Tom Hanks (např. Philadelphia, Forrest Gump, Trosečník ) - to jsou jména, která představují zárukou kvality.

Slavný režisér je velkým nadšencem historie a významné historické události jsou častým námětem jeho filmové tvorby. Jeho zájem o studenou válku se datuje do dob, kdy mu jako malému klukovi otec vyprávěl o nedůvěře a nepřátelství, které panovaly mezi Sovětským svazem a USA. Tyto příběhy si pamatuje dodnes. Byly to rušné roky studené války a v této válce nešlo o armády. Šlo o informace.

Sám Spielberg k příběhu a výběru hlavní role říká: „James Donovan byl někým, kdo si pevně stál za tím, v co věřil - v jeho případě, že spravedlnost platí pro všechny stejně, bez ohledu na to, na které straně železné opony stojíte. Tomova zásadovost, jeho smysl pro rovnost a spravedlnost a skutečnost, že využívá své popularity, aby realizoval prospěšné věci, z něj udělaly zcela jasného kandidáta.“

 • Poznámka redakce: V hvězdném obsazení se objeví mimo jiné i sedminásobný držitel Emmy Alan Alda.

Přejít na stranu:

 
   
01.12.2015 - Společnost - autor: Marcela Macáková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] chanahd [*]

  Star Wars bych ráda viděla.

  superkarma: 0 01.12.2015, 19:55:22
 2. avatar
  [3] Gloria [*]

  bobani — #2 Film je natocen na zaklade skutecnych udalosti a muzu vrele doporucit, Steven Spielberg a Tom Hanks opravdu nikdy nezklamou. James Donovan byl obdivuhodny AmericanSml67!

  superkarma: 0 01.12.2015, 11:06:58
 3. [2] bobani [*]

  Most špionů bych chtěla vidět Sml67

  1. na komentář reaguje Gloria — #3
  superkarma: 0 01.12.2015, 09:48:26
 4. avatar
  [1] Eliana [*]

  ...Star Wars u nás frčí - i v navigaci máme hlas robota a sbíráme světelné meče, kosmické dopravní prostředky atd. Sml24

  superkarma: 1 01.12.2015, 05:48:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme